[CODeRUS] QmlMozBrowser v1.6.4 MeeGo Harmattan

Sponsorlu Bağlantılar

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
[CODeRUS] QmlMozBrowser v1.6.4 MeeGo Harmattan
Arkadaşlar artık coderus, romaxa'dan ayrı bir proje olarak kendi tarayıcısını yaptığı için bu konuyu öbüründen ayırıyorum.

Yeni arayüzüyle QmlMozBrowser, adres çubuğunda metin seçme, kopyalama, indirme yöneticisi, sekmeler, geçmiş ve daha bir çok özelliğe sahiptir. Zamanla çalışanlar ve çalışmayanlar bu konuya eklenecektir.

Ayrıca bu tarayıcının kipini değiştirerek istediğiniz sistemin tarayıcısı gibi gösterebilirsiniz:
buradan istediğiniz tarayıcıyı seçip sürümlerin altındaki diziyi kopyaladıktan sonra ayarlara girip custom user agent string'i tikliyoruz ve boşluğa dizimizi yapıştırıyoruz.
ios 6 kullanıcı kipi:
Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 6_0 like Mac OS X) AppleWebKit/536.26 (KHTML, like Gecko) Version/6.0 Mobile/10A5376e Safari/8536.25

Arkadaşlar bundan böyle QmlMozBrowser sadece içerik olarak güncellenecektir. Arayüzde değişiklik olmayacaktır.

Ekli dosyalar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ayirman daha iyi olmus serdar. bu arada yazmadigim yeni surumle gelen birsey daha var tarayicinin download manager'i de mevcut artik.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
bence de, konunun başına indirme yöneticisi diye eklemiştim zaten oğuz.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Bak bu iyi oldu :eller: Şimdi destegi nasıl verecez?

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar tarayıcı kipini değiştirmek için kısa bir anlatım ekledim. :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
bu kipler sadece hangi tarayıcıyı kullandıgımızımı belirtiyor Serdar?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
bunu opera config'den yapiyordum ben :) isinize pek yaramaz diye soylememistim aslinda :)

tesekkurker serdar :)

- - - Eklendi - - -

[ENGİN];5951333' Alıntı:
bu kipler sadece hangi tarayıcıyı kullandıgımızımı belirtiyor Serdar?

hangi cihaz gibi gorunmek istiyorsan oyle gorunuyorsun internette mesela iphone gibi, android telefonlar, tabletler veya bilgisayar gibi gorunmeni saglarlar.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Eyvallah onu anladım arayüzler de onlara benzeseydi iyiydi :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
arayuzun degismesi ancak yeni surumlerle olur. yakin zamanda arayuz daha iyi olacaktir. aslinda opera'nin arayuzunun cok benzerini yapip icine flash ve swype de koysa birisi acayip bisey olur :)

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Koyalim ya kipler benim isime yariyor sahsen. :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
burası yeri degil ama İos ve android'e rakip yeni bir işletim sistemi geliyormuş, SMARTİSAN OS :)

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
[ENGİN];5952415' Alıntı:
burası yeri degil ama İos ve android'e rakip yeni bir işletim sistemi geliyormuş, SMARTİSAN OS :)
o sadece bir android romu abi. :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Yeni bir mobil işletim sistemi doğuyor!

iOS ve Android'i beğenmeyenlere yepyeni bir işletim sistemi daha: İşte Smartisan OS!

Geçen senenin Nisan ayında geliştirdiği kullanıcı arayüzü/deneyimi ile tüm üreticileri utandıracağını iddia eden Çinli öğretmen ve girişimci Luo Yonghao, yeni mobil işletim sistemini birkaç ay gecikmeli de olsa Pekin'de gösterdi.

Yonghao'nun sahnede üç saatte tanıttığı işletim sistemi Smartisan OS, görseller, işlevler ve "insancıllaştırma" olmak üzere üç ana bölüme ayrılıyor. iOS'un kare simge stilini ve ızgara düzenini beğenmeyen Yonghao, onları daha farklı, deforme bir biçime sokmuş. Göze hitap eden bir işletim sistemi olan Smartisan OS'ta şu an itibariyle 200-300 uygulamanın simgesi, geleceğe yönelik bir görünüm sunmak üzere gözden geçirilmiş bulunuyor.

Smartisan OS'taki launcher, daha küçük bir ızgara, koyu bir arka plan ve etiketsiz simgelerden oluşuyor. 4x3'lük bir ızgara (çoğu telefondaki 5x4'lük ızgaranın aksine), Yonghao'ya göre yeterli çünkü çoğu kullanıcı günde 12'den fazla simgeyi kullanmıyor.

Manzaralı duvar kağıdı sunan üreticileri "kıro" olarak adlandıracak kadar ileri giden Yonghao, iOS'un ilk sürümündeki gibi herhangi bir duvar kağıdı seçeneği sunmuyor. Simgelerin altında da herhangi bir metin görüntülenmiyor, ancak bunu sistem ayarlarından değiştirmeniz ve simge etiketlerini etkinleştirmeniz mümkün.

Küçük detaylara önem veren Smartisan OS'ın saydıklarımız dışında çok sayıda özelliği bulunuyor. Yonghao, ilk herkese açık beta'nın Galaxy S2 dahil belirli cihazlar için 15 Haziran'da sunulacağını söylüyor. Önümüzdeki sene ise Smartisan OS ile çalışan ceplerin ortaya çıkması bekleniyor. Bu gerçekleştiğinde Smartisan OS'un "üçüncü parti" cepleri artık desteklemeyeceği söyleniyor.

Valla ben bilmem haber öyle diyo :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
iyi bisey ise n9'a portlansa da denesek :)

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
android tabanlı abi. romdan farksız. ubuntu touch'ın geliştirici sürümü de bu şekilde çalışıyor.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar 1.5 surumu cikti bir suru yenilik var. buradan indirin:

konuyu eve donunce guncelleyecegim.

- - - Eklendi - - -

arkadaslar kurmadan once /home/user diznindeki .mozilla klasorunu silin yoksa hata alirsiniz kurulumda.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Serdar bende mozilla klasörü yok zaten sorun olmaz demi?

- - - Eklendi - - -

Vaay süper olmuş :ehe ufacık kasmalar var ama kullanılır durumda

- - - Eklendi - - -

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
[ENGİN];6000952' Alıntı:
Serdar bende mozilla klasörü yok zaten sorun olmaz demi?

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

orjinal mozilla firefox'u silmek gerekiyor sanırım.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
ben hem firefox'u hemde bunun eski sürümünü silmiştim :)

Üst Alt