Call of Duty: Modern Warfare 3

Sponsorlu Bağlantılar

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
    Konu Sahibi
Call of Duty: Modern Warfare 3
Call of Duty : Modern Warfare 3, E3 2011 Gameplay tanıtım videosu:

[video=youtube;yS5qN6f6-uM]http://www.youtube.com/watch?v=yS5qN6f6-uM[/video]

Call of Duty : Modern Warfare 3 Gameplay, Official oyun görüntüleri :

[video=youtube;jNjCv9OIF-M]http://www.youtube.com/watch?v=jNjCv9OIF-M&feature=channel_video_title[/video]

Öncelikle oyun incelemesi tarafımca yapılmıştır ve eksiksiz olarak, Modern Warfare 3 ile ilgili bilgileri sizlere aktardım.

İlerki aylar da yani Kasımda Modern Warfare 3, Xbox 360, PS3 konsollarında ve PC'de eş zamanlı çıkacaktır. Biliyorsunuz ki, Modern Warfare 3'ü sadece bir yapımcı geliştirmiyor. Infinity Ward, Sledgehammer Games ve özellikle Activision ile ortak bir lider oyun geliştiricisi olan Raven Software tarafından geliştiriliyor. Fakat hatırlarsanız Modern Warfare 2, Infinity Ward tarafından geliştirildikten sonra bir anlaşmazlık söz konusuydu. Activision, Infinity Ward'ın abileri ile bir anlaşma yapmıştı ve bu abiler anlaşmaya uymayınca da sonuç, bu abilerin işine son vermek oldu. Bu abiler ile birlikte birçok kişi ayrıldı ve bu durum Infinity Ward'ı kızdırdı. Üstelik bunun üzerine Infinity Ward paralarını alamadıkları için mahkeme yoluna başvurdu. Activision tek başına Call of Duty markasını istiyordu ve bu durum ile beraber Infinity Ward'da Activision'a davayı açtı. Dava sürerken Call of Duty : Modern Warfare 3 hız kesmeden geliştirilme aşamasındaydı ve oyun yapımcıları durmak da istemiyordu. Çünkü ilerki zamanlar da Activision, Electronic Arts ile rekabete girecek. Infinity Ward'dan eş zamanlı ayrılıktan sonra Sledgehammer Games'e daha fazla yük bindi ve Sledgehammer Games, şuan oyunun senaryosu ile daha fazla ilgileniyor ve şu anlık Modern Warfare 3'de çoklu oyuncu olarak, Online oyun oynanamadığından dolayı Raven Software da bunu geliştirmek için uğraşıyor.

Verdiğim videolardan da anlaşılacağı gibi 3. Dünya Savaşını yaşıyoruz diyebiliriz ki, bu açık ve net görünüyor. Oyuna New York açısından baktığınız zaman Fransa, İngiltere, Almanya ve Amerika bir savaş içindeler ve bunun nedeni terörden kaynaklanıyor. Bu yüzden de kaos gittikçe büyüyor. Onun için videolardan da görebildiğiniz gibi New York, New York'luk dan çıkmış ve yerine Old York gibi bir şehir gelmiş. Tabiki bu işin esprisi. Onuda yapmadan duramam :D Call of Duty Black Ops'u bir çoğunuz oynamıştır ve oyun içindeki hareketliliği görmüştür. Fakat Modern Warfare 3'de inanılmaz bir hareketlik söz konusudur. Yani New York sokaklarında ve denizin üstünde iken etraftan bombaların, mermilerin, uçakların attığı füzelerin ve helikopter mermilerinin yağdığını göreceksiniz. Bu patlamalar ve ortaya çıkan yeni görüntü, bize Battlefield'ı hatırlatıyor. Sonunda bu patlamalarla beraber ortalığın yıkıldığını nihayet görebiliyoruz. Bunlar bir yana tabi sadece New York'da savaşmayacağız. Ziyaret edeceğimiz bir sürü ülke var. Bunların arasında New York hariç Londra, Somali, Berlin ve Hamburg yani Almanya, Paris ( Eyfel kulesine uğramadan savaşa gitmeyin :d: ), Çek Cumhuriyeti, olmazsa olmazı Moskova Rusya ve son olarak da Dubai. Oyundaki amacımız ise Makarov'u bulup öldürmek olacak ve hatırlarsanız Call of Duty 4 : Modern Warfare'da kaptan Price ve ekibi vardı. Modern Warfare 3'de kaptan Price ve ekibi Makarov'u bulmaya çalışacaklar. Yani bize de yardımları olacak. Tabiki bunlardan ayrı olarak yeni karakterlerden de yardım alacağız. 2 Eylül'de biliyorsunuz ki Activision'un hayranları için yaptığı bir organizasyon var. Bu organizasyon'da Modern Warfare 2'de olduğu gibi Modern Warfare 3'de de Spec Ops modu geçerlidir. Spec Ops'u Modern Warfare 2'den hatırlayanlar vardır. Vur, puan kazan ve seviye atla... Seviye atladıkça da zorluk seviyesi gittikçe artıyordu. New York gameplay'in de olduğu gibi silahta iki dürbünün kullanıldığını görürsünüz. Bu sırada Spec Ops'da zorluk seviyesi arttıkça, yeni silahlara ihtiyacınız olacağı için mecburen silah değişimine gidiyorsunuz ve bu silaha iki dürbün takabiliyorsunuz. Yani oyun yapımcıları en iyi şekilde düşünerek bir dürbünü yakın, diğer dürbünü de uzak atışlar için yapmış. Biliyorsunuz ki Spec Ops'dan kısa zamanda düşmanlarınızı öldürdüğünüz zaman daha fazla puan elde ediyorsunuz. Tabi oyunlar da uzun süreli hayatta kalma modu ve daha önceki oyunlar da olduğu gibi belirli görevler bulunuyor. Şunuda belirteyim ki, Perk ve Killstreak daha da geliştirildi. Call of Duty Black Ops'da olduğu gibi Modern Warfare 3'e de Multiplayer haritalar yapılıyor ve bu haritalar daha önceki olduğu gibi DLC paket olarak satışa sunulacaktır. Fakat sadece bazıları... Daha öncede bahsettiğim gibi Activision'un hazırladığı organizasyon'da, Call of Duty : Elite'de yakından incelenecek. Bu Elite ne diye sorarsanız, ücretsiz Online Platformdur ve Premium'u da mevcuttur. Yani para karşılığında Premium üye de olabiliyorsunuz. Kısacası Elite'de, Online istatistiklerinizi paylaşabiliyorsunuz ve arkadaşlarınız ile iletişim hâlinde olabiliyorsunuz. Bu Elite sayesinde ise artık elinizi, kolunuzu sallayarak da hile yapamıyorsunuz. Activision bunu en iyi şekilde düşünmüş ve artık hilesiz olarak, rahat Multiplayer maçlar yapabileceksiniz. Kısacası yeni bir Call of Duty'nin başlangıcı diyebiliriz. Yani görsel açıdan bakılacak olursa Call of Duty : Modern Warfare 3'de çok büyük bir değişim söz konusu ve videodan da görebileceğiniz gibi ortam geniş... Bakalım Modern Warfare 3, ilk çıktığından altı hafta sonra ne kadar satacak. Tabi işin içerisinde Battlefield 3'de var.

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady, botan5656, maydec ve 3 diğerleri

OğuzcanAbi

Üye
vay maşallah biran önce oynasam şunu

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady
India

India

Üye
Pricenin ekibi olamaz ki o ve diğer 2 arkadaşı aranıyor birde flashbang çok güzelmiş :)

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
    Konu Sahibi
Pricenin ekibi olamaz ki o ve diğer 2 arkadaşı aranıyor birde flashbang çok güzelmiş :)

Price ve ekibi bazı bölümler de bizimle olacaktır. Arandıkları falan yok. Hatta biz savaşırken, o ve ekibi yani Soap MacTavish ve diğerleri ile birlikte bize yardım ediyor olacaklar. Yani Makarov'u bulmak için özel Rus ajanlar ve çavuşlar ile bize yardım edecekler. Bu yazıları, İngilizce'den Türkçe'ye çevirdim ve zaten yazıların tümü Activision'a aittir. Onun için yanlış haberler almayın :)

India

India

Üye

şurda most wanted yazınca bizimkiler terörist oldu sandım :)

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
    Konu Sahibi
Anlatamıyorum galiba... Önceki oyunda Captain Price, MacTavish ve diğer ekip Interpol tarafından hızlı arananlar listesindeydi ve bu oyunda bulundu. Yani Modern Warfare 3'de arananlar olarak gelmiyorlar. Zaten bulundukları içinde bize yardım edecekler. :D Captain Price ve ekibi Makarov ile yakından ilgili olduğundan, bu ekibe ihtiyacımız olacağından dolayı Makarov'u ele geçirmek için çok gizli planlar yapılacak ve elinde, sonunda Makarov ele geçirilecek. E3 2011 fuarında da bu açıklandı.

India

India

Üye
şunu anlamadım oyunun sonunda price'ın geçmişi görünüyordu captain fln yazıyodu en sonda global terror yazıyodu o nedir peki?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
    Konu Sahibi
şunu anlamadım oyunun sonunda price'ın geçmişi görünüyordu captain fln yazıyodu en sonda global terror yazıyodu o nedir peki?

Bakın oyunun sonunda, Captain Price'ın geçmişi ile alakası yoktur ve Global Terror'da, Modern Warfare 3'de küresel savaşa bağlı olarak terörle ilgili olan bir durumdur. Hatırlarsanız oyunun sonunda Shepard, bize bıçak sokuyor ve bize mermi sıkacakken Captain Price Shepard'ın üstüne doğru atlıyor ve silah bir yana fırlayınca, bizde doğal olarak bunu almaya çalışıyoruz. :) Yani sürünüyoruz. Fakat Captain Price'ın Shepard'ın üstüne atlaması etkili olmuyor ki, Shepard'ın elinden fırlayan silahı almaya çalıştığımızda yanımıza Shepard geliyor ve silahı, ayağıyla yana doğru itiyor. Shepard ile Captain Price arasında başlayan kavgayı, yaralı olarak izlemek zorunda kalıyoruz. Shepard Captain Price'ı dövdüğü sırada, biz bıçağı karnımızdan zorla "F" tuşuna basarak çıkartıyoruz ve Captain Price daha fazla zarar görmeden, karnımızdan çıkardığımız bıçağı Shepard'ın gözüne doğru atıyoruz ve Captain Price'ı kurtarıyoruz. Tabiki yaralı olduğumuz için Captain Price da bizi, Nikolai ile beraber helikoptere taşıyor. Shepard'ın bu durumu ile Captain Price ve Soap MacTavish, Interpol tarafından hızlı arananlar listesine giriyor. Interpol tarafından bulundukları yok :kop:Espri manasında söyledim. Modern Warfare 3'de Captain Price, Soap MacTavish ve ekibi bize yardım ederken, aynı zamanda Interpol tarafından aranıyor olacaklar. Fakat terörist olarak değil...

India

India

Üye
heh şimdi anladım :aha: birde şu sonda silahı almaya çalışıyor ya dikkat ettim de general bir mermi atıyor silaha o da yere gidiyor biz o tabancayı alsak ne yapabiliriz ki :D

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
Teşekkürler güzel yazı olmuş :)
Çıksa da oynasak :D

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Çıksada oynasak bu oyunun sonunda kimi vurcaz acaba merak ettim şimdi bence Makarov sizce

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
    Konu Sahibi
heh şimdi anladım :aha: birde şu sonda silahı almaya çalışıyor ya dikkat ettim de general bir mermi atıyor silaha o da yere gidiyor biz o tabancayı alsak ne yapabiliriz ki :D

Altı mermiyi sıkıyor ve geriye kalan tek mermiyi de bize vurmak için kullanıyor. Fakat her zaman ki gibi Captain Price, cesur yüreği ile Shepard'ın üstüne atlıyor ve bizi ölümden kurtarıyor :D

Teşekkürler güzel yazı olmuş :)
Çıksa da oynasak :D

Heyacanlanmak yok. Yoksa Kasım'da oyunu göremeden kalp krizi geçirirsin :D

Çıksada oynasak bu oyunun sonunda kimi vurcaz acaba merak ettim şimdi bence Makarov sizce

Modern Warfare 2'de sürekli elimizden kaçan Makarov karakteri vardı. Shepard ile işler karışınca Makarov'u yakalamak için Modern Warfare 3'ü oynayacağız. Tabiki Call of Duty 4: Modern Warfare'da birlikte oynadığımız karakterler de olacak. Kısacası Captain Price ve ekibini de Modern Warfare 3'de görebileceksiniz.

Burak

Üye
teşekkürler :)

viktoreznov

viktoreznov

Üye
sistem gereksinimleri belli mi

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
    Konu Sahibi
sistem gereksinimleri belli mi

Sistem gereksinimleri daha tam olarak belli değil. Fakat yakın zamanda Activision, "Minimum ve Önerilen" Sistem gereksinimleri hakkında açıklama yapacaktır, o zaman söylerim.

abandonware

abandonware

Üye
Süper... Ellerine sağlık kardeşim çok uğraşmıssın... Şu CoD da cpt price ve ekibi olmasa satın almaya değecek bir oyun olurmuydu bunu söylemek zor iş... Hala daha cod 2, 4 ve mw2 oynuyorum, gözüm black opsu görmüyor, modern warfare dediğim gibi price ve ekibi ile güzel...
Bide, mw3te General MacMillan gibi bir karekter olabilirmi ki?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
    Konu Sahibi
Süper... Ellerine sağlık kardeşim çok uğraşmıssın... Şu CoD da cpt price ve ekibi olmasa satın almaya değecek bir oyun olurmuydu bunu söylemek zor iş... Hala daha cod 2, 4 ve mw2 oynuyorum, gözüm black opsu görmüyor, modern warfare dediğim gibi price ve ekibi ile güzel...
Bide, mw3te General MacMillan gibi bir karekter olabilirmi ki?

Rica ederim :) Modern Warfare 3'de de Price ve ekibi bize yardımcı olacak. Eski günlerde olduğu gibi, bazı bölümler de beraber oynayabileceğiz. Fakat aynı zamanda Interpol tarafından aranıyor olacaklar. Yani bir yandan Makarov'u bulmamıza yardım ederken, diğer yandan da hızlı arananlar listesinde olacaklar. Yani işleri zor diyebiliriz. Black Ops'a gelirsek, sadece görsellik bakımından yeterlidir. Eski Call of Duty'nin tadını Black Ops vermiyor gerçekten. Fakat Modern Warfare 3, Call of Duty serilerinin en başarılı oyunu olacak ve birden çok ödül alacak. Şimdiden tüm oyun dünyasının gözü, Modern Warfare 3'ün üzerinde. MacMillan Call of Duty 4'de kaldı ve zaten tek başına Modern Warfare 3'de birşey yapamaz. Onun için Captain Price ve Soap MacTavish, ikisi yeterlidir. Ekibine bile gerek yok :)

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Call of duty adamlar oyun yapıyorlar...

viktoreznov

viktoreznov

Üye
mw2 den ramirez olabilir mi mw3 te

----------Eklendi @ 18:53:24 ---------- Yazıldı @ 18:35:02 ----------

bence makarov u oyunun sonunda buluruz. Tıpkı shepherd gibi :)

----------Eklendi @ 19:00:35 ---------- Yazıldı @ 18:53:24 ----------

ayrıca mw deki gibi bi sniper bölümü olsa mw3 te güzel olurdu. Mcmillian ile soap hiç de fena olmazdı yani

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
    Konu Sahibi
Zaten oyunun amacı Makarov'u bulmak. :) Bu yüzden bir sürü ülke gezeceğiz. Shepherd'ı gözünden yaraladık. Fakat sürpriz bir şekilde Modern Warfare 3'de olabilir. Orasını oynamadan bilemeyiz. Ayrıca Modern Warfare 3'de her türlü özellik olacak. MacMillan ve Ramirez Modern Warfare 3'de yok. Fakat Soap MacTavish, Captain Price ve Nikolai ile beraber olacak. Fakat Interpol tarafından da aranıyor olacaklar. Bunlardan ayrı olarak Rus Güvenlik Ajanı "Grinch"'de bizimle olacak.

Üst Alt