Casper Excalibur Alınır mı?

Sponsorlu Bağlantılar

belgeadam

belgeadam

Üye
    Konu Sahibi
Casper Excalibur Alınır mı?
Selam arkadaşlar. Game pc alma niyetim var. ısınma sorunu olmayan beni epey bir götürecek iyi bir dizüstü pc arıyorum. Birkaç farklı yerden kıyaslama yazısı okudum casper excalibur game pc konusunda iyiymiş. lenovo ve hp ile karşılaştırmasını okudum excalibur önde gidiyor. Isınma olayını emen yapısı biraz casper excalibur almamı zorluyor ama önerilerinize de açığım. Fiyat aralığım 5-7 bin civarı. Almak istediğim model şurada:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Selam arkadaşlar. Game pc alma niyetim var. ısınma sorunu olmayan beni epey bir götürecek iyi bir dizüstü pc arıyorum. Birkaç farklı yerden kıyaslama yazısı okudum casper excalibur game pc konusunda iyiymiş. lenovo ve hp ile karşılaştırmasını okudum excalibur önde gidiyor. Isınma olayını emen yapısı biraz casper excalibur almamı zorluyor ama önerilerinize de açığım. Fiyat aralığım 5-7 bin civarı. Almak istediğim model şurada:
Deli dehşet bir alet. Çift işlemci yüksek frekanslı. Altına bir laptop soğutucu alırsın hiç ısınma olmaz.
@DeV/AsA @sinan yüksel @Buğra önerileriniz ne olur ?

• Beğen
Tepkiler: belgeadam ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Deli dehşet bir alet. Çift işlemci yüksek frekanslı. Altına bir laptop soğutucu alırsın hiç ısınma olmaz.
Casper servisleri beş para etmez. F/P olarak alınabilir ama servis felan var sanmayın.
Süresiz temal macun ve fan bakımı dediklerine bakmayın. Boş reklamdan başka bişey değil.

Malesef şuan aklımda önerebileceğim bir model yok, teknolojinin dönüm noktasındayız ve o kadar çok yerden çalıyorlar ki, misal m.2 ssd diyorlar ama giriş seviyesi, nerede ucuz birşey varsa ondan korkar olduk. Laptop piyasasının ateşi biraz düşer önümüzdeki yıllarda İnşallah.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare. ve MAERKEK
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
asus tuf serisinin gtx 1660lı versiyonları var
excalibur'a göre pahalı; yaklaşık 10 bin civarı ama en iyi grafik işlemcilerden biri var üzerinde

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
casper eskiden her tarafı ucuz malzemeden yapardı. Şimdi dış malzeme kaliteli ama anakartın kart kalitesi berbat. Bilgisayar servisleri çoğu zaman ellemezler bile. Bozulursa servisin eline kalırsın. Parana yazık olur.

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Arkadaşlara katılmakla birlikte benim eklemek istediğim tek şey ne olursa olsun Casper dan uzak dur.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Gidip Mağazada İncele Bence Isı Değerleri Çok Önemli.Isınmıyorsa Alınır Ama Çok Pahalı Oyun İçin Laptop Almak Ne Bileyim

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Dizüstü alacaksın birkaç sene sonra eskiyip gidecek vereceğin paralara değmez. Masaüstü al parca yeniler kullanmaya devam edersin. Laptop bir kere kullanmış birisi olarak kesinlikle masaüstü her zaman daha iyidir.

hussky

hussky

Üye
casper pismanklıktır

belgeadam

belgeadam

Üye
    Konu Sahibi
gördüğüm kadarıyla zaten ısınma sorunu yok bilgisayarda. esas olan şu aslında: gamer bilgisayarlarda normal bilgisayara konulan sistemler olursa ısınır. üstün performansın ana sebebi oyun için üretilenlerin oyuncularla buluşturulması. söylenenleri de biraz haksız buluyorum. neden derseniz GeForce GTX 1650 modelini kullanan pek çok pc üstün performans sergiliyor sınıfına dahil edilmiş.

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Yıllar önce Casper PC vardı anakarti yandı servisi hiçbir şey yapmadi. Alacaksan ya monster al ya da alinware .

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Casper markasından şu ana kadar kaliteli bir laptop çıktığını görmedim, şu ana kadar elimden kaç laptop anakartı geçti ama Casper-lar kadar sinir bozucu problem çıkaran tanımıyorum. Elektronik dökümanları filan da yok internette, yani 3-cü parti tamirciler de yapmakta çok zorlanıyor. Servis derseniz onlar çoğu zaten parça değişiminden başka bir şey bilmiyor. Özellikle gaming için Casper almak bence parayı büyük riske atmak demek.

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
msi ve monster'a da bir göz at derim :oke:

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Alacaksan al bir tane asus biraz daha az özellikli olur ama bir lokma aşım dertsiz başım misali kafan rahat olur.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Nuru TaşDemir
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Alacaksan al bir tane asus biraz daha az özellikli olur ama bir lokma aşım dertsiz başım misali kafan rahat olur.
Evet asus bilgisayar bileşenlerinde kalite 2013 Marttan beri anakartını kullanıyorum. İlk ayarında çalışıyor.
Hatta 4 ay öncesinde cpu'nun hız aşırtma turboboost olayını desteklediğini , ahcı moduna almayı öğrendim.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Evet asus bilgisayar bileşenlerinde kalite 2013 Marttan beri anakartını kullanıyorum. İlk ayarında çalışıyor.
Hatta 4 ay öncesinde cpu'nun hız aşırtma turboboost olayını desteklediğini , ahcı moduna almayı öğrendim.
Aynen, ben de ASUS-un kalitesine hayranım, 12 senelik bir anakartı bile ilk günkü gibi çalışıyor.

• Beğen
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Bana göre oyun için en iyisi masaüstü PC neden diye sorarsan ısınma sorunu pil vs durumu yok ve ek donanım takması daha kolay. Ama illa dizüstü diyorsan excalibur iyidir :oke:

PALA.

PALA.

Üye
Pek methetmeye gelmez ama F/P olarak aşağıdaki ürün alınabilir. Eğer C alanı yetmezse daha sonra üst seviye bir m.2 ssd takılarak eksiklik giderilir.
Mesaj birleştirildi:

Tekrar düşündüm de 128 gb ssd windowsa yeter, 1 tb olan hdd oyun diski olarak kullanılabilir. Ek masraf yapmadan iş görür...
Hp marka olarak pek sevilmiyor, sonuçta ne kadar köfte o kadar ekmek :)
İyi araştırmak lazım. Soğutması, malzeme kalitesi, yazılım ve servis desteği iyi ise alınabilir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
biraz araştırma yaptım ve sana kesinlikle asus tuf serisi bir bilgisayar almanı tavsiye ederim.
gtx 1060lı versiyonları excaliburdan ucuz, 1660ti lı modelleri ise sadece 6-700tl daha fazla.
10 binliralık olan 17 inçlik epey üst seviye bir versiyon.
Asus hem sessiz olur, hem seri, excalibur biraz süslü ama uzun kullanımda o tasarımla rahat edeceğini düşünmüyorum.
kasasının alümünyum olmasına aldanma, teneke kutu gibi esniyor, eski asuslardaki o fırçalanmış alüminyum plakaların verdiği o taş gibi sert his yok, ucuz, kola tenekesi gibi.
sana tavsiyem asus tuf gtx 1660 laptop şeklinde bir arama yap sonrada çıkan sonuçlardaki uygun gördüğün modellerin model numaraları ile arama yap.
geçen yılın modellerine pek bakma, fiyat olarak görece uygun olsa da bu yılın modelleri daha ilgi çekici.
freedos olanlar biraz daha ucuz olur.
Mesaj birleştirildi:

fx705 şahane bir fırsat bana göre. uygun olsam kesin alırdım :D

• Beğen
Kingmortall

Kingmortall

Üye
Lenovo legion kullanıyorum oneririm hizli seri ve isinma yapmiyor