Core 2 E8200 Vs Q6600 ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Core 2 E8200 Vs Q6600 ?
Sizce Geçiş Yapsam Gözle Görülür Fark Olurmu ?

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
evet olur
ama q9550 alsan daha iyi olur
Q6600 2.4 GHZ Sorun Olmaz Diyorsun Yani?
FSB Hızı Düüşük 8200 e Göre Ayrıca Eski Bir İşlemci Kararsızım Sadece 4 Çekirdek Üstünlüğü O Aslında Yada 8500 Fİlanmi Alsam

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Q6600 2.4 GHZ Sorun Olmaz Diyorsun Yani?
FSB Hızı Düüşük 8200 e Göre Ayrıca Eski Bir İşlemci Kararsızım Sadece 4 Çekirdek Üstünlüğü O Aslında Yada 8500 Fİlanmi Alsam
fbs hızı önemli değil o işlemci seninkinden çok daha üstün ama tek kötü yanı fazla ısınabilir iyi fan lazım

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
fbs hızı önemli değil o işlemci seninkinden çok daha üstün ama tek kötü yanı fazla ısınabilir iyi fan lazım
Fan Var Stok Fanı KUllanmıyorum Neyse Tşkler Bir Bakayım Olmazsa Tşkler

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Fan Var Stok Fanı KUllanmıyorum Neyse Tşkler Bir Bakayım Olmazsa Tşkler
stock fan ile ısınabilir 6600 onu diyorum ama seninkinin 2 katına yakın performans verir (single core) performanslarına boşuna bakma sen oyun oynarken tek çekirdek kullanmıyorsun nede olsa
ama yine diyorum q9550 alırsan o anakarta alabileceğin en iyi işlemciyi almış olursun,
NOT: işlemci alırken en ince ayrıntısına kadar bakacağım diyorsan önce çekirdek sayısı sonra frekansı sonra da önbelleğine bak

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
stock fan ile ısınabilir 6600 onu diyorum ama seninkinin 2 katına yakın performans verir (single core) performanslarına boşuna bakma sen oyun oynarken tek çekirdek kullanmıyorsun nede olsa
ama yine diyorum q9550 alırsan o anakarta alabileceğin en iyi işlemciyi almış olursun
Aslında Q8200 Serilerinde Garanti Fark Olacaktırda Neyse şansımı Deneyeceğim.Anakart Sözde Extreme Seri İşlemcilerinide Destekliyorda Bakalım Q Serini Deneyip Göreceğiz :D
Takılı Olan Fan Bu Sessiz Çalışıyor Aslında Sıvı Soğutmayada Geçmeyi Planlıyorumda Bakalım Sistemi Komplede Değiştirebilirim Bilmiyorum Valla.
Bunlar Resimleri Hayli Hayli İş Görür Sıkıntı Olmaz.

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Aslında Q8200 Serilerinde Garanti Fark Olacaktırda Neyse şansımı Deneyeceğim.Anakart Sözde Extreme Seri İşlemcilerinide Destekliyorda Bakalım Q Serini Deneyip Göreceğiz :D
Takılı Olan Fan Bu Sessiz Çalışıyor Aslında Sıvı Soğutmayada Geçmeyi Planlıyorumda Bakalım Sistemi Komplede Değiştirebilirim Bilmiyorum Valla.
Bunlar Resimleri Hayli Hayli İş Görür Sıkıntı Olmaz.

sen bilirsin ama q6600 eski olduğundan 65nm ondan fazla ısınacağını düşündüm
bu arada anakartın q6600 ı destekler sorunsuz

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
sen bilirsin ama q6600 eski olduğundan 65nm ondan fazla ısınacağını düşündüm
bu arada anakartın q6600 ı destekler sorunsuz
Güncel Biosda Bakalım Tekrar Tşk Ederim :) 15 20 Güne Dönüş Yaparim :)

• Beğen

MaxipmaN

Üye
anakartta hem 65nm hem 45nm desteği var mı?
q6600 65nm oturur mu acaba?

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
  • Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
anakartta hem 65nm hem 45nm desteği var mı?
q6600 65nm oturur mu acaba?
LGA775 Sorun Olmaz Zannetmiyorum Sadece BİOS Eski İse Desteklemediği İçin Açmaz O Kadar.Yoksa Bu Karta 95 Nm P4 De Takar Çalıştırırsınız :)

• Beğen

MaxipmaN

Üye
fark olacağını sanmıyorum o iş soket tipine bakar ve bu anakartta q6600 kullananlar var
o zaman sorum olmaz herhal, ısınma da olacağını sanmam 2.4 ghz yüksek değil
LGA775 Sorun Olmaz Zannetmiyorum Sadece BİOS Eski İse Desteklemediği İçin Açmaz O Kadar.Yoksa Bu Karta 95 Nm P4 De Takar Çalıştırırsınız :)
bios güncellenirse sorun olmaz sanırım q6600 2007nin başında çıktı galiba.
bende 90nm soket 478 pentium 4 vardı. hep derdim ısınıyor ısınıyor diye ama sorun güç kaynağıymış biraz daha tecrübe edninince anlamışım.
65nm soket 775 pentium 4 oturur tahminen. gene de önerilen işlemcilerin takılması iyidir. :bira:

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi

bende 90nm soket 478 pentium 4 vardı. hep derdim ısınıyor ısınıyor diye ama sorun güç kaynağıymış biraz daha tecrübe edninince anlamışım.
65nm soket 775 pentium 4 oturur tahminen. gene de önerilen işlemcilerin takılması iyidir. :bira:
Orası Öyle :) Bende 200W Güç Kaynaği Kullanıyordum Üstüne Çift Slot RAM Çift DVD RW Çift HDD Üstüne GT9500 Arka USB Yerleri Full Dolu Ekran Kartı 1.5 Sene Sonra Çortladı Garantiye Gönderdim Garanti Dışı Dedi Elimde Kaldı Gitti 600W PSU Aldım 80 Verimli Fİlan Bende Senin Gibi Tecrube Edindim Valla :D

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye

p4 oturmaz soket 775 sadece core 2 işlemcilere aittir
ve dediğin ısınma sorunu snn psu yetmediğinden olmuş nm ile alakalı bir ısınma değil
Orası Öyle :) Bende 200W Güç Kaynaği Kullanıyordum Üstüne Çift Slot RAM Çift DVD RW Çift HDD Üstüne GT9500 Arka USB Yerleri fu ll Dolu Ekran Kartı 1.5 Sene Sonra Çortladı Garantiye Gönderdim Garanti Dışı Dedi Elimde Kaldı Gitti 600W PSU Aldım 80 Verimli Fİlan Bende Senin Gibi Tecrube Edindim Valla :D
600w çok iyi işlemciye oc yapsan iyi süper olur snn için :) ama ocden sonra oyun açıp dereceyi kontrol etmen lazım

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
ve dediğin ısınma sorunu snn psu yetmediğinden olmuş nm ile alakalı bir ısınma değil

600w çok iyi işlemciye oc yapsan iyi süper olur snn için :) ama ocden sonra oyun açıp dereceyi kontrol etmen lazım
OC Meselesi Biraz Karışık Bi Tane E7500 Var 2.93 GHzden 3.71 GHZye Çıkartıyorum Banamısın Demiyor Ama E8200 Geçenlerdede E8400 Denedim 3 GHZ OC Yapmadı Anakart Daha Doğrusu Çok Az OC Yaptı 100 MHZ Civarında.Şu Anda E8200 Kullanıyorum 2.66 GHZden Max 2.72 GHZye Çıkıyor Sanırım Çarpanlar İle Alakali Bir Durum.7500de 11x333 MHZ Yapıyor E8200de İse 8x333 Mhz Yapıyor Çözemedim Tam.Buyur Buda P4 İşlemci vede 775 Soket :)

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
OC Meselesi Biraz Karışık Bi Tane E7500 Var 2.93 GHzden 3.71 GHZye Çıkartıyorum Banamısın Demiyor Ama E8200 Geçenlerdede E8400 Denedim 3 GHZ OC Yapmadı Anakart Daha Doğrusu Çok Az OC Yaptı 100 MHZ Civarında.Şu Anda E8200 Kullanıyorum 2.66 GHZden Max 2.72 GHZye Çıkıyor Sanırım Çarpanlar İle Alakali Bir Durum.7500de 11x333 MHZ Yapıyor E8200de İse 8x333 Mhz Yapıyor Çözemedim Tam.Buyur Buda P4 İşlemci vede 775 Soket :)
istisnalar olabilir :D :D
bu arada oc için az az voltaj da arttırıp denemelisin belki ondan yapmıyordur

• Beğen

MaxipmaN

Üye

soket 775 penium 4 631 65nm

soket 775 90nm olan ise pentium 4 630 :heyo:
Orası Öyle :) Bende 200W Güç Kaynaği Kullanıyordum Üstüne Çift Slot RAM Çift DVD RW Çift HDD Üstüne GT9500 Arka USB Yerleri fu ll Dolu Ekran Kartı 1.5 Sene Sonra Çortladı Garantiye Gönderdim Garanti Dışı Dedi Elimde Kaldı Gitti 600W PSU Aldım 80 Verimli Fİlan Bende Senin Gibi Tecrube Edindim Valla :D
seninki gene kaliteli imiş. ben memlektte yokken babam 200w taktırmış, 6ayı çıkarmadı. altı üstü lfs oynuyorum onda bile fps yerlerdeydi :ehe

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
istisnalar olabilir :D :D
bu arada oc için az az voltaj da arttırıp denemelisin belki ondan yapmıyordur
Voltajla Alakalı Değil Sanırım 1.335 Volta Kadar Çıktım Yine Aynı Yemiyor OCyi. Kaldıkı DDR2 Sistemde Denedim Oda Yok DDR3 Sistemde Denedim Ondada Aynı Sonuç Alıyorum Ne DDR2 de Farklı Nede 3 TeSadece Anakartları vede RAMleri Değiştiriyorum Yİnede OC Çııkmıyor Yukarı.Bu Dediğim P4 İşlemci Kuzenimde Vardı Bundan 4 5 Sene Belkide Daha Fazla Öncelerinden Kendi PCimde Denemştim İyi Hatırlıyorum Ondan Aklımda Kaldı :)
soket 775 penium 4 631 65nm

soket 775 90nm olan ise pentium 4 630 :heyo:

seninki gene kaliteli imiş. ben memlektte yokken babam 200w taktırmış, 6ayı çıkarmadı. altı üstü lfs oynuyorum onda bile fps yerlerdeydi :ehe
Serilerini Tam Bilmiyorumda 3.00 GHZ İyiymiş Aslında :D Tek Çkeirdek Olduğu İçin PC E8200 Den SOnra Ona Geçince Bayaği Kasılıyordu Aklımda KAlan O :D Valla Konuda Açtım İnanın Verimsiz Güç Kaynaği İle Daha Kötü Soyuluyoruz İsterseniz Göz Atın Diycemde Zor Bulunur Ama

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt