Çin Üretimi Telefonları Tartışıyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

Salihyet

Salihyet

Üye
65.000.000 RENK Mİ ? Bu kadar renk hangi telefonda var allah aşkınA? ?? ? ? ? ? ?? ?

Perfavore

Üye
65 milyon evet

DOGUS59

Üye
ŞU ANDA PİYASADA BULUNAN BÜTÜN NOKİALARIN TAMAMINA YAKINI----16000000(onaltı milyon renk)
Bu telefonlar 250-300 ytl arasında siz 65000 rengi rengmi zannettiniz.....

--------------- Ekleme ---------------

TEKRARLIYORUM Perfavore ARKADAŞIM AMAN KUYRUĞUNU KAPTIRMA......O 150-200 YTL KAPTIRAN ÇOCUKLARIN AHINI YAKINDA BU KAÇAK MAL SATANLARDA VE ÖVENLERDE YAKINDA ÇEKECEKLER.........AMAN KUYRUĞUNA DİKKAT ET AZ KALDI...HER AN KAPTIRABİLİRSİN..

Yazdıklarınıza dikkat edin!

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
NOKİANIN BUNADAN KALİTELİ 5700-N70-N78 TELEFONLARI VAR HİÇ DE ÖYLE DĞİL FİYATLARI 300-400 ARASI BU KANSOREJEN MALLARA PARA VERMEYİN ZATEN 3 AY İÇİNDE ELİNİZDE OYUNCAK OLARAK KALACAK KESİNLİKLE KAPATILAVCAK..........HAYDİ BAKALIM....AYRICA KUYRUĞUNA DA DİKKAT ET...BUGÜNLERDE KAPTIRMA...HER AN KAPTIRABİLİRSİN Perfavore KARDEŞİM.....BİZ KİRLİLERİ KİRLETMEYİZ...............SÜREKLİ YAZKİ...NE OLDUĞUNU ANLAYALIM:):oke::oke::)

Arkadaşım N70 diyorsun N78 diyorsun 300 - 400 arası diyorsun. Sen N70 in ilk çıktığı zamanki fiyatını biliyor musun. Muhtemelen hayır. Ben söyleyeyim. 1100 - 1200 YTL arasıydı. O zaman alanlar muhtemelen acı çekiyor. Arkadaşlar siz ne kadar bu telefonları beğeniyorsanız ben de tam aksine emperyalistlere para kazandırmamak için beğenmiyorum. Alemi cihan telefon üretsin Nokia gözümde değil. Kimler para kazanıyor biliyorum. O yüzden isterseniz şöööyle bi araştırın bilgi edinin sonra gelin tamam mı canlarım. Hadi bakalım. Perfavore kardeşim sağol

Biraz daha yaz seni .......tanımaya az kaldı..bugün yarın tespit ederim seni

ŞU ANDA PİYASADA BULUNAN BÜTÜN NOKİALARIN TAMAMINA YAKINI----16000000(onaltı milyon renk)
Bu telefonlar 250-300 ytl arasında siz 65000 rengi rengmi zannettiniz.....

TEKRARLIYORUM Perfavore ARKADAŞIM AMAN KUYRUĞUNU KAPTIRMA......O 150-200 YTL KAPTIRAN ÇOCUKLARIN AHINI YAKINDA BU KAÇAK MAL SATANLARDA VE ÖVENLERDE YAKINDA ÇEKECEKLER.........AMAN KUYRUĞUNA DİKKAT ET AZ KALDI...HER AN KAPTIRABİLİRSİN..

arkadaşım çin malı n99 bilmek istedikleriniz burada isimli konuya da girmişsin. burada yazdıklarını kopyalayıp yapıştırmışsın ya da orada yazdıklarını buraya yapıştırmışsın. zaten bunlar senin fikirlerin de değil. yaratıcı ol. yenilikçi ol. ya da bir daha burada yazma. Doğru düzgün araştırdığın konularda gel eyvallah atışalım ama saçma sapan şeyler öne atıyorsun. bir de öyle tehdit falan yazma bir daha olur mu birader. seni bulucam az kaldı falan diye.

DOGUS59

Üye
hepsini bilerek konuşuyorum.....ben o bölgelerde uzun yıllar görev yaptım....o mallar oralardan kaçak geliyor...kara para..getirenlerin hiçbirini sar değeri umurunda değil..bu kaçak malların paralarının gittiği yerlede mechul yada malum diyelim...istanbula da nereden ve nasıl getirildiğide belli..zaten satanlara bakıyorum..malı satarken tedirginlik içindeler....bu malları sata n sitelerde tamamı gaziantep menseyli siteler....malı sattıkdan sonra çoğu almasaydın kardeşim diyorlar....işi çok iyi biliyorum....
ama diyorumki yinede yasal olarak alınanlarfaturalı olanlara sözüm yok.....sözüm kaçakcılara.....evet arkadaşım bu piyasayı çok iyi biliyor.ve çok dikkatlice en ince ayrıntısına kadar takip ediyorum....iyi forumlar ademaltintas kardeşim.

Perfavore

Üye
ben bu arkadaşın amacını anlayamadım ! tamam anladık bi kere bilgi verdin ne uzatıyosun bizim cin telefonu almamız seni ne ilgilendiriyor!

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Neyse biz uygun fiyata yüksek özellikleri sorunsuz kullanmaktan yanayız. Ayrıca sağlıkla ilgili bir endişemiz yok. SAR değerlerini vermiştim. Nokia N73 ten daha düşük. Ayrıca yapılan malzemeyi oyuncak yapılan malzemelerle karıştırmayalım. Zaten sağlığa zararlı bir maddeden yapılıyor olsa bile telefonu çiğnemedikten sonra elinize alınca hastalık bulaşmıyor. Bir zamanlar Toros Doğan Şahin, yani Renault ve Tofaş piyasaya hakimdi. Toros bilmem kaç sene hiç model değiştirmeden millete satıldı. Başka allternatifimiz olmadığı içinde mecbur alıyorduk. Ne zaman Koreli Hyundai piyasaya girdi. Tofaş ve Renault ta bu modellerini piyasadan çekip yeni modeller üretmeye başladı. Yani uzakdoğulular her zaman girdikleri piyasayı ihya ettiler. Şimdi de Nokia bir zamanlar 3310 ları 5110 ları dayadılar millete ne zamana kadar, LG, Sony piyasaya girene kadar. Sonra yok kameralı telefonlar yok kafası dönen telefonlar üretmeye başladılar. Hadi şimdi olayı bu yönlerden ele alalım. Buyrun yorumları bekliyorum. Yalnız tehdit içerikli olmasın. Kimsenin canı yanmasın. Teşekkürler...

hepsini bilerek konuşuyorum.....BEN O BÖLGELERDE UZUN YILLAR GÖREV YAPTIM....O MALLAR ORALARDAN KAÇAK GELİYOR...KARA PARA..GETİRENLERİN HİÇBİRİNİ SAR DEĞERİ UMURUNDA DEĞİL..BU KAÇAK MALLARIN PARALARININ GİTTİĞİ YERLEDE MECHUL YADA MALUM DİYELİM...İSTANBULA DA NEREDEN VE NASIL GETİRİLDİĞİDE BELLİ..ZATEN SATANLARA BAKIYORUM..MALI SATARKEN TEDİRGİNLİK İÇİNDELER....BU MALLARI SATA N SİTELERDE TAMAMI GAZİANTEP MENSEYLİ SİTELER....MALI SATTIKDAN SONRA ÇOĞU ALMASAYDIN KARDEŞİM DİYORLAR....İŞİ ÇOK İYİ BİLİYORUM....
AMA DİYORUMKİ YİNEDE YASAL OLARAK ALINANLAR,FATURALI OLANLARA SÖZÜM YOK.....SÖZÜM KAÇAKCILARA.....EVET ARKADAŞIM BU PİYASAYI ÇOK İYİ BİLİYOR.VE ÇOK DİKKATLİCE EN İNCE AYRINTISINA KADAR TAKİP EDİYORUM....İYİ FORUMLAR ademaltintas KARDEŞİM.

forum kurallarını iyi oku canım benim büyük harf kullanmak bağırmaktır, terbiyesizliktir...

Salihyet

Salihyet

Üye
Birbirinizi kırmaktan başka bir şey elde edemiyorsunuz.. Ama çin malı telefonlar için öne sürdüğünüz bilgiler Çürük geldi bana, 65 milyon renk ekran telefon teknolojisi şu anda malesef yok, varsada alacak gücüm yok ,haberim de yok.. Çakma ve geçici çözümler üretilmiş, kalitesi düşük bir ürünü nokia ile kıyaslayarak yanlış bi savunma tekniği kullandınız, fakat çin malını daha efendi, uslu ve net bir şekilde savunabilirdiniz.. Malesef size bir tek yorum daha yapmayacağım, ne tartışma uslubunuz ne de savunma şekliniz etik değil..

xkadir61

xkadir61

Üye
ne 65 000 000'u yaw o nezaman icat oldu. renk sayıları eğer o değere ulaşılabilseydi 65 000 000 değil ;67 108 864 renkli olurdu. düzmece olduğu buradan belli. sallamayalım lütfen eğer sallayacaksanız 256*4 ve çıkan her sonucu 4'le çarpıp sallayın. renk sayıları ekranda böyle belirlenir çünkü

anilakarsu93

anilakarsu93

Üye
ne 65 000 000'u yaw o nezaman icat oldu. renk sayıları eğer o değere ulaşılabilseydi 65 000 000 değil ;67 108 864 renkli olurdu. düzmece olduğu buradan belli. sallamayalım lütfen eğer sallayacaksanız 256*4 ve çıkan her sonucu 4'le çarpıp sallayın. renk sayıları ekranda böyle belirlenir çünkü

Arkadaşım telefonların renk özellikleri tartışlırken 65 Milyon renkli denir.. Bu aynı markette 9.99 ytl olan bişeye 10 Ytl ya da saat 10.59 da saate 11 demek gibi bir şey...

xkadir61

xkadir61

Üye
Arkadaşım telefonların renk özellikleri tartışlırken 65 Milyon renkli denir.. Bu aynı markette 9.99 ytl olan bişeye 10 Ytl ya da saat 10.59 da saate 11 demek gibi bir şey...
onu bunu anlamam telefon için varsayılan en üst rekn sayısı:16 777 216 dır

C01aY

C01aY

Üye
arkadaşım maden savunuyorsun bir bakalım;
1-KAMERA 1,3 EN İYİ OLANI
2-TELEFON HAFIZASI---197 KİOBAYT--DİKKATLİ BAKIN KİLOBAYT
3-1,3 İLE ÇEKİLEN FOTOLARI BELLEK DIŞI DİYE AÇMIYOR.
4-KENDİ ÇEKTİĞİ VİDEOYU OYNATAMIYOR.
5-EKRAN BÜYÜK DOKUNMATİK DİYORLAR....65K RENKDE..
6-VİDEOSU DİKKATLİ BAKIN-----5 frs ---KESİK KESİK OYNATIYOR...EKRAN BÜYÜK OLSA NE OLUR.
7-FOTOĞRAF ÇEKMEK İÇİN SABAHI BEKLEYECEKSİN O DA WGA ÇEKİYOR--5 SENE ÖNCEKİ NOKİA6600 GİBİ...AMA 6600 BUDAN DAHA KALİTELİ
8-KAÇAK-ÇAKMA İMEİ Sİ VAR
9-ALDIKDAN 3 AY SONRA OPERATÖRLER TARAFINDAN KAPATILIR
10-GPRS- YOK.....WAP VAR...SAKIN OLA AYAR YAPIP GİRMEYİN AVLANIRSINIZ.
11-ZATEN İNTERNER SAYFALARINI AÇAMIYOR....BELLEK DIŞI DİYOR.YANİ HAFIZA SI YETMİYOR(197k)
12-kokan batarya
13-AŞIRI YÜKSEK SAR DEĞERİ.
DAHA YAZACAĞIM AMA FORUMDA SAYFA YETMİYE CEK ŞİMDİLİK BU KADAR DAHA DE DEVAM EDECEĞİZ.......ALIN...BUNLARA RAĞMEN ALIN.....SONRA BURADA ŞU OLDU,BU OLDU NEYAPAYIM DİYE YAKARIŞLARDA BULUNMAYIN........DİKKATLİ OLUN SAKIN İNTERNETTEN VE SATIŞ SİTELERİNDEN(GG.HEMENALSAT-SAHİBİNDEN COM.GİTTİGİDİYORRR.COM) MALI ALDIKDAN SORA SATICI UÇAR GİDER......YARALANIRSINZ........DİKKAT....DİKKAT....KARAR YİNEDE SİZİN....SEVGİLER

:alkis:alkis:alkis

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi

Piyasada renk sayıları ifade edilirken 67.108.864 renkli denmez güzel kardeşim. 65 K denir. oki?

madem copy paste yapıyoruz aynı yere geliyoruz buyur

Merhaba Kardeşim

Şimdi bunları senin gibi inceleyeyim

1. Kamera konusunda birşey söylemiyorum. 1.3 Mp gerçekten tatmin etmiyor. Ayrıca gündüz gece ayrımı yapmamak her ortamda mükemmel çekim yapmak için yarı profesyonel ya da profesyonel dijital fotoğraf makinelerini tercih etmek gerek. Ben öyle yaptım
2. Trident CK2008 Aldım. 2 Yıl Garantili. Distribütörden. Kendim bilgisayarcıyım bu arada. İçinden 1 gb kart çıktı. Diğerlerinde de artırılabiliyor. Dolayısıyla bu noktada da sorun yok.
3. Tüm fotoğrafları rahatlıkla açabiliyorum. Senin kullandıın telefonda sorun olabilir Bellek dışı diye bir arıza vermez telefonlar
4. Bkz.Yanıt 3
5. Ekran kalemle bile mesaj yazmaya olanak veriyor. 65 K dediğin 65 Milyon renk demek yani mükemmel
6. Bkz.Yanıt 3 - 4 (Ayrıca FRS değil FPS arkadaşım)
7. Bkz.Yanıt 1
8. Web sitesinden almayın. ( Satıcı kaçacağı için değil. Ben devamlı internettenalışveriş yapıyorum. En son bağlama sipariş verdim. İki gün gecikince vazgeçtim. Kredi kartımdan çekilen para da iade edildi. Sen ürünü almadan satıcıya para yatırılmıyor. ) Biraz daha fazla para verin garantili alın mağazalardan.
9. Ben alalı 4 ay oldu.
10. GPRS hızında bağlanamıyorsun tabiki ama WAP la da tatmin edici internet hizmeti alınabilir.
11. Ona birşey diyemem ben cepten internete girmiyorum. PDA dan giriyorum. Rahatım.
12. Rutubette bekletmemek gerek :coold:
13. İşte önemli olan konu bu 3 büyük markanın favori telefonlarının sar değerleriyle Çin malı telefonların sar değerlerini açıklıyorum. Buyur arkadaşım;

Sony Ericsson W610i (Kendim Kullanıyorum): 1,31 W/Kg
Nokia N73 : 1,12 W/Kg
Samsung D900i : 1,15 W/Kg
Anycool T808, N99, N100, Trident vs. : 0,7076 W/Kg

Perfavore

Üye
ya alan alır size ne

bidibidi12

bidibidi12

Üye
Arkadaşlar bu telefonları bu kadar küçümsemernin bir anlamı yok eksik yönleri var ama bu fiyata daha iyisini bulamazsınız ben lexus aldım gayet memnunum sorun yaşamadım ve tavsiye ederim sizlerede...
1000 ytl lik nokia kadar olamaz ama 250 ytl ye daha iyisi bulunamaz bence

xkadir61

xkadir61

Üye
Piyasada renk sayıları ifade edilirken 67.108.864 renkli denmez güzel kardeşim. 65 K denir. oki?

o senin 65k tabirin 65536 renk için geçerlidir milyon değil yani :nono:
atmışbeşbin beşyüzotuzaltı:oke:

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Konuyu baştan sona okudum.Bence her iki tarafta haklı.Çin mallarını savunanlarda onu kötüleyenlerde.150 ytl marka yapmış büyük firmaların bu gibi teknik özellikleri olan telefonları satmazlar çünkü kar işlerine gelir.tıpkı toplama bir pc gibi.Şayet marka yapmamış aynı sistem ozelliki pc yi %25 daha az masafla dizdim ben.ama büyük firmalar uzun yıllar revizyona gitmedi çünkü bunun için bir rekabet ortamı altarnatif bir pazar oluşmadı.ne zamanki diğer markalar kendini yenileyip pazara altartantif ürünler sürünce 3310 3200 3100 gibi mallar piyasada satışları bıçak gibi kesildi.çünkü çok daha iyi ve uygun fiyatlara günün teknolojisine uygun telefonlar yapıldı.ilk symbian telefon 1999 yılında (motorolanın bir siyah beyaz modeli s60 5.1işletim sistemi)biz taa 2004 yıllarında duyduk ancak.yani sözün özü şu her iki tarafta haklı.sorun bizde değil dudak ucurtan fiyatlarıyla teknolojik telefonlarda.Bu telefonlar herşeye rağmen bir başlangıctır.artık firmalar getiriyor garantili bu telefonları.Heleki bu Ülkede dolaylı vergiler iletişim vergiler dahada fazla olunca birde vergi yükü binince 500 ytl lik cihaz oluyor 1000 ytl.Bizim arkadaş Türkiyede 1000 ytl civarı olan N95 8gb tı Dubaiden 400 ytl civarı oluyor aynı marka aynı kalite aynı model nedeni ne yüksek vergiler bunun üzerinde yogunluk kursak çok daha iyi olur bnim görüşüm:hmmm

turkspeed

turkspeed

Üye
ademaltintas

Yazılan yazilari bastan sona kadar okudum... tebrik ederim güzel anlatmisin ve ben kendim de AnyCool Z848 kullaniyorum telefonumda Oyun, Walper, MSN , FİLİM , FREE TV , RADYO ( KULAKLIKSIZ ) MP4 video formati da var MP3 Playerindan tut muhtesem.. BANA GÖRE !!! VE USB kablosundan da güzel birk sekilde arabama baglaya biliyorum.. Nes uzantili oyunlar dolu OYUNLAR oynayabiliyorum MSNEME Girebiliyorum... WAP ta dolaşabiliyorum Şimdi soruyorum bunlarin video sunu cekip sizemi göndereyim ???? ben herseyi yapabiliorum telefonumda ve bende sony ericsson w580i de var nerden baksan kameralarinin cekimleri ayni hata ikiz tipa tip aynisi cekim kaliteside bana göre on numara !!! Herkez tuturmus nokia nokia bilem ne kardesim o telefonlarda sanki cok mu özelik war ???? Neyse hic bir modellerinde en azindan ben görmeidm dokunmatik ekran varsa bile en az 2 milyardan asa olmaz onu kaldiracak turk vatandasida az cikar zaten hata cikmaz ciksa bile zaten bu tür şeyler ile ugrasmaz.. Kötülemek isteyen arakdaslarin sanirim cepleri yaniyor o yüzden burda sadece BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA garip garip yazi yaziyorlar LOL diyorum geciyorum !! LOOOL xD

ademaltintas tekrardan tebrik ederim ...

Iyi forumlar ;)

Konuyu baştan sona okudum.Bence her iki tarafta haklı.Çin mallarını savunanlarda onu kötüleyenlerde.150 ytl marka yapmış büyük firmaların bu gibi teknik özellikleri olan telefonları satmazlar çünkü kar işlerine gelir.tıpkı toplama bir pc gibi.Şayet marka yapmamış aynı sistem ozelliki pc yi %25 daha az masafla dizdim ben.ama büyük firmalar uzun yıllar revizyona gitmedi çünkü bunun için bir rekabet ortamı altarnatif bir pazar oluşmadı.ne zamanki diğer markalar kendini yenileyip pazara altartantif ürünler sürünce 3310 3200 3100 gibi mallar piyasada satışları bıçak gibi kesildi.çünkü çok daha iyi ve uygun fiyatlara günün teknolojisine uygun telefonlar yapıldı.ilk symbian telefon 1999 yılında (motorolanın bir siyah beyaz modeli s60 5.1işletim sistemi)biz taa 2004 yıllarında duyduk ancak.yani sözün özü şu her iki tarafta haklı.sorun bizde değil dudak ucurtan fiyatlarıyla teknolojik telefonlarda.Bu telefonlar herşeye rağmen bir başlangıctır.artık firmalar getiriyor garantili bu telefonları.Heleki bu Ülkede dolaylı vergiler iletişim vergiler dahada fazla olunca birde vergi yükü binince 500 ytl lik cihaz oluyor 1000 ytl.Bizim arkadaş Türkiyede 1000 ytl civarı olan N95 8gb tı Dubaiden 400 ytl civarı oluyor aynı marka aynı kalite aynı model nedeni ne yüksek vergiler bunun üzerinde yogunluk kursak çok daha iyi olur bnim görüşüm:hmmm

Katiliyorum güzel forum yazmisin bencede vergiler ucuk turkiyede en basit örneyi amerikada mustang 20.000 $ türkiyede 150.000YTL.... nerden biliyorum dicek olursaniz bayramlaşmak icin amerikadaki kuzenim ile konustum ve ordan aldim bu bilgileri kuzenimde mustang hastasi xD

Salihyet

Salihyet

Üye
Benim çalıştığım mcdonalds da ki ürünü bırakıp , 1 ytl ye yarım döner satan dükkana gitmek gibi birşeyi savunuyosunuz, nitekim boşa konuşuyoruz, yazdıklarımızı okumuyorsunuz bile.. yorum yapılası bi mesele değil.. Herşey ortada, çin devşirme bi işletim sistemiyle, bi kasa yapmış, zaten bi telefonda kamera , hafıza kartı ve tuş takımı + ekran bulunması bu telefonu n99 yapmaz, televizyon konusunda ise telefonu 3 gün şarj edin, şarjı stand by 7 saat, tv izlerseniz 3 saat civarı gidecektir. .( 3 günü lafın gelişi söyledim.. )

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Benim çalıştığım mcdonalds da ki ürünü bırakıp , 1 ytl ye yarım döner satan dükkana gitmek gibi birşeyi savunuyosunuz, nitekim boşa konuşuyoruz, yazdıklarımızı okumuyorsunuz bile.. yorum yapılası bi mesele değil.. Herşey ortada, çin devşirme bi işletim sistemiyle, bi kasa yapmış, zaten bi telefonda kamera , hafıza kartı ve tuş takımı + ekran bulunması bu telefonu n99 yapmaz, televizyon konusunda ise telefonu 3 gün şarj edin, şarjı stand by 7 saat, tv izlerseniz 3 saat civarı gidecektir. .( 3 günü lafın gelişi söyledim.. )

1ytl ye yarım döner satan yerler olmasaydı mcdonalds ne bukadar isim nede fiyatına göre ucuz ve kaliteli ürünler çıkarabilirdi.olaya birde bu yönden bak ben iki tarafda haklı diyorum sorun onda bunda değil.Bizim sistemde hem kendisine imkanlar verilse kim çin malı gibi telefonlar üretip satmaz ki.eminim %85 imiz elimizdeki sermaye ile yine bu telefonalara benzer telefonlar uretip ucuz piyasaya sunardık.Unutmayın arkadaşlar birşeyin kötüsü çıkmassa iyisi olmas;) bu sadece bir başlangıc...

Alan razı satan razı olduktan sonra... gerisi boşş

Üst Alt