Çılgın Android robot 2013'te geliyor

 • 29 Eylül 2012
 • 782 Okunma
 • 14 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Robotları seven ve Android tabanlı mobil cihaz kullananlar için 2013'te bayılacakları bir ürün piyasaya sunulacak. Google Android’den ilham alan BERO, mobil cihazınıza yükleyeceğiniz uygulamayla siz nasıl istiyorsanız öyle hareket edecek.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Android işletim sisteminin logosu olan robot, gerçeğe dönüşmek üzere. Kullanıcının istediği gibi yönlendirebileceği, BERO adındaki
  minyatür robotlar, eğlence dünyasına çok yeni bir hava katacak.

  Tamamen programlanabilir ve kullanıcının isteğine göre ayarlanabilir bir arayüzle kontrol edilecek olan açık kaynaklı BERO (Be the Robot), ses komutuyla aktif edilebilecek. Dahası, akıllı telefonlardan gelen komutlara tepki verecek.  BERO, sahip olduğu yazılım sayesinde sadece hareket etmekle kalmayacak, en sevdiğiniz şarkıları çalacak, ‘gerçekçi’ hareketli figürlerlerLE dans hünerini sergileyecek. Bu kapsamda, kafasını çevirecek, kollarını oynatacak, yanlamasına dönüşler yapacak. BERO’nun dans ederken taktığı kulaklıkların rengi, dans ettiği müziğe göre değişecek.
  ÖZEL MODELLERİ MEVCUT

  BERO, üstün bir hareket kabiliyetine sahip olmak için iki kızılötesi verici kullanacak. Böylece etrafındaki kendisine engel oluşturabilecek 8-12 cm büyüklüğündeki nesneleri tespit edebilecek. Gözleri iki LED ışıktan oluşacak olan BERO, USB ile şarj edilebilecek. SD Card girişi sayesinde yüklenecek WAV ses dosyaları, robotun üzerindeki hoparlör ve amplifikatör sayesinde dinlenebilecek.


  < Resmi açmak için tıklayın >

  BERO projesi, henüz dün Kickstarter sitesi tarafından hayata geçirildi. Şimdiden, birkaç çeşit BERO modeli de sunulmuş durumda. Bunlar arasında masanızda hareketsiz duracak olan robotlar dışında Kickstarter üyeleri için özel olarak tasarlanan altın kaplamalı ve tam fonksiyonlu BERO’lar da var.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Mashable sitesinin verdiği bilgiye göre, çılgın minyatür robotun nakliyatı Kasım 2013'te başlayacak. İlk olarak Android tabanlı olacağı belirtilen robotun daha sonra Apple işletim sistemi iOS’ye de uyumlu olması ve bir sonraki dönemde de Twitter ve MP3 fonksiyonlarına sahip olacağı ifade edildi.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  10 cm boyundaki BERO, 35 dolardan satışa çıkacak. Ancak fazlasıyla hareketli bir model istiyorsanız bu fiyat 129 dolara kadar yükselecek. Eğer BERO'nun Hong Kong'da nasıl üretildiğini görmek istiyorsanız, 7.850 doları gözden çıkarmalısınız.
   


  Yazan: MoonLife01
 2. Tony Stark daha iyi ya...:D
   
 3. iyiymiş .. Haber içinde :tşk: hocam.
   
 4. ben alırım bundan :D
   
 5. adamların işi gücü yok oyuncak üretiyorlar :dry:
   
 6. ayy ne güzel la,büyüğü olacak aslında :ehe her türlü komutu verip iş yaptıracaz :)
   
 7. Çay kahve getirse tam süper olacak :D
   
 8. Tuzluğa benziyorr:dry:
   
 9. kaç şeker olsun efendim ? :ehe


  - - - Eklendi - - -

  :) evet biraz benziyor yalan değil :ehe
   
 10. Hiç güleceğim yoktu :kop:
   
 11. bencede .. :dry: bilmeyen birisi olsa sofraya koyar .. o derece yani :D
   
 12. İyimiş çok sevdimde Türkiyeye gelirmi bide gelirse kaç olur acaba:hmmm
   
 13. 35$mi:oha:
   
 14. ben sevmedim :D
   
 15. işleri güçleri yok tuzluk şeklinde oyuncak yapıyorlar. Babannemin bir lafı vardır: "Fırlak yap, para kap."
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 14:07