[ÇÖZÜLDÜ] Dvd'leri Çevirmiyor Yardım :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alisspim

Üye
    Konu Sahibi
[ÇÖZÜLDÜ] Dvd'leri Çevirmiyor Yardım :(
Merhaba, şu birkaç gündür bilgisayarımda DVD oynatmak istiyorum. Bilgisayarı alalı daha 1 sene luyor ve güzel de bakıyorum. Sık sık dvd de açmıyorum. Son zamanlarda açmaya başladım ama o zaman çalıştırıyordu. Ara sıra o zaman da çalıştırmıyordu ama birkaç kere deneyince oluyordu. Ama şu günlerde 5 kere deniyorum olmuyor. CD de açıyor ama bazılarını içi boş gösteriyor.

Bilgisayarım Casper Nirvana.

Lütfen sorunumu dikkatli okuduktan sonra cevap verin.

• Ne yapmam gerekir, kendi kendine düzelir mi? Yoksa servise mi götürmem gerekir?
  • Yenisi ne kadara patlar? Veya tamiri ne kadar olur?

Şimdiden teşekkürler.

arkadasım dvdromun optık gozu bozulmus..
En kısa ve temız yontem yenısını almak.
50-60 TL fıyatı var

alisspim

Üye
    Konu Sahibi
ya, ama bişey de yapmadım yani silsem felan yine de olmaz mı pc ye bile henüz format atmadım şükür.
bu arada optik göz neresi

Ben casper almayın dediğimde millet yahu ne olacak sonuçta onun içindeki işlemcide intel sony içindekide .

Ama bilemiyorum 3 casper geçti elimden 2 masa üstü 1 laptop bi tanesi 1 ay dayandı cd okuyucu diğeri 3 ay diğeri 8 ay .

Ben anlamıyorum kronik sorun galiba tövbe ettim caspere elimi sürmem .

Muhtemelena rkadaşın dediği gibi göz bozulmuştur . silip tekrar dene . ama değişmesi şart.

alisspim

Üye
    Konu Sahibi
hiç rom bölümünü silmek de aklıma gelmemişti saol ne kadar da pismişim kullanmaya kullanmaya tozlanmış heralde sildim denedim de açtı bir dvd'yi şükür bundan sonra hergün sileceğim ama Allah'ım lütfen daha sorun olmasın lütfen bu arada yorumun için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...