CARBİBE C++ - Symbian Program Yazma Zamanı ;)

Sponsorlu Bağlantılar

ByAbsn

ByAbsn

Üye
Ya ben python gibi cep telefonuna kurabileceğim bir programla yazmak istiyorum pythonun dışında program yazmak için kullanabiliceğim bir program yokmu?

İspanyol

İspanyol

Üye
teşekkürler ben bu konuyu öğrenmek istiyorum yardım edecek varmı acaba

terameciyn

Üye
Hele bir kuralım şunu pc ye. Ben yıllardır direkt olarak Borland C üzerinde geliştiriyorum mobil yazılım ve pc yazılımı ama bunu yeni gördüm.

:hmmm Daha pratik bir yolu varsa eğer bununla yazılım geliştirmenin. Meraklılarına tüyolar verebilirim.

Teşekkürler kardeşim.

--------------- Ekleme ---------------

Açıkçası rapidshare gibi daha mümkün bir indirme yolu seçebilirdin. Nihayetinde ücretsiz.

Ayrıca bu konuda bilgi almak isteyen olursa yardımcı olabilirim.

Mobil uygulamalar

Borland C++ ile profesyonel

C#, ASP.NET, Java Orta derece

Visual Basic ile Basit düzeyde

yazılabilir.

Birde bunun dışında telefonda derleyici bağımlı çalışan python, PHP engine gibi çalıştırıcılara ihtiyaç duyan script şeklinde uygulamalarda yazılabilir.

Symbian işletim sistemi C++ yazılım tabanlı olduğu için benim önerim yeni başlayacak iseniz ve tutkulu iseniz bu işe C++ ile başlamanız. Başka bir yol seçip sonra C++ a yönelince son derece vakit kaybı oluyor. Geçen zamana :bye2: demeniz gerekiyor.

Fakat Java SDK ları ilede uygulama yazabilirsiniz. Java SDK C++ a göre biraz daha CLASS mantığından bağımsız olduğu için sanırım bunu kavramak pek zaman almayacaktır. Ama yapabilecekleriniz eklenti ihtiyacını arayıp bulma çabanızla sınırlı olacaktır. Her eklentiyi kendiniz yazamazsınız :allalla:.

Ama nihayetinde basitte olsa mesela Visual Basic seçtiniz yinede biraz hayal gücüne ihtiyacınız var. Aksi halde kodlamanın daha ilk birkaç satırında kayış sıyırabilirsiniz.

Bu tür formlarda mail adresi vermek serbestmi bilmiyorum ama ulaşmak isteyen özelden de yazabilir yada ortaya sorun.:evet:

ne demişler Akıl akıldan üstündür. Daha bilgili bir kardeşimiz çıkmadıkça elimden geldiğince yardımcı olurum.

VE ŞU İNDİRME LİNKİNİDE DÜZELTİN Bİ ZAHMET.

alixkandemir

Üye
link ölü

halil96

halil96

Üye
Bu Çok Zor Visual Basic 2005 ile Çok Kolay Oluyor, Teşekkürler:oke:

phy-tone

Üye
visual basic git gide ölmekte olan bir dil, 2010 yılı istatistiklerine göre popüleritesi %3 daha düşmüş durumda ve en popüler 5. dil. C başta ve ikinci sırada C++ ile java takip ediyor diyerek istatistiki bir bilgi verdikten sonra...

Carbibe, Eclipse platformu üzerine kurulu bir yapı. Linux kullanıcıları Eclipse editörüne genelde alışıkken tabii windows kullanıcıları biraz sıkıntı çekecektir. Ben linux altında yazıyorum mobil uygulamaları, bütünleşik diller ve destekler ile çok rahatlıyor işim bir de Symbian'ın QT arayüz kütüphanesiyle yazıldığını düşünürsek ve Qt'nin de en rahat *nix tabanlı programlandığını göz önüne alırsak, mobilin en rahat linuxta programlanacağını düşünebiliriz..

Carbibe'a alternatif olarak Open C++ 'ı da düşünebilirsiniz. Paylaşım için teşekkürler :oke:

ghost841

ghost841

Üye
linkin ağzını burnunu kırmışlar:S

maclove

Üye
Visual basicte varsa sorun yok hemen kurup bakıyoruz ;)

webfatih

Üye
aranızda program yapmayı bilen var mı ..size harika bir fikir sunayım : türkiye de binlerce öğrenci var Lys Ygs puanmatik programı yazılsaydı harika olurdu , öğrenci evde çözdüğü denemeden sonra telefonundan puanını hesaplasaydı telinden ne harika olurdu , mesela şu sitedeki gibi bir sistem geliştirmek çok zor olmasa gerek bilen için

eyup007

eyup007

Üye
Ya ben python gibi cep telefonuna kurabileceğim bir programla yazmak istiyorum pythonun dışında program yazmak için kullanabiliceğim bir program yokmu?
telefonda vb ile yazamassın ya:ehe
visual basic git gide ölmekte olan bir dil, 2010 yılı istatistiklerine göre popüleritesi %3 daha düşmüş durumda ve en popüler 5. dil. C başta ve ikinci sırada C++ ile java takip ediyor diyerek istatistiki bir bilgi verdikten sonra...

Carbibe, Eclipse platformu üzerine kurulu bir yapı. Linux kullanıcıları Eclipse editörüne genelde alışıkken tabii windows kullanıcıları biraz sıkıntı çekecektir. Ben linux altında yazıyorum mobil uygulamaları, bütünleşik diller ve destekler ile çok rahatlıyor işim bir de Symbian'ın QT arayüz kütüphanesiyle yazıldığını düşünürsek ve Qt'nin de en rahat *nix tabanlı programlandığını göz önüne alırsak, mobilin en rahat linuxta programlanacağını düşünebiliriz..

Carbibe'a alternatif olarak Open C++ 'ı da düşünebilirsiniz. Paylaşım için teşekkürler :oke:
dediğin gibi vb son zamanlarda düşüş içinde basit bir dil nede olsa ancak c ve c++ en populer dıller arasında demıssın ancak türkiye piyasasında C# 1 numaradır arkasından java ve C++ takip eder.. :heyo:
Bu Çok Zor Visual Basic 2005 ile Çok Kolay Oluyor, Teşekkürler:oke:

zor olanı bilmeszen kolay ne işine yarar:aha:

vb bence buton programcılığıdı

C# 4 ever:pro:

asi!

asi!

Üye
kullanana ALLAH yardım etsin :)) ben anlamam vala

InCo[Nn]U

InCo[Nn]U

Üye
Ben program yazıyorum pc için visual basic le bi araştırmak lzm visual basicten telefon için de yazılabiliyorsa ben yapabilirim biliyorum kullanmayı...

full force

full force

Üye
teşekkürler

baba19300

baba19300

Üye
ling oöluuuuuu

xosmanxx

Üye
bi indire bilsem kesin çözerimde aslında (=:ehe

elise4242

Üye
link aynı kendin gibi bozeuk kardşeim :D:DD:D:

ömer_21

Üye
şu lanet linki yenileselerde bu dosyayı indirsek ilgililere önemle duyurulur

ersoylar

ersoylar

Üye
arkadaşlar bu program ile herşey yazılır mı

devinaski

Üye
Carbide C++
Arkadaşlar heralde tahmin etmişsinizdir.
Symbian işletim sistemli telefonlar için program yazmak istersek buna ihtiyacımız olacak.

Şimdiye kadar gördüğünüz bütün Oyunlar,Programlar,N-gage oyunlar herşey bununla yapılıyor

Tek sorun var oda C++ dilini bilmeniz gerekiyor aslında sadece bu yetmiyor.
Program çok karmaşık programın prensibini çözmekte zor iş.
Kolay Gelsin Diyelim
Programlarınızı Bekliyoruz İnşallah.

Şu ön izlemelere bakarmısınız, çok korkunç değilmi ;D

Kendi Upload'ımdır:tump:
Boyut: 132 mb
İndirmek için:

Rar şifre: soneday

hocam öğrenciniz olabilirmiyim şu lisanslı programları kırmayı bana öğretseniz.​

Üst Alt