Çalışıyormuş gibi görünmenin sırları :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
    Konu Sahibi
Çalışıyormuş gibi görünmenin sırları :)
Her zaman ellerinde dökümanla yürü.

Bilgisayarı meşgulmüş gibi kullan! Tabii iş yapıyorum diye e-postalarını kontrol edebilir, sohbet edebilir, hatta sevdiğin bir arabanın özelliklerini takip edebilirsin. Eğer patron yakalarsa, "Yeni bir yazılım deniyorum" mazereti genellikle çalışır.

Masanı kalabalık tut. Çalışma masası üzerinde ne kadar çok malzeme varsa o masanın sahibi, iş verenlere, o kadar çok çalışkan gözükür. Bu sebeple masanızda ilgili ilgisiz her zaman bir sürü şey bulundurun.

Sesli mesaj sistemi kullan. Gün boyu seni sürekli birileri arayarak onlar için bir şeyler yapmanı isteyecektir. En önemlisi de senin internet´ te sörf ile geçebilecek zamanını çalacaklar. Bu sebeple eğer mümkünse sesli mesaj sistemi kullanmak akıllıca bir çözüm olur. Hatta cihaza "Yoğun işlerim sebebiyle şu an yanıtlayamıyorum, lütfen adınızı ve telefonunuzu bırakın, daha sonra size döneyim" mesajı yerleştirmek akıllıca bir davranış olur.

Sabırsız ve huzursuz davran. Eğer işverenlerin gözü önündeyken aceleci ve huzursuz davranırsan, patron sizin çok çalışmaktan gerilmiş olabileceğini düşünecektir.

Ofisi geç terk et. Her zaman çalıştığın yeri geç terk et. Özellikle patron oradaysa ondan önce asla çıkma. Masanda bazı magazin dergilerini ya da gazeteleri oku ama sakın erken çıkma.

Etkileyici iç geçir. Aynı ortamda birileri varken yüksek sesle iç geçirmek, evrendekilere son derece yoğun ve baskı altında olduğun mesajını verir. Patronlar buna bayılır.

Yığın stratejisini iyi uygula. Odanın kalabalık ve sürekli çalışılır bir yer olduğu mesajını vermek için sadece masanı değil, yerleri de bir şeylerle doldur. Kalın bilgisayar kitapları olabilir. Özellikle patron odaya geldiğinde üzerinde kitapların bulunduğu bir koltukta kendisine yer açmanız patronun size minnetle bakmasını sağlayacaktır.

Kendi sözlüğünü kendin yarat. Bazı teknik terimleri öğren ve bunları özellikle toplantı zamanlarında bol bol kullan. Kimse ne söylediğini anlamayabilir ama öğreneceğin bu kelimeler patronunun gözünde minnettarlık olarak sana geri dönecektir.
Patrona göndereceğin yazılara dikkat et. Örneğin burada anlattığım taktikleri arkadaşlarına gönderirken sakın patrona da gönderme!

• Beğen
Tepkiler: __xXx__, 1STayTRue35 ve fnldstntn

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
sen benden de kurnaz çıktınn :D

• Beğen
Tepkiler: vapur dumanı
vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
    Konu Sahibi
bu taktiklerle bu günüme geldim.Gerçi bir dönem çok yoğundum hatta maxiden uzak kaldım ama yavaş yavaş dönüyorum aranıza :)

• Beğen
Tepkiler: 1STayTRue35
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
hoşgeldinn o zaman :D bende 2010 girişliyim maxicepe :D daha yeni dönebildim siteye dikkat et bak ben uyarayım bırakamazsın burayı :D

vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
    Konu Sahibi
hoşgeldinn o zaman :D bende 2010 girişliyim maxicepe :D daha yeni dönebildim siteye dikkat et bak ben uyarayım bırakamazsın burayı :D

banamı söylüyosun?Bi dönem salladım ben buraları :) asıl sen hoşgeldin.Sen yokken ben buralardaydım :)

• Beğen
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
tamam bi ara sorarım unutmazsam :D ama ben daha önce böyle sanal ortamlara takılmıyordum hiç sonradan alıştım işte bi maxicebim var işte memnunum başka da bi hesabım yok başka bi yerde :)

• Beğen
vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
    Konu Sahibi
tamam bi ara sorarım unutmazsam :D ama ben daha önce böyle sanal ortamlara takılmıyordum hiç sonradan alıştım işte bi maxicebim var işte memnunum başka da bi hesabım yok başka bi yerde :)

valla benim bi sürü yerde var ama uzun aradan sonra tek döndüğüm yer maxi oldu.İlk ve tek aşkım :D (benim aşka inanmadığımı herkes bilir)

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

valla benim bi sürü yerde var ama uzun aradan sonra tek döndüğüm yer maxi oldu.İlk ve tek aşkım :D (benim aşka inanmadığımı herkes bilir)
aşka inanmıyorsun ama seni seviyorumlu konular paylaşıyosun ? :D

aleranol

aleranol

Üye
sizce bu iyi birşeymi? Aldığınız paranın hakkını verecekmisiniz? Bu düpedüz ülkenin kaynaklarını israf etmek. Herkez işini düzgün yapsa bj ülke çok daha gelişir. Yaptığınız aynı zamanda haram.

• Beğen
u_cosar

u_cosar

Üye
vay be bir gün patronum olursa deneyebilirim

vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
    Konu Sahibi
sizce bu iyi birşeymi? Aldığınız paranın hakkını verecekmisiniz? Bu düpedüz ülkenin kaynaklarını israf etmek. Herkez işini düzgün yapsa bj ülke çok daha gelişir. Yaptığınız aynı zamanda haram.

İyi yada kötü bu tartışılır.
Ama sen nerden biliyosun bize hak görülen paranın yeterli olduğunu.Bu kul hakkı yemek olmuyormu?Peki kul hakkı yemek ne kadar doğru.
“Ne demiş Cenab-ı Hak; ‘Kul hakkıyla karşıma gelme!”
Buna ne demeli peki??

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

İyi yada kötü bu tartışılır.
Ama sen nerden biliyosun bize hak görülen paranın yeterli olduğunu.Bu kul hakkı yemek olmuyormu?Peki kul hakkı yemek ne kadar doğru.
“Ne demiş Cenab-ı Hak; ‘Kul hakkıyla karşıma gelme!”
Buna ne demeli peki??
yaptığın işin karşılığını alamıyorsan o işe karşı sevgi ve zevk azalır tabi.

• Beğen
vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
    Konu Sahibi

sende bir iş sahibi ol canım benim.Sen anlının teriyle çalış emi..Cennetteki mekanından cehennemdeki bizlere el sallarsın artık :ehe

• Beğen
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
  • Beğen
vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
    Konu Sahibi

ondan sonra sende böyle binbir çakallık yöntemlerine başvurursunn :)

:D ya işimiz aksıyomu abi??yada yapmamız gerekenleri yapmıyomuyuz.yooo.eee patron milletine bıraksan iş yarat derler.Bizde yaratıyoruz.Kulvar farklı o başka.Tabi bunu da onların bilmesine hiiiç gerek yok :D

aleranol

aleranol

Üye
ama yinede bunları düşünüp okul çağından itibaren yeteneklerine uygun kendinizi yetiştirmeniz gerekir. Belki imkanınız olmadı babam ve annemde öyle imiş ancak kitap okuyarak çeşitli kaynaklarla kemdilerini geliştirmişler. Babam astsubay ancak babam kadar şey bilmeyen tonlarca subay albay var. Ama yinede benim ailem aldıkları parayı haketmek için sürekli çalışıyorlar. Sizin işleriniz daha kolay oşsa gerek. 12yıl dağda komandoluk yaptığınızo tonlarca operasyona girdiğinizi tahmin etmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt