Çok fazla konu kilitleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
Sayın yöneticilerim foruma şöyle bir baktım da çok fazla konu kilitlendiğini fark ettim. Haddim olmayarak bir şey soracağım bu kadar fazla konu kilitlenmesi sizce de sitedeki hiti aşağıya düşürmez mi? Şimdi kalkıp ta şurada link verip hiç bir yöneticiye sen bunu yaptın şeklinde bir ithamda bulunmak istemem. Bunun yöneticiler üzerinde olumsuz motivasyon yaratacağının da farkındayım. Genelleştirip söyleyeyim bir çok konuda konu amacına ulaşmıştır şeklinde, yada cevabı verilmiştir gerekçesi konularak konu kilitleniyor. Ama sayın yöneticilerim belki benim o konuda hala söyleyebileceğim yada sorabileceğim hususlar olamaz mı?

Üzerinden yıllar geçmiş linki kırılmış bir konuya sadece teşekkürler deyip konuyu hortlatmak tan bahsetmiyorum. Ancak bazı konular vardır ki siz belki konuyu açan kişinin cevabını aldığını düşünürsünüz. Ama o konu hakkında hala bir şeyler söyleyebilecek yada sorabilecek insanlar olamaz mı?

Lütfen söylediklerimi sizi eleştiriyorum anlamında algılamayın. Gerçekten hepinizin teker teker yaptığınız şeyleri çok taktir ediyorum. Sadece bakış açınıza birde böyle bir pencere açsak sizce sözlediklerim de haklılık payı olabilir mi? Bunu sormak istiyorum. İnşallah bu konuyu açtığım için kimseyi incitmiş olmam. Aksi halde üzülürüm.

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS., mehmettech, muhammed4949 ve 1 kişi daha

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Bu kişiler yeni konu açabilir diye düşünüyorum.

yaren_dede

yaren_dede

Üye
konulara gereksiz yorum yazilmadigi surece yada konu sahibi istemedigi surece bir yonetici işi gücü birakip konu kilitlemek icin konu kovalamaz.
gerekli durumlarda konular kilitlenir :)

• Beğen
Tepkiler: avast
EroL

EroL

Emekli Yönetici
Bu konuda tüm yönetici arkadaşlarımın dikkatli davrandığından eminim. Konuyu kilitlemenin altında bazen farklı gerekçeler de olabiliyor. Konu sahibi yada konunun niteliği bu gerekçelere zemin hazırlayabiliyor. Forumun bütününe hakim olduğunuzda herhangi bir bölümde aktif üyelerin hangi konulara ne gibi tepki vereceğini az çok tahmin edebiliyorsunuz. Bazen sadece bu öngörüyle bile konu kilitlediğimiz oluyor. Bunu yapmazsak forum yönetiyoruz diyemeyiz zaten, karşımıza 17 maddeyi alıp tüm forumu bu kurallara göre şekillendiremeyiz.

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS. ve Symbianizer
Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
Bu konuda tüm yönetici arkadaşlarımın dikkatli davrandığından eminim. Konuyu kilitlemenin altında bazen farklı gerekçeler de olabiliyor. Konu sahibi yada konunun niteliği bu gerekçelere zemin hazırlayabiliyor. Forumun bütününe hakim olduğunuzda herhangi bir bölümde aktif üyelerin hangi konulara ne gibi tepki vereceğini az çok tahmin edebiliyorsunuz. Bazen sadece bu öngörüyle bile konu kilitlediğimiz oluyor. Bunu yapmazsak forum yönetiyoruz diyemeyiz zaten, karşımıza 17 maddeyi alıp tüm forumu bu kurallara göre şekillendiremeyiz.

Uzun süredir girmiyorum biliyorsun. Haliyle bir çok şey değişmiş olabilir. Hangi gerekçelere göre konu kilitleniyor.
konulara gereksiz yorum yazilmadigi surece yada konu sahibi istemedigi surece bir yonetici işi gücü birakip konu kilitlemek icin konu kovalamaz.
gerekli durumlarda konular kilitlenir :)
Gerekli durumlar nelerdir?

yaren_dede

yaren_dede

Üye
Uzun süredir girmiyorum biliyorsun. Haliyle bir çok şey değişmiş olabilir. Hangi gerekçelere göre konu kilitleniyor.
Gerekli durumlar nelerdir?

gerekli durumları yazdım bunun dışında yönetici gerekli görürse farklı sebeplerlede kilitleyebilir

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
gerekli durumları yazdım bunun dışında yönetici gerekli görürse farklı sebeplerlede kilitleyebilir

Tabi yönetici gerekli görürse kilitler. Ama bunun bir kriteri vardır dimi. Onu merak ettim. Gereksiz yorum yazıp konu sahibinin istediğinin dışında başka ne gibi durumlar var acaba. Yani mesela Konu Amacına Ulaşması Kilitlenmesi için kural olmuş mudur?

yaren_dede

yaren_dede

Üye
Tabi yönetici gerekli görürse kilitler. Ama bunun bir kriteri vardır dimi. Onu merak ettim. Gereksiz yorum yazıp konu sahibinin istediğinin dışında başka ne gibi durumlar var acaba. Yani mesela Konu Amacına Ulaşması Kilitlenmesi için kural olmuş mudur?

Bunun dışında bir örnek varsa örnek gösterseniz ona göre daha uygun cevap alabilişrsiniz mesela kilitlenmiş bir konu gösterin ve bunun sebebini anlayamadıgınızı soyleyin ;)

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
Bunun dışında bir örnek varsa örnek gösterseniz ona göre daha uygun cevap alabilişrsiniz mesela kilitlenmiş bir konu gösterin ve bunun sebebini anlayamadıgınızı soyleyin ;)

Bu konuyu açarken düşündüm zaten ama bu davranış eğer doğru bir davranış değilse, yani hataysa yönetici arkadaşımızın motivasyonu olumsuz etkilenir. Kimseyi fişleme derdinde değilim kimseyi üzmek, kırmak, incitmekte istemem. Ben sadece öğrenmek istiyorum. Yönetici arkadaşlarımız beni kırmaz da kuralları bana anlatırsa mutlu olurum.

• Beğen
Tepkiler: yaren_dede
yaren_dede

yaren_dede

Üye
Bu konuyu açarken düşündüm zaten ama bu davranış eğer doğru bir davranış değilse, yani hataysa yönetici arkadaşımızın motivasyonu olumsuz etkilenir. Kimseyi fişleme derdinde değilim kimseyi üzmek, kırmak, incitmekte istemem. Ben sadece öğrenmek istiyorum. Yönetici arkadaşlarımız beni kırmaz da kuralları bana anlatırsa mutlu olurum.

keyfi konu kilitlenmesine hiç şahit olmadım yaklaşık 3 yıldır forumda aktif olarak bulunuyorum :)
aslında senin demek istediğin açılan bir yardım destek konusu çözüme kavuşunca neden kilitleniyor.
bunun sebebi üyelerin gereksiz yorumlarla bu konuları üste taşıması ve guncel yardım bekleyen konuların altta kalması ;)
sonuç olarak bu konuların kilitlenmesi daha uygun ben şimdiye kadar bunu gördüm :)

• Beğen
Tepkiler: asigsasi
asigsasi

asigsasi

Üye
örnek olarak site değişimi sırasında kilitlenen birçok konu var

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS. ve yaren_dede
yaren_dede

yaren_dede

Üye
örnek olarak site değişimi sırasında kilitlenen birçok konu var

ben hiç denk gelmedim ama şikayet butonunu kullanırsanız gerekli ise konular tekrar açılabilir :emzik:
neyse ben kaçayım üzerime vazife olmayan soruları cevaplıyorum :emoamca:

• Beğen
Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
ben hiç denk gelmedim ama şikayet butonunu kullanırsanız gerekli ise konular tekrar açılabilir :emzik:
Üzerine niye vazife olmasın. Sen bu formun üyesi değil misin? Kurallar niye var bizim için var. Eee o zaman bu da senin pek tabi hakkın. Konuyu tekrar açma fikri ne kadar cazip olur bilemedim. Düşünsenize Nokia telefonumda bir sorun var konu amacına ulaşmış ama başka bir üye de aynı sorunu yaşamış. Aynı konuyu o da açmış. Aynı konudan milyonlarca var. Atıyorum mesela bu konu amacına ulaştı ve kilitlendi. Başka başka üyelerin soruları oldu konu açıldı. Site hakkında kategorisinde şöyle bir manzara;

......

Bu sizde hoş bir manzara olur mu?

• Beğen
yaren_dede

yaren_dede

Üye
Üzerine niye vazife olmasın. Sen bu formun üyesi değil misin? Kurallar niye var bizim için var. Eee o zaman bu da senin pek tabi hakkın. Konuyu tekrar açma fikri ne kadar cazip olur bilemedim. Düşünsenize Nokia telefonumda bir sorun var konu amacına ulaşmış ama başka bir üye de aynı sorunu yaşamış. Aynı konuyu o da açmış. Aynı konudan milyonlarca var. Atıyorum mesela bu konu amacına ulaştı ve kilitlendi. Başka başka üyelerin soruları oldu konu açıldı. Site hakkında kategorisinde şöyle bir manzara;

......

Bu sizde hoş bir manzara olur mu?

konuyu sahiplenmiş gibi devamlı cevap yazıyorum o yuzden öyle yazdım :D

üst mesajda konuyu tekrar açmaktan bahsetmedim dostum :)

kilitli konunun altındaki şikayet butonunu kullanıp açılmasını ve sebebini yazarsanız yonetici arkadaşlarda bu konuda yardımcı olabilir demek istedim :)

asigsasi

asigsasi

Üye
senin açmış olduğun konularda kitli bi dolaş istersen :)
geri açtırmaya gerek yok sıkıntı olunca hemen devreye pm olayı giriyor :)

• Beğen
yaren_dede

yaren_dede

Üye

belli bir sure yorum yazılmayan konuları sistem otomatik kilitliyor diye biliyorum ama bu konuda yöneticiler bir açıklık getirebilir :)

• Beğen
asigsasi

asigsasi

Üye
  • Beğen
Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
Ben kendi konularımın peşinde değilim. Bir kaç üyenin konusu vardı oralara yorum yazmak istedim ama kilitliydi. Kilitli olmasının sebeplerinden bir tanesi de amacına ulaşmış olması ama benim sorularım vardı :(
kesinlikle bi açıklama şart :)
dimi bilgilendirilsek ne güzel olur:evet:

Son düzenleme:
asigsasi

asigsasi

Üye
Ben kendi konularımın peşinde değilim. Bir kaç üyenin konusu vardı oralara yorum yazmak istedim ama kilitliydi. Kilitli olmasının sebeplerinden bir tanesi de amacına ulaşmış olması ama benim sorularım vardı :(
dimi bilgilendirilsek ne güzel olur:evet:
eğer konu kitli ise bölümündeki yazılım destek bölümüne konu açıp genel bir yorum alabilirsin veya konunu sahibine pm atabilirsin :)

Üst Alt