Bu pc ye nasıl ekleme yapabilirim.

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
Bu pc ye nasıl ekleme yapabilirim.
Islemci : intel core 2 duo e7200 2.53 GHz (2 CPUs)

Bellek : 2048MB RAM (2 adet 1 gb takılı.)

Işletim sistemi : Windows 7 Home Basic 64 bit
Değiştirildi.(Windows 8.1 pro)

Ekran : Görüntü Bağdaştırıcısı ATI Radeon HD 3850 (512 MB)

Anakart : Gigabyte GA-G31M-S2L

Evt arkadas pc bole tafsiyelerinizi bekliyorum ram takma vs gibi.

Son düzenleme:

Jsnow492

Üye
Ekleme Yapıp Ne Yapıcaksın ? Oyun Mu yoksa internette Takılma mı ?
Yeni Çıkan Oyunları Açmaz

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
Ekleme Yapıp Ne Yapıcaksın ? Oyun Mu yoksa internette Takılma mı ?
Yeni Çıkan Oyunları Açmaz
Performansini arttirmak amacli yoksa acmiyacani bende biliyorum. Oyun performansi vs gibi hizini arttirmak.amacim

Son düzenleme:

Jsnow492

Üye
Ramı 4 Yapıp İşlemciyide Değiştirirsen Performans Artışı Görülecektir.

BLasTeaR

Üye
Win 7 Ultimate yapabilirsin

Kardeş iyi misin? Ultimate'te çok gereksiz eklentiler ve yamalar var, o yüzden düşük bileşenli sistemi çok yorar, ev kullanıcısı için en iyi Windows 7 Home Premium'u tavsiye ederim.
Tabi bana kalırsa Windows 8.1 Pro'yu kur derim.

Islemci : intel core 2 duo e7200 2.53 GHz (2 CPUs)
Bellek : 2048MB RAM
Işletim sistemi : Windows 7 Home Basic 64 bit
Ekran : ATI Radeon HD 3850
1276MB

Evt arkadas pc bole tafsiyelerinizi bekliyorum ram takma vs gibi.

Arkadaşın dediği gibi İşlemci ile Ram'i az yükseltebilirseniz yeterli olacaktır.

Ama OS olarak Windows 7 H.P. yada Windows 8.1'i öneririm.
Bu arada bu sistemde, işletim sistemini 64Bit değil de 32Bit kursanız daha iyi olur, ama sistemi yükselttiğinizde OS 64Bit öneriyorum.

Son düzenleme:
Tepkiler: Furkan Emekli

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
ram yuksetmeyı düşünüyorum. sanırım en fazla 4 oluyo işlemci yükseltme derken anlamadım ? yeni işlemci alırsam bütçem o kadar fazla degıl

szqn55

Üye
bütceni söyle sen bi

baldik38

Üye
    Konu Sahibi

64 bit den 32 bite düştüm performans çok düştü ama ram yükseltmeyi düşünüyorum. sanırım en fazla 4 oluyor işlemci yükseltme derken anlamadım ? yeni işlemci alırsam bütçem o kadar fazla değil
bütceni söyle sen bi
600 TL

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
E
Bellek Hızı DDR2-800 (400 MHz) bide pc nin içinde 2 adet ram takılı sanırım 1'er gb ram.Toplamda 2 ediyo.
Bellek Yuvaları
DRAM Yuvaları #1 1 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DRAM Yuvaları #2 1 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
bundan 2 tane alıp taksam olurmuki benm ramları çıkarıp.
DRAM Yuvaları #1 1 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DRAM Yuvaları #2 1 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
2 yuva var benm ramlarda kingston ama 1GB

Son düzenleme:

BLasTeaR

Üye
ram yuksetmeyı düşünüyorum. sanırım en fazla 4 oluyo işlemci yükseltme derken anlamadım ? yeni işlemci alırsam bütçem o kadar fazla degıl

16Gb'a kadar gidiyor.
İşlemci yükseltme derken yenisini kast ettim.
Sana şuan gerekli 2 bileşen lazım, İşlemci ile Ram.

Bütçen 600₺ sanırım. (çok iyi)

Bu parayla 4 Gb Ram ile AMD'nin FX serisinden. 3,5 Ghz'lik İşlemci alınabilir.
Az beklersen PC'ye geçince ayrıntılı yazabilirim alacağın bileşen parçalarını.

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
tm saol ayrıntıları peklıyorum

Son düzenleme:
Yerinde olsam islemciyle oynamayip bi ssd ve asus gtx 750 alirim o parayla , core do lar benim icin guzel islemciler yada intelin 20. Yila ozel islemcisini de al amd ye bulasma ama

o pcyi elden çıkar bastan yeni bir sistem topla yatırım yapmaya değmez illa yapcam diyorsan q6600 işlemci r7 260x ekran kartı 2 GB RAM alabilirsin

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
Aynen simdilik sadece 2 adet 2 gb ram almayi dusunuyorum 140 tl tutuyo.islemci dokunmuyacagim toplam 4gb ram olr.
o pcyi elden çıkar bastan yeni bir sistem topla yatırım yapmaya değmez illa yapcam diyorsan q6600 işlemci r7 260x ekran kartı 2 GB RAM alabilirsin
Doru bende ole dusunuyom simdilik sadece 2 ser gb 2 tane ram alcm ilerdede yeni pc alirim bisi eklersek pek bisi cikmaz gibi
Bide size sey sormak istiyorum bnm ddr2 1 er gb 2vtane 400 mhz ram var.Bunun yerine 2 gb 2 tane ddr2 800 er mhz alsam calistirirmi??

sorun olmaz ben 2 GB 667 MHz ile 2 GB 800 MHz ayni anda kullanıyorum overclock yaparsan 1066 MHz bile takabilirsin 2 tane 2gb 800 MHz sorunsuzca calisir

İşlemciyi G3258 al , düzgün bir de ekran kartı al. Bir süre idare eder seni.

can1516

Üye
16 gb rame çıkmaz o onu diyen arkadaş saçmalamasın g31m s2l 16ya kadar değil bi arkadaşın dediği gibi içine 120 gb ssd koy sistemi oraya kur hddyide depolama olarak kullanırsın bir tanede 2 gb ram takarsın i3 ayarında pc olur

2 GB daha ram eklersen yararını görürsün ama fazla performans beklentin olmasın. Bilgisayarı oyun için kullanmıyorsan RAM ekleme yetecektir.