Byhaydar Konu Dışı Bölümü Deneme Yöneticisi

Sponsorlu Bağlantılar

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Test moderatör – moderatör
co–admin – admin

neden co–moderatör ya test admin değil :hmmm

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Nasılsın Haydar kardeş iyisindir inşallah?
Nasıl gidiyor yönetim işleri, konu dışı bölümü nasıl alışabildinmi? takıldığın birşey varmı yardımcı olmamızı istediğin konu olursa buradayız her daim. :)

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
sağolun çok iyiyim sizler nasılsınız konu dışı bölümü hep aynı bildiğiniz gibi teknolojiden sıyrılıp kafa dağıtanlarla dolu :) birçok üyenin yaptığı en çok yapılan hata yanlış yerlerde konu açmaları oluyor genelde bende elimden geldiğince doğru olan yere taşıyorum. forumda siyasetin yasak olması çok çok iyi bir kural bunu ayrıca belirtmek istiyorum çünkü şöyle bir tespitim oldu bir konu %10 luk bile siyaseti andırsa hemen bir tartışma ortamı oluyor. birde şunu sizlere danışmak istiyorum özellikle siyasi yorumlar yazan bir kaç kişiyi tespit ediyorum birçok kez gördüm hatta konuda uyardım ama nafile biliyorum bir günlük banlama yetkim var ama henüz hiç kullanmadım çok ağır bir hareket olucağını düşündüğüm için birde kişisel görüşüm bir üyeyi banladıktan sonra o üyenin foruma biraz soğuduğu düşünüyorum bilmem öylemi
neyse çok uzattım galiba :) şikayetlere falan bakıyorum zaten konu dışında belli başlı aktif bazı üyelerimiz var onlarda şikayetleriyle yardımcı oluyorlar. iyi gidiyor yani bence sorun yok

• Beğen
Tepkiler: Reşwan ve Nextman
papakudioflu

papakudioflu

Admin
haydar konuları siyaseyete dökenlere,siyasi icerikli mesaj yazanlara tolerans gosterme. Bir forum ortami için en tehlikeli şey siyasi iceriktir. Bölünme ve kaos ortamini dogurur ve bize buyuk oranda takipci kaybettirir. Siyasi icerikli mesajlari once şikayet et daha sonra. Belli başli uyeler bunu surekli yapiyorsa bir gunluk ban yetkini kullanarak bu işlemleri gercekleştir. 3-5 kişiyi kaybetmemek icin cok daha fazlasini kaybetme riskini goze alamayiz.

• Beğen
Tepkiler: Byhaydar
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
haydar konuları siyaseyete dökenlere,siyasi icerikli mesaj yazanlara tolerans gosterme. Bir forum ortami için en tehlikeli şey siyasi iceriktir. Bölünme ve kaos ortamini dogurur ve bize buyuk oranda takipci kaybettirir. Siyasi icerikli mesajlari once şikayet et daha sonra. Belli başli uyeler bunu surekli yapiyorsa bir gunluk ban yetkini kullanarak bu işlemleri gercekleştir. 3-5 kişiyi kaybetmemek icin cok daha fazlasini kaybetme riskini goze alamayiz.

e tabii orası kesinlikle öyle... tamam

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Forumda uzun süredir aktif olan eski üyeler var, bu arkadaşların arasında ara sıra gönderiler oluyor tabi sürekli değil, bunlar için özelden yada sistem uyarısı veririz lakin eleştirisi ağır ise yaparız değilse özelden uyarırız.

1 Günlük ban yetkini sadece çok acil durumlarda kullanmanı öneririm zira üyeye uyarı verilmesi gerekirken banlanırsa ki, bu bir günlükte olsa adamın kanına dokunur o yüzden iyi düşünüp karar vermek gerekir.

Üye, kalkıp her konuya gereksiz yere laf eder ortam bozar kargaşa yaratır onun yüzünden bir birine giren olur durdurmak gerekir.
Her yere reklam konusu açar yada her konuya reklam amaçlı mesaj atar banlayıp şikayet edersin süresiz ban atarız.

Siyasi konularda, üyeye bir kaç kez özelden uyarı vermişsen şikayet edersin daha öncede uyarılmıştır şeklinde, bizde ona göre ceza puanı verelim.

Kısacası forumu riske atacak eleştiriler yada konular görürsek, +18 sitelere yönlendirme yapılıyorsa, film ve tor-rent linkleri yada siteleri paylaşılırsa, başka forumların reklamı tekrarlanarak açılıyorsa, yönetime veya yönetim dışındaki birilerine ağır suçlamalar ve hakaretler yapılırsa, siyasi konularda partilere veya şahıslara eleştiri veya laf edilirse, kürtçe konuşup uyardığın halde konuşmaya devam eden olursa, bu yetkini kullanabilirsin sıkıntı olmaz.

Not: bu saydıklarımı forumda Admin yok ise yapmanızı rica ediyorum :) admin olduğu vakit şikayetiniz hemen değerlendirilir.

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
anlaşıldı

EroL

EroL

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Mustafa abinin dediği gibi forumda bizler yoksak banlama yetkinizi kullanın. Aksi taktirde işler sarpa sarıyor ve bizim durumu düzeltmek için daha fazla vakit harcamamıza sebep oluyor.