Changing Fonts[ 360x640 S60v5 Nokia 5800 XpressMusic - N97 Java Uygulama]

Sponsorlu Bağlantılar

Rich4arD

Rich4arD

Üye
İsterseniz bilgisayardaki herhangi bir font ' uda kullanabiliyorsunuz telefonda !!
Ben comic sans yaptım (:

3405

Üye
dan indirdiğim fontlar olmuyo..

fatihgenc34

Üye
ark.ım google translatorda çevirip olduğu gibi copy past yapmışsın herşey karmakarışık yazıyo.Bi yapan varsa Allah rızası için yardımcı olsun...

noxfuchs

noxfuchs

Üye
Arkadaşlar, olay çok basit aslında. Bakın adım adım anlatıyorum:

1. Herhangi bir (Türkçe karakter içeren) .ttf uzantılı fontu masasüstüne alın.
2. Aynı fonttan 4 tane kopyalayın.
3. Dört dosyanında adını aşağıdaki gibi değiştirin.

s60snr
s60ssb
s60tsb
s60ZDIGI

4. Cebi PC'ye bağlayın, 'Hafıza Kartı'na ulaşın.
5. Resource klasörünün içine "Fonts" diye başka bir klasör oluşturun ve isimlendirdiğiniz dört dosyayı içine atın.
6. Cebi PC'den çıkarın ve yeniden başlatın.

Bu kadar.

• Beğen
Tepkiler: mc.a

gazel41

Üye
arkadaşlar ben yapamadım. yardımcı olabilir misiniz

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşlar ben yapamadım bunu. yardım edebilirmisiniz

senbirmeleksin

Üye
arkadaşlar ben yapamadım. yardımcı olabilir misiniz

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşlar ben yapamadım bunu. yardım edebilirmisiniz

gayet açık anlatılmış. programa falan gerek yok.

1. Herhangi bir (Türkçe karakter içeren) .ttf uzantılı fontu masasüstüne at.
2. Aynı fonttan 4 tane kopyala.
3. Dört dosyanın da adını aşağıdaki gibi değiştir.

s60snr
s60ssb
s60tsb
s60ZDIGI

4. Telefonu bilgisayara bağla, 'Hafıza Kartı'na ulaş.
5. Resource klasörünün içine "Fonts" diye başka bir klasör oluştur ve isimlendirdiğiniz dört dosyayı içine at.
6. Telefonu bilgisayardan çıkar ve yeniden başlat

Bu kadar...

madalimert

madalimert

Üye
Teşekkürler...

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
Nokia X6 veya hafıza kartı olmadan depolama hafızası olan cihazlarda
usbyi taktığınıza depolama modunu seçin(medya aktarımı değil!)
sonra resources klasörüne yazma hakkına sahip olacaksınız,bu bilgiyi ilk sayfaya eklerseniz sevinirim

apo1442

apo1442

Üye
çok iyi teşekkürler başarıların devamı...

Şehriyar

Şehriyar

Üye
yapamadımmmmmmmmm

WastabMan

WastabMan

Üye
teşekkürler..

zakharion

zakharion

Üye
ben iyice okumadan 4 ayrı font yükledim. telimde 4 ayrı font oldu.

by_chawush

Üye
arkadaslar b,iz mi anlamıyoruz verdiğiniz yolları adım adım uyguladım fakat olmuyo nedeni ne olabilir ??

rothmans

rothmans

Üye
anlamadım ya :S

dburak

Üye
arkadaşlar bende resource diye klasör yok kendim oluşturup içine atıp teli yeniden başlattığımda ise hiç bişey olmuyo :hmmm

batujan12

batujan12

Üye
Teşekürler :oke:

ffarukk

Üye
4 yazı tipi denildiği gibi yaptım teli kapatıp açtığımda ilk olan uygulanmış oldu ama Türkçe karakterler gözükmediği için klasörden o fontu silip başka bir tane attım kapadım tekrar açtığımda eski kullandığım hala seçili haldeydi :s nasıl değişicek bu ?

coyn

Üye
Başaramadım ama tşkler...

klncarsln

klncarsln

Üye
benim fontların başında T yok O yazıyor ondan sanırım olmadı ama yine de teşekkürler

uzman01

Üye
:heyo:
9.1 telefonlarda pcdeki ttf fontları telefonda uygulayabilir, istediğiniz fontu kullanabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken ise; önce masaüstüne Fonts adında bir klasör açıyoruz.
Daha sonra pc de c/Windows dizininden fonts klasörüne giriyoruz.

Beğendiğiniz bir yazı tipini ctrl+c tuşuyla kopyalıyoruz ve masaüstüne oluşturduğunuz Fonts klasörüne ctrl+v (veya yapıştır) ile yapıştırıyoruz. Bu işlemi 4 defa tekrarlıyoruz ve elimizde Fonts klasörünün içinde 4 adet font oluyor. Fontları kopyaladıkça 1,2,3.. diye yeniden adlandırın.

Daha sonra bu elimizdeki fontları sırayla;
nosnr60.ttf
nssb60.ttf
nstsb60.ttf
S60ZDIGI.ttf
olarak değiştiriyoruz

Bu fontlar telefonumuzda şu görevleri görecek:
nosnr60.ttf = Nokia Sans S60 Regular : Normal yazı tipi yani sms mesajları,menüdeki ikonların altındaki yazıların yazı tipi dosyasıdır.
nssb60.ttf = Nokia Sans S60 SemiBold : Menü yazılarının yazı tipi dosyasıdır.
nstsb60.ttf = Nokia Sans S60 TitleSmBd S60 : Operatör Adı ve Menü başlıklarının yazı tipi dosyasıdır.
S60ZDIGI.ttf = Series 60 ZDigi : Sayıların yazı tipi dosyasıdır.
Daha sonra bu oluşturduğumuz Fonts klasörünü card reader yardımıyla telefonumuzda e / resource klasörüne kopyalıyoruz

Telefonumuzu kapatıp açıyoruz ve yeni fontumuz hazır.
Burada dikkat edilecek husus sadece ttf fontları kullanın, yani pc de fonts klasörüne girdiğinizde fontların başlarında t işareti olan ve Türkçe karakterli fontları kullanın. Bir fontun Türkçe karakter destekleyip desteklemediğini fontların sonunda tr ibaresi yoksa, boş bir word sayfası açıp tr karakterleri yazarak, ve sayfanın üstünden fontlareı tek tek uygulayarak bulabilirsiniz.
Bu şekilde yukardaki işlemi birden fazla fonta da yaparak mix fontlar elde edebilirsiniz. Yani her değiştirme işlemi için farklı bir font kullanabilirsiniz.
Fontları kesinlikle hafıza kartına kuruyorsunuz. Silmek istediğinizde yine card reader ile resource klasöründen fonts dosyasını siliyorsunuz ve hafıza kartınızı telefona taktıktan sonra telinizi kapatıp açıyorsunuz.

Üst Alt