GM Discovery 2 [Lollipop Taklit ROM] Mediafire Upload! - ŞARJ SIKINTISINA SON!

Sponsorlu Bağlantılar

Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
[Lollipop Taklit ROM] Mediafire Upload! - ŞARJ SIKINTISINA SON!
Öncelikle herkese merhabalar.
Bu romun şarjı çok iyi gitmektedir. Stock romdan bir hayli fazla gidiyor. Kurunca sizde farkedeceksiniz zaten :)

GM Discovery 2 - [Custom ROM][Lollipop 5.0][Mükemmel Taklit] - MaxiCep Konusundaki romun yapımcıları çin olduğu için bir çin sitesine upload etmişler ve serverlar çinde olduğu için vpn kurup indirmek gerekiyor e buda haliyle baya bi uzun indirme süresi demek. Ben kendim mediafireye upload ettim ve sizlerle paylaşmak istiyorum:

Kurulum için:

Gerekli olan dosyaları indirdikten sonra dosyaları telefonunuza atın.

Şimdi telefona TWRP recovery kuracağız. Kurulum için:

Telefonunuz Rootlu ise:
TWRP recovery indirip rar dan çıkartın. Recovery img dosyasını telefonun kendi hafızasına ana klösere atın.
2) Marketten Mobileuncle MTK Tools indirip kurun.
3) Program açıldığında root yetkisi isteyecek kabul edin.
4) Recovery'e tıklayın, en üstte sd yazan kısımda telefon hafızasına attığınız recovery.img dosyasını seçin ve onaylayın. Yeniden başlatmak isteyecek kabul edin. Telefonunuz TWRP 2.8.5.0 recoveryde açılacaktır.

Telefonunuz Rootsuz ise:
1) PC de Antivirüs ve güvenlik duvarını kapatın.
2) indirip masa üstüne çıkartın.
3) TWRP Recovery indirip rardan çıkartın ve SP Flash Tool klasörünün içine atın.
4) SP Flash Tool açın "scatter dosyası bulunamadı" diyecek. Scatter-loading kısmına basın ve açılan kısımdan MT6592_Android_Scatter.txt dosyasını seçin.
5) Tiklerden sadece recovery işaretli olmalıdır kontrol edin. Recovery kısmında Location sütununa tıklayıp indirdiğiniz recovery.img dosyasını gösterin (kendisi seçicektir ama garanti olsun)
6) Download'a basın ve telefonunuz kapalı iken pcye bağlayın (Bazı arkadaşlar download kısmına basar basmaz telefonu hemen bağlayor, bazıları ise 5sn bekliyor. Hangi seçenekte yüklemeye başlarsa artık).
7) Yeşil daire çıktığında recovery yüklenmiş olacaktır.

Recovery kurduktan sonra telefonu kapatıp ses yükseltme tuşuna basarak güç düğmesine basılı tutuyoruz ve ardından ekranda yazı geldiğinde güç tuşuna basmayı bırakıyoruz.

Recovery açılacaktır. Buradan wipe kısmına gelip advanced wipe tıklıyoruz. Burada Dalvik Cache,Cache,Data,System,Custpack > tiklerini işaretliyerek Swipe to Wipe çubuğunu sona getiriyoruz.

Ana sayfaya dönüp Mount > System,Custpack tiklerini geri kaldırıyoruz.
Tekrar ana sayfaya gelip Install kısmından
TCL_S960T+W_AndroidL.Beta3.zip seçiyoruz ve aşşağıdaki swipe to confirm flash çubuğunu sağa doğru kaydırarak kurulumun bitmesini bekliyoruz :)

NOT: Romu yapanlar çin olduğu için kamera uygulaması galeri uygulaması falan hepsi çince. Hava durumu widgeti falan yok ama şarjı çok iyi gidiyor. O yüzden ben kendim galeri kameri uygualmaları hava durumu uygulamaları indirdim. Uygualamardan gereksiz uygulamaları çince uygulamaları devre dışı bıraktım

Ve nova lanucher ile geliyor ben hiç beğenmedim google lanucher yükledim ve daha güzel oldu.
Kilit ekranı kitkat kilit ekranı gibi ancak google playdan L Lollipop lockscreen indirirseniz tıpkı lollipop oldu telefon.

Anlaşılan romu kurdunuz ancak sizi uğraştırabilir biraz. Ama şarj konusunda değer diyorsanız yapın.

NOT: Kendi telefonum olan Discovery II+ modelinde sorunsuz bir şekilde kurulum yapılmıştır.

NOT: Eğer telefonunuz plus modeli ise her açılışta 2. yuvada sim kartı bulunamadı hatası verir bunu düzeltmek için Google Playdan bir dosya yöneticisi indirip system içindeki build.prop dosyasını açıp dualsim.ui.support ayarını trueden false yapın. Böylece birdaha o uyarıyı almazsınız.

NOT: Xposed-Gravitybox modülleri çalışmaktadır. Gravitybox yüklü gelmekte.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ: (Ben kendim telefonu kişiselleştirdim google lanucher falan yükledim. Nova lanucher ile geliyor normalde.)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: osmanseker45, ESRİYEN, Gofrettin115 ve 1 kişi daha

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
:tşk: uğraştığın için :oke:

Enrichment Chamber

Enrichment Chamber

Üye
Teşekkürler hocam. Diğer lolipop romunda wifi biraz sorunlu, bir de bunu deneyeyim. :)
Şarjının uzun gitmesinin sebebi romun underclock ile gelmesi. :) İşlemci en fazla 1500 MHz'de çalışıyor. Antutu CPU Master yükleyip ayarı değiştirebilirsiniz.

Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
Aynen zaten ben ayarlardan işlemcinin gücünü en düşük güce çektim fazlası zarar :)

SerkanDoba

Üye
Arkadaşlar her şey tamam ama telefon açılış logosunda kalıyor , nasıl çözeriz
[
Acil dönüş yaparsanız sevinirim

Son düzenleme:

SerkanDoba

Üye
evet açılış ekranında kalıyor kardeşim

SerkanDoba

Üye
Benimki 2.açılışında çalıştı ilk kurulum uzun sürebiliyor zaten, gerçi buda beni sarmadı yine orjinale döndüm[/QUOTE
Yani romu attıktan sonra açılış ekranında yaklaşık 30 dk bekler mi mesela
Benimki 2.açılışında çalıştı ilk kurulum uzun sürebiliyor zaten, gerçi buda beni sarmadı yine orjinale döndüm[/QUOTE
Yani romu attıktan sonra açılış ekranında yaklaşık 30 dk bekler mi mesela

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
tabikide hayır :) , cihazın 2 mi plusmı?

SerkanDoba

Üye
Evet Plus
Evet Plus

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Bu gerçek lollipop mu yoksa 5.0 tarzı ama kitkat mı ?

Enrichment Chamber

Enrichment Chamber

Üye
Chrome kullanırken sayfa değişirken falan bir anlık kırmızı bir çerçeve beliriyor ekranda. Çözümünü bilen var mı?

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
  • Beğen
Tepkiler: caneira07
Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
Şarj sıkıntısı çekenler bu romu kurabilir. Ben kullanıyorum. Günceldir. Yükleyip ayarlardan işlemci frekanslarını en düşüğe çekin.

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Şarj sıkıntısı çekenler bu romu kurabilir. Ben kullanıyorum. Günceldir. Yükleyip ayarlardan işlemci frekanslarını en düşüğe çekin.
En düşük işlemci MHz kaç 720 ne ydi ya bizde

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
720 altına çekilmiyor ancak buda herhangi bir pro ile yapılabilir

Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
Zaten geliştirici ayarlarında var işlemciyi en düşüğe çekin 720ye. Şarjı sizde farkedeceksiniz.

Üst Alt