Cem Yılmaz'ın senaryoları kitaplaştı

 • 28 Ekim 2010
 • 630 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. okyanus Yayınevi, ünlü komedyenin dört senaryosunu kitap haline getirdi.

  'G.O.R.A.', 'Hokkabaz', 'A.R.O.G.' ve 'Yahşi Batı' filmlerinin henüz doğum aşamasında olduğu masa başı toplantılar; eskizler, düşünsel ve fiili taslaklar, set fotoğrafları, anılar da kitaplarda yer alıyor.

  Okuyanus Yayınevi'nin sahibi Cem Mumcu, Cem Yılmaz senaryolarını kitaplaştırmalarının ardındaki nedenlerden birinin Türk sinema arşivine katkıda bulunmak olduğunu söylüyor. Üstelik "Uzun süre tek kaynak olarak kalacaklarını düşünüyorum" diyecek kadar iddialı.

  CEM YILMAZ'IN İÇ DÜNYASINDAN İPUÇLARI
  Bir değer neden de, filmlerin hazırlık aşamalarının Cem Yılmaz gibi yaratıcı bir kişiliğin iç dünyasına dair ipuçlarını içermesi. Cem Yılmaz'ın her bir senaryonun girişine yazdığı önsözlerde, perdede seyrettiklerimizin gerisinde neler yaşandığını öğreniyoruz. Üstelik büyük bütçelerle, gerilimlerle, zamanla yarışarak yapılan, içeriği komik olsa da prodüksiyonu 'ciddi' filmlerin eğlenceli taraflarını görebiliyoruz.

  Okuyanus Yayınevi, 29. istanbul Kitap Fuarı'nda, Cem Yılmaz'ın senaryo kitaplarıyla ilgili bir söyleşi ve imza günü düzenleyecek. Söyleşi, 6 Kasım Cumartesi saat 11.00'de TÜYAP Interexpo Salonu'nda yapılacak.
   


  Yazan: Burak
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 11:02