Counter Strike 1.5 Ping Sorunu (Kasma)

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Counter Strike 1.5 Ping Sorunu (Kasma)
Merhaba arkadaşlar. Evdeki modeme 3 bilgisayarla bağlanıp arada bir CS 1.5 oynamaya çalışıyoruz. Ancak oyun kurulumu yapan bilgisayar dışındakilerde kasma ve ping sorunu oluyor. Oyunda takılıyorlar arada. Modem Zyxel VMG3312-B10B.

Neden kaynaklanıyor olabilir sizce? Modemden kanalı sabitledim denedim. Oyun sırasında internetten indirme falan da yapmıyoruz. Sorun yine de devam ediyor.

Bu arada oyun kurulumu yapan bilgisayar Windows 7. Diğerleri ise windows 10.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

PALA.

PALA.

Üye
Kullandığınız DNS den yada antivirüsden kaynaklanabilir. Diğer cihazların birinde oyunu kurup denediğinizde durum aynı mı ?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Kullandığınız DNS den yada antivirüsden kaynaklanabilir. Diğer cihazların birinde oyunu kurup denediğinizde durum aynı mı ?

Kurdum denedim. DNS manuel değil. Baska modemde de denedim. Galiba durum modeme olan mesafeden kaynaklanıyor.

Bir de antivirusleri durdurup deneyeyim olmazsa. Avast var bilgisayarlarda.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Kurulum yaptığın bilgisayarı acaba LAN kablosu ile mi bağladın. LAN kablosunun biraz daha hızlı internet sağladığını söyleyebilirim. Bunun haricinde hemen hemen aynı olsa da tüm bilgisayarın Wi-Fi çekim gücü de aynı değil sorun bundan ötürü de olabilir.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Kurulum yaptığın bilgisayarı acaba LAN kablosu ile mi bağladın. LAN kablosunun biraz daha hızlı internet sağladığını söyleyebilirim. Bunun haricinde hemen hemen aynı olsa da tüm bilgisayarın Wi-Fi çekim gücü de aynı değil sorun bundan ötürü de olabilir.

Lan ile bağlı olan bilgisayar yok. Hepsi wireless ile bağlı. Kurulum yapandan aldıkları için diğer bilgisayarlar kasıyor olabilir. Burada belirtilen ve başka yerlerde bulduklarımı deneyip sonucu paylaşacağım. :oke:

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Çözdüyseniz yazabilir misiniz 1.6 oynuyoruz biz de sizinki gibi değil de anlık mouse takılmaları oluyor .

PALA.

PALA.

Üye
Çözdüyseniz yazabilir misiniz 1.6 oynuyoruz biz de sizinki gibi değil de anlık mouse takılmaları oluyor .
Bu sorun harddiskten kaynaklanabiliyor.
Oyun RAM de oynanırken HDD uykuya geçerse 1-2 saniyelik donmalar olabilir.
Diğer bir durumda daha önce söylediğim, termal macunun ve bakımdan kaynaklanır.

Üst Alt