casper cky serisi notebooklarda kronik hata var alırken dikkat edin

Sponsorlu Bağlantılar

albay02

Üye
    Konu Sahibi
casper cky serisi notebooklarda kronik hata var alırken dikkat edin
casper cky serısi öncelikle bu serideki notebookların çoğunda gt635m ekran kartı güncellenmiyo ve oyunlarda hata veriyor alırken dikkat edin

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Yalnız ekran kartı güncellenmiyor demek bana göre yanlış bir tavır. Çünkü Ekran kartını yapan ve güncelleme yayınlayan Nvidia'dır casper değil. Ve bu marka ve modele göre ayrılmıyor. Sen kendi bilgisayarında olan bir problemi genellemesen daha güzel olmaz mı kardeşim :tebessüm:

albay02

Üye
    Konu Sahibi
hayır hocam genelde aynı sorun var eğer googleye yazarsanız burdaki sorunun nvidiada olmadığını anlarsınız ben casperi kötülemek için yazmadım sadece uyardım

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Forumda bir konu vardı yine bu ekran kartı modeli ile ilgili. Bana kalırsa bios güncellemesinden kaynaklanıyor olabilir. Çünkü gerçekten bu ekran kartının driver ını nvidia yapıyor sorun olmaması lazım kartta.

albay02

Üye
    Konu Sahibi
bunu donanım haberde iyice araştırdım orda çözüm inf modifiyeli driwer yapan insanlar varmış güncellene biliyomuş ama casper bunu nasl çözemiyo anlamadım bakın isterseniz orda çok kişi madurbu modeli servise yollayan arkadaşlara tekrar yollamışlar sorunu çözemedenEvet arkadaşlar malumunuz üzere Casper Nirvana serilerinin çoğunda Nvidia geforce gt635 m yada 600 serilerinde güncelleme sorunu yaşanıyor.Verdikleri cdlerdeki driver lar eski sürüm olmakla beraber yeni sürüm kesinlikle kurulmuyor 1 ay önce aldığım Casper Nirvana CKY.3632-8T45V-B üründe aynı sorun la karşılaştım ve müşteri hizmetleri yada teknik servis sorunumu çözemediler.Kendi uğraşlarımla sürümü güncelledim.Nvidia gt635 m şu anki sürümü 332.21 mevcut pcde. Çözüme geçeli lafı fazla uzatmadan 1. drivers/win8x64/332.21/disclaimer adresine giriniz. 2.İlk önce driver yükleyiniz 3.Yüklediğiniz driveri masaüstünde oluşturduğunuz yeni klasörün içersine atınız 4.Daha sonra inf dosyasını indiriniz ve masaüstünüzdeki driverin olduğu yere atınız 5. adım Önemli ! indirmiş olduğunuz inf dosyasını driver içerisinde bulunan nwvin.inf ve nvivn değiştiriniz aynı zamanda Display.Driver içindeki nwvin ilede değiştiriniz toplamda 3 tane nwvin değiştiricez. 6. adım Önemli ! bu şekilde yükleme yaparsanız yine hata alırsınız hata almamak için sisteminizin ''Dijital imzalamayı devre dışı bırakmasını onaylamanız lazım. Benim win8.1 olduğu için dijital imzalamayı şu şekilde devre dışı bıraktım: mause yi sağ alt köşeye kaydırınız>>Ayarlar tıklayınız>>Bilgisayar ayarlarını değiştir tıklayınız Güncelleştirme ve kurtarma>>Kurtarma>>Gelişmiş başlangıç altındaki yeniden başlat şeklinde gidiyor bundan sonra pc yeniden başlıcak ve yine 1 kac adım var sorun bulma sorun çözme gibi adımları tıklıcaz en son karşımıza numaralı seçenekler çıkıcak f7 yada 7 numaralı sayıları tıklıcaz yani ''dijital imza zorlamasını devre dışı bırak'' pc yeniden açılıcak ve kurulumu başlatıcaz .%100 çözüm bu şekilde gerçekleşiyor.İnanmıyan arkadaşlar için ekran görüntüsü göndericem. Allah razı olsun demeniz yeterli arkadaşlar iyi forumlar. 0bu donanım haberdeki arkadaş yazmış yarın servisden gelince deniycem

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
bios ile alakalı bir sorun olabilir.

albay02

Üye
    Konu Sahibi
sorun çözdük hocam ama bu normal kurulumla asla olmuyo driwerin içindeki 3 inf dosyasının deişmesi lazım casper teknik servisde 3saat uraşdık

Üst Alt