Cep Telefonu Kayıtlarında Turkcell Büyük Bir Kolaylık Sağlıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi
Cep Telefonu Kayıtlarında Turkcell Büyük Bir Kolaylık Sağlıyor
Turkcell, kayıt dışı ve klonlanmış telefonların kayıt altına alınmasıyla ilgili abonelerine bugün bilgilendirme mesajı göndermeye başlıyor.

Turkcell abonelerinin kayıt dışı (ülkeye girerken kayıt altına alınmamış olan cihazlar) ve klonlanmış (yasal olarak yeniden düzenlenmesi gereken IMEI numarası olan cihazlar) cihazlarını kayıt altına alabilmeleri için kolaylıkla uygulanabilecek ve tek aşamalı bir çözüm sunuyor.

Turkcell, cihazı kayıt dışı veya klonlu olan abonelerine bir kısa mesaj göndererek, 5 YTL yasal kayıt ücretini, Hazır Kart'lı abonelerinin KontörBizden'deki hediye kontörlerinden, faturalı abonelerinin HediyeCell puanlarından düşerek, devlete ödüyor.

Turkcell tarafından gönderilen kısa mesaja herhangi bir yanıt göndermelerine ve hiçbir ek işlem yapılmasına gerek kalmadan abonelerin cihazları kayıt altına alınmış oluyor..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Turkcell ve kolaylık vallaha çok ilginç..

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Avea da kolaylık sağlıyor.

Avea, kayıt dışı cihaz kullanan abonelerini öncelikle SMS ile bilgilendirdi. Avea'nın kayıt dışı aboneleri 9858'e kısa mesaj atarak veya arayarak kayıt olabiliyor.

Avea bu noktada özel müşterilerine, yani faturası yüksek olan müşterilerine yönelik bir uygulama başlattı. Bu müşterilerinin 5 YTL'lik kayıt ücretini Avea karşılayacak.

Avea'nın Türkiye genelinde 7 milyon abonesi bulunuyor.

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
Ben Son hediyecell puanım ile 45 dk konuşma almıştım napcaz şimdi benden düşmicek mi ?

madmann

madmann

Üye
bilmiyoruz bakalım sana ne olacak !!
ya banada özel abone msj ı geldi ama ben korkuyorum açıkcası ya bunlar bi salaklık yaparsa o zaman ne halt yicez biz yaparız dediler bende hiç bişiye dokunmadım ahhhhqqq

hidayet

hidayet

Üye
bu bilgi benim için çok önemliydi sağol Zero

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Annemin tele sms geldi.. Kontörbizdenden düşecek yazıyor..

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
benim turkcelle hala mesaj gelmedi

ibonline

ibonline

Üye
benim telsime geldi 50 kontor karşılığı 5 ytl kesilicek diye uyarı ardından turkcelli taktım oda böyle bişey yazdı durum karma karısık oldu iki tane telefon var bher iki telefonada geldi sonra avea da böyle bişey yazdı ortam corbadan ibaret eğer turkcell keserse 50 kontor telsimde keserse 50 kontor ne yapcaz...

cepix

cepix

Üye
ibonline ödüyeceksin...
Çorbalık durum yok..

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
wall turkcell kolaylık falan sağlamıyo genel anlamda, rezi ediyo...helal olsun avea'ya yani...
dun gece tcelli aradım,"mesaj gelmedi ne zaman yollıcaksınız sure dolcak nerdeyse...bi noya mesaj atıp kaydolamıyomuzyuz falan" diye..yok olmazmış, ille tcell abone merkezine tcell extraya falan gitcekmişizde...bugun gordum 3 tane abone merkezi onunden gectım herbırınde en az 100 kişi...sokaklara taşmış vaziyette... bu mu kolaylık yahu bende avea merkeze gittim kadın bana "bu teli aveadan kaydederseniz tcell ile kullanamazsınız" dedi...
yarın sabah erkenden tcell abone merkezine... offfffffff offffffffffff

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Katılmıyorum annemin kontörbizden den 50 kontör düşecekler ve olay bitecek bunun neresi kolaylık değil..??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...