Çözüldü : HTC One M9 İşletim Sitemini Sildim

Sponsorlu Bağlantılar

emirbrgc

Üye
    Konu Sahibi
Çözüldü : HTC One M9 İşletim Sitemini Sildim
Bende HTC One M9 Telefon Var O Telefonu Sıfırlamak İçin Recovery Menüye Girdim Ama Telefonda TWRP Recovery Vardı Bende Rom Atmak İçin Videoları İzledim ve Telefondaki İşletim Sistemi İle İlgili Herşeyi Sildim ve Telefonu Bilgisayara Bağladığımda Bilgisayar Telefonu Okumuyordu Ve Telefonda Dünden Beri HTC Powered By Android Yazıyor. Not: Bilgisayar Telefonu Okumuyor ve Ses Açma ve Kısma Tuşları Bozuk. Telefonu Kapatamıyorum Kapatmak İçin Şarjının Bitmesini Bekliyorum. Telefon Şuanda Böyle

Not2: Telefon Şarj Oluyordu Az Önce Şimdi Ekrana Hiçbişey Gelmiyor.

Not3: Şuan Telefona Şarj Oluyor Ekranı Geldi Ama Batarya Dolmuyor. Sadece %0 Yazıyor.

Not4: Telefon Şarj Olmaya Başladı.

Son düzenleme:

Hasand.

Hasand.

Üye
Büyük ihtimal twrpden sistem dosyalarını yedekleyip öyle format atsaydin şimdi bir hafıza kartına stock rom dosyalarını at twrpye girebiliyorsan twrpden flashla düzelir

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 777448 ve emirbrgc

emirbrgc

Üye
    Konu Sahibi
Büyük ihtimal twrpden sistem dosyalarını yedekleyip öyle format atsaydin şimdi bir hafıza kartına stock rom dosyalarını at twrpye girebiliyorsan twrpden flashla düzelir
Bilgisayardan Hafıza Karına Yazılabilir Mi Çünkü Telefondan twrp ye Giremiyorum Açınca Ekranda HTC Yazısı Kalıyor. Bu arada Bilgisayar Bir Kere Telefonu Bilinmeyen Aygıt Olarak Okudu Sonra Bir Daha Okumadı Eğer Bir Daha Bilinmeyen Aygıt Olarak Çıkarsa adb İle Revery Girebilirim Diye Biliyorum
Mesaj birleştirildi:

Telefonun Ses Tuşları Bozuk ve Bilgisayar Görmüyor Telefonu Nasıl TWRP'den Açabilirim?

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
Tuşların bozuk olması iyi olmadı. Hafıza kartına Stock ROM atıp flaşlayıp normal hale çevirebilirdin ama şimdi çok zor gibi. Önceden ADB kullanmış mıydınız peki?

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2643147 ve emirbrgc

emirbrgc

Üye
    Konu Sahibi
Tuşların bozuk olması iyi olmadı. Hafıza kartına Stock ROM atıp flaşlayıp normal hale çevirebilirdin ama şimdi çok zor gibi. Önceden ADB kullanmış mıydınız peki?
Daha Önce Kullanmayı Denemiştim Ama Çok Beceremedim Ama Dün Bir Tane Videodan Başka Bir Telefonun(samsung) Kodunu Gördüm Yani Bir Kere Kullandım

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
Daha Önce Kullanmayı Deenemiştim Ama Çok Beceremedim Ama Dün Bir Tane Videodan Başka Bir Telefonun(samsung) Kodunu Gördüm Yani Bir Kere Kullandım
ADB'yi açıp telefonu bağladıktan ve bilgisayardan adb devices yazdıktan sonra bilgisayar görüyor mu cihazı peki? Belki oradan Recovery modu açabiliriz. Görmüyorsa tuşları tamir edip zaten normal şekilde ROM flaşlayabilirsin. Eğer görmüyorsa benim bildiğim en iyi yol tuşları tamir etmek. Sonrasında hafıza kartına bir Stock ROM atıp telefondan TWRP'ye girip o ROM'u flaşlamak.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2643147

emirbrgc

Üye
    Konu Sahibi
Şuanda Telefonun İçini Açıp Ses Kısma Tuşuna Basıp TWRPyi Açmayı Denicem.
Mesaj birleştirildi:

ADB'yi açıp telefonu bağladıktan ve bilgisayardan adb devices yazdıktan sonra bilgisayar görüyor mu cihazı peki? Belki oradan Recovery modu açabiliriz. Görmüyorsa tuşları tamir edip zaten normal şekilde ROM flaşlayabilirsin. Eğer görmüyorsa benim bildiğim en iyi yol tuşları tamir etmek. Sonrasında hafıza kartına bir Stock ROM atıp telefondan TWRP'ye girip o ROM'u flaşlamak.
bilgisayar telefonu görmüyor az önce onu denedim ne bilgisayar nede adb algılıyor

Son düzenleme:

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
Şuanda Telefonun İçini Açıp Ses Kısma Tuşuna Basıp TWRPyi Açmayı Denicem Olursa veya Olmazsa Bu Mesajı Düzenlerim
Mesaj birleştirildi:

bilgisayar telefonu görmüyor az önce onu denedim ne bilgisayar neden adb algılıyor
Ben GM 4G'ye ROM kurarken telefonu Hard Brick yapmıştım. Hiç tepki vermiyordu ve bilgisayara bağlayınca da durum değişmiyordu. O bakımdan dedim. ADB'yi önceden kullandığım için telefonu kurtarmıştım. ADB gerçekten Android için vazgeçilmez nimet.

• Beğen

emirbrgc

Üye
    Konu Sahibi
Ben GM 4G'ye ROM kurarken telefonu Hard Brick yapmıştım. Hiç tepki vermiyordu ve bilgisayara bağlayınca da durum değişmiyordu. O bakımdan dedim. ADB'yi önceden kullandığım için telefonu kurtarmıştım. ADB gerçekten Android için vazgeçilmez nimet.
Twrp yi Açabilirsem Bilgisayar Telefonu Okur Mu Yani?

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
  • Beğen

emirbrgc

Üye
    Konu Sahibi
Doğal olarak okuması lazım. Ama açılmazsa dediğim gibi. Tuşları tamir etmen lazım.
şuan da ses açma tuşunu düzelttim ve twrp olmadan telefonun kendi recovery menüsünde girmeyi başardım ama telefonun kendisinde(içindeki) ses kısma tuşu yok

Son düzenleme:

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
şuan da ses açma tuşunu düzelttim ve twrp olmayan telefonun kendi recovery menüsünde girmeyi başardım ama telefonun kendisinde(içindeki) ses kısma tuşu yok
Bu hali ile cihazı PC'ye bağladığınızda tepki verdi mi peki?

• Beğen

emirbrgc

Üye
    Konu Sahibi
Bu hali ile cihazı PC'ye bağladığınızda tepki verdi mi peki?
1 kere verdi o da bilinmeyen aygıt olarak ama 3sn sonra geri gitti 1 gündür uğraşıyorum bilgisayara algılattırmak için tüm driverlarını 2 kere yükledim ama telefonda veya bilgisayarda hiçbirşey olmadı

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
1 kere verdi o da bilinmeyen aygıt olarak ama 3sn sonra geri gitti 1 gündür uğraşıyorum bilgisayara algılattırmak için tüm driverlarını 2 kere yükledim ama telefonda veya bilgisayarda hiçbirşey olmadı
Bence şu videodakileri yapın işinize yarayacak gibi. Umarım işe yarar.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: emirbrgc ve Silinen Üye 2643147

emirbrgc

Üye
    Konu Sahibi
Bence şu videodakileri yapın işinize yarayacak gibi. Umarım işe yarar.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
şimdi tam mesaj yazarken telefonu açıyım dedim ses açma tutşuna basılı tutarken bilgisayar telefonu biklinmeyen aygıt olarak gördü ve hTC FTM Mode Diyr bir menüdeyim ne yapmam gerek adb yi mi açıyım başka birşey mi yapayım

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
şimdi tam mesaj yazarken telefonu açıyım dedim ses açma tutşuna basılı tutarken bilgisayar telefonu biklinmeyen aygıt olarak gördü ve hTC FTM Mode Diyr bir menüdeyim ne yapmam gerek adb yi mi açıyım başka birşey mi yapayım
Tamam güzel. ADB'yi açma. Videodaki gibi driver kurulumu yap ve Stock ROM'u bul. Akabinde diğer işlemleri videodaki gibi izle ve uygula. Düzelir.

• Beğen

emirbrgc

Üye
    Konu Sahibi

Mesaj birleştirildi:

Tamam güzel. ADB'yi açma. Videodaki gibi driver kurulumu yap ve Stock ROM'u bul. Akabinde diğer işlemleri videodaki gibi izle ve uygula. Düzelir.
tamam şimdi driverları indiriyorum ama videoda ses kısma tuşuna basıyor bende ses kısa tuşu yok ses açma ile benzer bir menuye girdim yine de olur değil mi

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap

Mesaj birleştirildi:

tamam şimdi driverları indiriyorum ama videoda ses kısma tuşuna basıyor bende ses kısa tuşu yok ses açma ile benzer bir menuye girdim yine de olur değil mi
Onu ben de bilmiyorum.

• Beğen

emirbrgc

Üye
    Konu Sahibi
tamam şimdi romları indirmek için siteye girdim ama burada birsürü rom var hangisini indiricem

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
  • Beğen

Üst Alt