Çuha Çiçeği Nedir ? - Çuha Çiçeği Nerede Yetişir ? - Çuha Çiçeği' nin Faydaları


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
fly cat

fly cat

Üye
    Konu Sahibi
çuha çiçeği, çuha çiçeği nedir, çuha çiçeği nerede yetişir, çuha çiçeğinin faydaları, çuha çiçeğinin özellikleri, çuha çiçeği neye iyi gelir

Baharçiçeği olarakta bilinir. Çiçeklidir. Çiçekleri ve yaprakları kullanılır. Çiçekleri altın sarısı ya da açık sarı rengindedir. Çiçekleri hoş kokar. Kökleri kırmızıdır. Çiçekleri kurutulur. Yaprakları geniş buket şeklindedir. Çuha çiçeğinin faydaları;

- Yarım baş ağrısını ve sinirleri yatıştırır, iyi uyku verir
- Kabızlığı giderir
- Köklerinden yapılan çay içildiğinde idrar zorluklarına kolaylık verir
- Çiçeklerinin kaynatılan çayı içildiğinde kalbi kuvvetlendirir
- Boğmaca, bronşit, zatürre hastalıklarına fayda sağlar
- Çuhaçiçeğinin taze yaprakları; çıban tedavisinde etkilidir.Bunun için yapraklar çıbana sarılır. Sık sık değiştirilerek çıbanların iyileşmesi sağlanır

Kullanım Şekli


Çay; Kurumuş çiçeklerden 1-2 tatlı kaşığı alınıp üzerine 1 bardak kaynar su dökülerek ve 15-20 dakika demlendirilerek bir infüzyon hazırlanır. Bu infüzyondan günde iki-üç kez birer bardak içilir.
 
Sandrake

Sandrake

Üye
İlk defa duydum :hmmm
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt