Gerçekleştirilen Buluşmalar Bursa Zafer (Piramit) Plaza Buluşması [24.11.2012] (;

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
  Konu Sahibi
Bursa Zafer (Piramit) Plaza Buluşması [24.11.2012] (;
MaxiCep tarihindeki ilk Bursa Buluşması'nı gerçekleştirdik :oke: O kadar keyif aldığım bir gün oldu ki Bursa'ya doyduk diyebilirim :)
Şimdi resimler eşliğinde gelin bu harika günün atmosferini hep beraber baştan soluyalım (;

Evden ayrılıp otobüsle Zafer Plaza'ya en yakın durağa saat 14:15 gibi vardım. Buluşma yerinin uzaktan fotoğrafını çekerek yolculuğa başlamak istedim :)

Ben bu fotoğrafı çektiğimde Hüseyin'le haberleşmiştik o piramitin önüne gelmiş bile :D
Piramite vardığımda ortalıkta kimsecikler yoktu Hüseyin piramitin alt tarafında olduğunu belirtip hemen yanıma geldi..Vee Hüseyin kardeşimle sonunda buluştuk :tebessüm:

Selam sabah tanışma derken farkettik ki bizden başka kimseler yok ortalarda hemen maxiye girdim birde ne göreyim listedeki nanotex banlanmış yok artık oha dedim bu nasıl zamanlama ikimizde şok olduk:oha:
kasap1234 zaten 5 gibi gelirim diyodu ama deimos18 gelicem demesine rağmen gelmedi :kotu: Özelden numaramı attım cevap vermedi :dry:
O arada HacKLess İsmail'le telefon görüşmesi yaptık onu Hüseyin'le tanıştırdım güzel oldu =)
Benim S@nS@r dediğim şuan MyUnwanteD nicki ile siteye kayıt olmuş olan Saim'i yani fotoğrafçımızı aradık:ehe
O da 15:30 gibi gelebilirim deyince Hüseyin'le o gelene kadar turlamaya karar verdik..

Ve buluşmadan ilk kare
:)

Dolaşırken herşeyden konuştuk ben ona Bursa'yı o bana Antalya'yı anlattı günlük hayattan ordan burdan sohbet ettik birbirimizi daha iyi tanıdık o arada tramvay yolundaydık yakaladığım hoş bir an;

Pet shopların olduğu bir caddede ilginç bir tavşan gördüm beraber bir fotoğraf çekiniriz diye düşündüm ama iflit hayvan afedersiniz bana poposunu döndü :ehe

O sırada Saim(MyUnwanteD) aradı ve Zafer Plaza'ya geldiğini söyledi fazla uzaklaşmamışken hemen yanına gittik.. Hüseyinle Saim'i tanıştırdım sonra zaten planda olduğu şekilde plazanın karşısındaki Tophaneye doğru yola koyulduk.
Orada bir banka oturup fotoğraf çekmeye karar verdik tabi Saim beni çekmeden önce ben onu çektim işte Saim;Bu anda Esra(Vapur Dumanı) mesaj attı iyi dileklerini iletti :tebessüm:
Fotoğraf mı demiştin Esracım? Geliyor :cool

Peki ilk fotograflar için neden burayı seçtik çünkü arkamızda Ulucamii ve Uludağ muhteşem bir harmoni oluşturuyorlardı:oke:

Buradan kalkıp surlara doğru yürüyecektik o arada Züleyha aradı. Züleyha ilk etapta gelicem dedi sonra benim o gün ingilizce kursum var diyerekten ekişlere getirdi ama yinede arayarak gönlümü aldı sağolsun :) Züleyha işyerinden arkadaşımdır..
Derken surlardayız;Surlardan sonra Tophane'nin Saat kulesinin olduğu, en can alıcı, görülesi manzaralar sunan, geniş, yeşillik bahçeye doğru sallandık.. Tam meydana geldik o arada Saim'i Maxi'li olmayan Saim'le benim liseden arkadaşımız Ramazan aradı daha önceden buluşacağımızı bildiği için bu taraflara gelmiş bile yerimizi söyledik on dakikaya yanımızdaydı :) Ramazan'ı Hüseyin'le tanıştırdık ve bahçeye doğru devam ettik işte Tophane Meydanı'nından objektife yansıyanlar:)

Bu alanın aurası o kadar hoşuma gitti ki o an, anlatamam.. Yani böyle hava hafif kararmış, ağaçlardan oluşan yolun sonunda tam karşıda turuncumsu ışıl ışıl cazibesiyle Saat Kulesi.. Bu poz kaçmazdı ben çok sanatsal buldum kendi adıma.. Şuan bizim kareye girmediğimiz, doğal halini çekmemiş olduğumuzu anlayınca içim burkuldu..Ve huzurlarınızda Ramazan :cool

Bunu Ramazan çekti makinalardan anlıyor ama fotoğraf sanatından asla :gul:

Bahçedeyiz..Arkaplana dikkatli bakın Bursa nasılda aşağılarda kalıyor..

Saat kulesinin önündeyiz nihayet:eller:İtalyanın Pisa Kulesi varsa bizimde babalar gibi Saat Kulemiz var :gul: Onlarla bizim aramızdaki fark; Onlar yıkılan kulelerini durdurmaya çalışırlar her fotoğraflarında biz ise sapasağlam kulemizi yıkmaya çalışırız, Şekil A1'deki gibi


Başyapıt..Tarihten günümüze savaş aletleri..
Ama Saim tarihemi odaklanmış yoksa günümüze mi orası meçhul:kıskıs:


Naturel..

Tophane'den kuşbakışı Bursa.. Manzara gerçekten nefes kesici.. İlk fotoğraf Fomara Meydanı ve Altıparmağın kesişme noktası..
İkinci fotoğraftaki ışıl ışıl yol Yalova yolu.. İstanbul'a bu yol eşliğinde varıyoruz :)
Üçüncü fotoğrafta buluşma yerimizin gündüz ayrı gece ayrı güzellikte olduğunu görebiliyorsunuz..


Bu muhteşem manzara bana ilham vererek, beni heyecanlandıran kurgusal bir poz getirdi aklıma, hepimiz değerlendirdik ve kesinlikle çok sinematoğrafik oldu.. İşte o anlar..Buraya kadar gördükleriniz Tophanenin doğu tarafıydı.. Birde batısını görün :)
Koyulduk yola..Doğusundan batısına 15 dakikalık bir yürüyüş ile vardık, tam o sırada gerçekten sürpriz bir telefon daha geldi o da ne arayan Pınar :D

Selam sabah hemen lafa girip siteyle ilgili maruzatını belirtti hanfendi :D Tabi hemen koydu lafınıda; ''Buluşma bitti mi?''
Ben ne dedim? Hiç biter mi :gul:
''Eee kimler var? :D'' dedi.
Başladım saymaya bi de özel arkadaşımız var dedim. Ne dese beğenirsiniz :D
''Nabtın olum yoldan geçeni çevirip buluşmaya mı davet ettin :D'' Aha aha :gul:
Pınar,
paradox07 Hüseyin'i bilir misin? Açtım hoparlöre selam ver dedim :D Hüseyinle konuştular hemen karakedi gibi daldım araya ve Pınar'a bombayı patlattım: Pınar şuan neredeyiz biliyor musun? Duyunca yıkılacaksın :ehe
''Nerdesiniz lan çatlatmasana adamı :gul:''
Bursa'ya kuşbakışı baktığımız Tophane'deyiz ve tam karşımızda tüm ihtişamıyla Bursaspor'un stadı :aha: Işıl ışıl Pınarrrrrr :aha:
''Hadi lan vallahamı :dondum:''
Görmen lazım yıkılıyor maça çok az kaldı :D
''Anaa Antalya'yla maçınız vaaar:D''
Aynen hatta şuan sahanın içini tepeden görüyoruz içerde futbolcular ısınıyolar
(h)
''Bursa Antalya'ya çakar inşallah diyorum:D''
O arada Hüseyin tabiki dinliyor ve Hüseyin Antalya'lı ironiye bakar mısınız :D
Hemen lafı koydum; Pınar! lan konuştuğun adam Antalya'lı kızım yavaşş gel :gul:
''Sözüm meclisten dışarı:ehe''
Bu güzel konuşmalarımız ile Pınarda buluşmamıza teşrif etmiş oldu :)

İşte Timsah Yuvası
:worshippy:


Kaçmazz

Teksas aşağıda sloganlar atmaya çıldırmaya başlamıştı bizde kendimizi kaptırdık:eller:

Timsahlar (;O kedi buraya gelecek :ehe

Burası Teksas:coolŞöyle güzel kadraj pozlar geldi aklıma :D

Yeşil Timsahlar maceramız sırasında karnımızın guruldadığını farkettik :)
Günümüz epey keyifli olunca zamanın nasıl geçtiğini anlamadık aslında bişeyler yiyelim diye düşündük bir ara ama koşuştururken unutuverdik gitti :)

Eee madem yemek zamanı gelmişti Tophane'den aşağı sallanalım ve merkeze (Heykele) doğru uzayalım dedik.. Tarihi Balibey Han'ın oraya yaklaşmıştık ki bir telefon daha :)

Arayan kardeşim Soner'di.. Yani üye adı ile Sinyor Acun.. Aslında Soner buluşmaya gelmeyecekti ama sonradan canı çekti heralde :gul:
Aradı ve Pınar'ınkiyle aynı sayılabilecek diyaloglarla lafa girdi; ''Nabtınız? Nerlerdesiniz? Buluşma bitti mi?'' :D
Dedim böyle böyle..
''Oo tamam o zaman bizde zaten otobüsteyiz o tarafa geldik sayılır bekleyin bizi Volkan'la geliyoruz.''

Volkan; bundan 5-6 ay önce Maxi'ye aldığı N9 sebebi ve benim aracılığım ile üye olmuş dayı oğludur :cool
Nicki; diablo11..

Kısa süre içerisinde iki kafadar olay mahaline damladılar :ehe
Bu seferki tanışma faslı uzun sürdü çünkü Soner'le Volkan sadece Saim'i tanıyorlardı:kıskıs:

Böylece aktık merkeze doğru..Tam Heykel'de yürüyoruz Serdarcan yani hepinizin tanıdığı adı ile pRime. mesaj attı. Buluşmayı sordu kimler var falan, bende sen pek çoğunu tanımazsın dedim, iyi eğlenceler diyerekten o da buluşmada tuzu bulunanlardan oldu :sarıl:

Daha 2-3 dakika geçmeden bir telefon daha :aha: Bu sefer arayan kralll:aha:
Arayan kasap1234 nickli marketimizin boddyci Arnold kasabı Vedat abi:d:... O planlananlarda adı yazanlardandı ki zaten 5 gibi geleceğini söylemişti ama aradığında saat 6'yı geçiyordu:ehe
Buluşmayı sordu ''Nasıl gidiyor, eğleniyormusunuz'' falan, dedim yıktık abi Bursayı:ehe
Gelemeyeceğini söyledi çok üzüldüm neden dedim? Cevap stabil :D
''50 kilo et geldi onlar kuşbaşı yapılcak market yoğun Fevzi'' diyerekten beni zayıf yerimden vurdu.. Tamam abi dedim madem iş yoğun sorun yok o zaman.. İyi eğlenceler diledi..

Heykelin üst tarafı Nalbantoğluna geçtik, karşıda tabelası görülmekte olan Patila'ya doğru aç karınlarla hızlı hızlı yürümeye devam ettik..:)
Hop bir telefon daha oha dedim noluyor lan çağrı merkezine döndüm canını yediğim yerinde:D
Arayan gerçekten sürpriz bir isim oldu :cool

Telefondaki Burak'tı.. İstanbul buluşmalarının diğer yıldız ismi neconun kanks Burak :ehe
Hal hatır hemen hoparlörü açtım Burak herkese konferans şeklinde ortak bir konuşma yaptı selamlaştık falan :ehe
Hüseyin ve ben biraz geride kalıp Burakcığımla biraz daha sohbet ettik :sarıl: Ve onada veda ettikten sonra hobaaa Patiladayızzzzzzz :dondum: Açıııııızzzz :dondum:

İçerisi yıkılıyo bir kalabalık bir kalabalık napak çıkak mı derken bahçe kısmında sanki bize özel ayırtılmışçasına kalabalığın içinde koccaman bir masa bomboş duruyordu hemen yığıldık oraya :ehe
Menülerimizi söyledik yumulduk :ehe
Şimdi resimler konuşsun :)Yemeğimizi yedik sohbetimizi ettik saatler artık bu dolu dolu günümüzün bittiğini gösteriyordu :)
Bu hoş mekandan kalktık koyulduk otobüs durağına..
Hepimizin bir arada olduğu son anlarda Heykel'deki sembolik, çizimlerle süslü o güzel meydan saati buluşmanın kapanışını yapar gibi tüm haşmetiyle sizleri selamlıyor...


Önce Soner'le Volkan'ı sonra Ramazan'ı uğurladık.. Saim'le ben Hüseyin'i metroya götürdük..Vedalaşıp Saim'le ben iki kafadar onlara gittik.. Buluşma Bursa-Antalya maçı ile Saim'lerde devam ediyordu:ehe
Maçı izlediğimiz sürede fotoğraflarıda N8'e kopyaladık..Maçtan sonra bende Saim'lerden ayrılıp vardım eve...

Ve geleneksel nickli resim :)Evet değerli Maxi'liler.. Biz 24 Kasım'ı bu harika atmosfer içerisinde doya doya yaşadık :good:
1.
MaxiCep Bursa Buluşması sitemize hayırlı uğurlu olsun daha nice arkadaşlıklara...
 
 • Beğen
Tepkiler: beurself, Samsunspor, technoshark ve 5 diğerleri


Tuba

Tuba

Üye
Buluşma güzelmiş :) Resimler ile anlatım süper :)
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
papakudioflu

papakudioflu

Admin
harika bir buluşma olmuş bu arada bursa'yi da ozlemişim:(
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
MrTech

MrTech

Üye
Aboo abiler Bursa'yı inletmissiniz :ehe

- - - Eklendi - - -

ikinci resimde sag tarafta bir anne cocuklarına uyarı yapıyor ama ne uyarısı anlamadım :d:
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
minoo

minoo

Üye
Güzelmiş la cidden :D
Ama benim replikler yanlış olmuş :ehe Ben önce Bursa'ya laf attım, sonra Antalya'ya. Stada bakarak merdivenden yukarıya kaçanları söyleyin dedim hihihih :D

Çok hoş olmuş buluşma. Ve gerçekten makina dediğin kadar güzelmiş :oha:
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
  Konu Sahibi
Buluşma güzelmiş :) Resimler ile anlatım süper :)
O senin güzelliğin ablacan teşekkür ettim :)

harika bir buluşma olmuş bu arada bursa'yi da ozlemişim:(
Gel abi bekleriz hep beraber bir İskender Kebap buluşması yapak mı onuda özlemişsindir :eller:

Aboo abiler Bursa'yı inletmissiniz :ehe

ikinci resimde sag tarafta bir anne cocuklarına uyarı yapıyor ama ne uyarısı anlamadım :d:
Nerden ne çıkartmışsın vay arkadaş yaa :gul: Akşam derslerinizi yapmadan size yemek yok falan diyordur heralde :kop:

Güzelmiş la cidden :D
Ama benim replikler yanlış olmuş :ehe Ben önce Bursa'ya laf attım, sonra Antalya'ya. Stada bakarak merdivenden yukarıya kaçanları söyleyin dedim hihihih :D
Çok hoş olmuş buluşma. Ve gerçekten makina dediğin kadar güzelmiş :oha:
Ee harddisk değiliz kızım aklımda böyle kalmış :ehe Ama sen söyleyince hatırladım şimdi tabii :gul:
Ama Hüseyin antalyalı diyince nasıl fren yaptın potu kırmadın atomlarına ayırdın be resmen:kop:


- - - Eklendi - - -

Bir bilgi geçeyim: Resimlerin orjinal halleri 5000 küsüre 3500 px falan :aha:
İmageshack boyut yüzünden uploada izin vermedi düşünün o kadar yani :oha:
Boyutları 3000x4500 ufaltılmış hali bunlar pınar orjinleri hepten poster gibi :aha:

Sizlerden bu konuya girdiğinizde bilgisayarlarınız ve telefonlarınız felç olduğu için özür diliyorum resimler o kadar yüksek kalitedeki konuya girenin cihaz sağlam çıkamıyor


- - - Eklendi - - -

Ama en güzel böyle anlatabilirdim :tebessüm:
 
MyUnwanteD

MyUnwanteD

Üye
Merhabalar,
Fevzi bende resimler gözükmüyor bile olm :D benim bilgisayar nasıl biliyorsun.
Neyse Konuyu güzel ayarlamışsın.Eyvallah
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
  Konu Sahibi
Saim senin bilgisayarla bu yorumu atabilmiş olman bile mucize :ehe

 
MyUnwanteD

MyUnwanteD

Üye
Aynen federal ajan, yapıcak birşey yok buna şükür :) Jimnastik Club'lı seni ;)
 
Sinyor Acun

Sinyor Acun

Üye
foruma girmedim girmedim en sonunda buluşmasına balıklama daldım :ehe
sonuna yetişmiş olsamda dönerimi fevziye ittirmiş olmak büyük bir hazdı bedava sirke baldan tatlıdır :D
bu arada makina beni sanatçı tribi yapacak kadar şişman çıkarmış :gul:
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
semh_erqcer

semh_erqcer

Üye
koçum bensiz bunu nasıl yapabilirsin görüşücez :D çok kırıldım çoookkk anlatamam :P :D
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
semh_erqcer

semh_erqcer

Üye
ben geldim sırf senin için geldim bu buluşmayı bensiz yapma demiştim yaptın neyse bir sonraki sefere artık :D
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
  Konu Sahibi
Hadi ordan :D
 
paradox07

paradox07

Üye
Artık burdan sonraki yorumları takip edebilirim,2.sayfayı açıyor :)
 
vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
Hainleeer.Bensiz buluşma haa.Ya varya sinir oluyorum katılamadığım buluşmalara :off:
Ama güzel geçmiş belli.BElki bi gün bende katılırım.Hatta siz ayarlayın hafta sonuna kesin katılırım :)
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
paradox07

paradox07

Üye

Duygu ve düşüncelerinizi alalım Hüseyin bey :gul:

Fevzi bey ben planlanan buluşmalarda konu kapanmadan önce düşüncelerimi söylemiştim :) tekrar söyleyeyim o zaman,bence buluşma çok harikaydı.kendi arkadaşlarımla yapamadigim şeyleri sizlerle yaptım :) sürpriz konuklar da buluşmaya renk kattı,rengarenk oldu buluşma :kop2: hele saim çok matrak bi arkadaşımızdı :) buluşmayı ayarladığın için teşekkür ederim Fevzi başkan :)
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
  Konu Sahibi
Hainleeer.Bensiz buluşma haa.Ya varya sinir oluyorum katılamadığım buluşmalara :off:
Ama güzel geçmiş belli.BElki bi gün bende katılırım.Hatta siz ayarlayın hafta sonuna kesin katılırım :)

Bu cumartesi yine buluşuyoruz hemde İstanbul'da.. Bekleriz millet (;


- - - Eklendi - - -Fevzi bey ben planlanan buluşmalarda konu kapanmadan önce düşüncelerimi söylemiştim :) tekrar söyleyeyim o zaman,bence buluşma çok harikaydı.kendi arkadaşlarımla yapamadigim şeyleri sizlerle yaptım :) sürpriz konuklar da buluşmaya renk kattı,rengarenk oldu buluşma :kop2: hele saim çok matrak bi arkadaşımızdı :) buluşmayı ayarladığın için teşekkür ederim Fevzi başkan :)

Eyvallah gözümsüm Hüseyin :cool..
Senle tanıştığıma çok memnun oldum canayakın huyu güzel bir kardeşimizsin gerçekten.. Antalyadada bir evimiz var artık :tebessüm:
 
paradox07

paradox07

Üye


Bu cumartesi yine buluşuyoruz hemde İstanbul'da.. Bekleriz millet (;


- - - Eklendi - - -Eyvallah gözümsüm Hüseyin :cool..
Senle tanıştığıma çok memnun oldum canayakın huyu güzel bir kardeşimizsin gerçekten.. Antalyadada bir evimiz var artık :tebessüm:

teşekkür ederim kardeşim :) sen benden daha cana yakın,daha konuşkansın :tebessüm: tabii ki bizim evimiz senin evindir.Antalyaya gelirsen ağırlamaktan onur duyarım :)
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
benım makınem kadar güzel cekemese de idare eder :ehe

güzel bulusma olmus resımler harıka :D

ben uyuyodum nöbet cıkısıydım o sıra yoksa bende arayıp baskın yapcaktım :eller:
 
 • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt