Bu gece kınası vardı

• 13 Mayıs 2011
  • 632 Okunma
  • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Şırnak’ın Silopi İlçesi Emniyet Müdürlüğü’nün önündeki polis noktasına önceki gece teröristlerce ateş açılması sonucu şehit olan 2 polisten Gökmen Şimşek’in bu gece kınası, yarın da düğünü vardı. İzin kâğıdı cebinde olan Şimşek son nöbetini tutuyordu. Meslektaşı Muharrem Ünlü ise öğretmendi, ataması yapılmadığı için polis olmuştu.

< Resmi açmak için tıklayın >

Şehit polisler dün Diyarbakır Havaalanı&#8217;ndaki törenin ardından memleketlerine gönderildi. Gökmen Şimşek&#8217;in cenazesi, THY&#8217;nin tarifeli seferiyle İstanbul&#8217;a getirildi. Uçaktan Polis Tören Mangası tarafından alınan şehidin naaşı, cenaze aracına konularak Edirne&#8217;ye gönderildi. Şimşek, Selimiye Camisi&#8217;nde ikindi sonrası kılınan cenaze namazının ardından Buçuktepe Mezarlığı&#8217;nda toprağa verildi.

İzin kâğıdı cebindeydi

1.5 ay önce göreve başlayan 26 yaşındaki Gökmen Şimşek, 14 Mayıs&#8217;taki düğün için aldığı izin cebindeyken son nöbetinde şehit düştü. Şimşek&#8217;in bu akşam kına gecesi yapılacaktı. Resmi nikahı geçen mart ayında kıyılan eşinin acı haberini alan 24 yaşındaki Ece Şimşek, &#8220;Bunu bana neden yaptın&#8221; diye ağladı. Şehit polisin işitme engelli olan annesi Hülya ile babası Mustafa Şimşek ise oğullarının fotoğraflarına bakarak gözyaşı döktü. Gökmen Şimşek&#8217;in ağabeyi Gökhan Şimşek, eve gelen herkesin Gökmen&#8217;in düğünü için geldiğini belirterek, &#8220;Onunla şehit olduğu nöbete giderken konuştuk. Benden düğün için davul zurna istedi. &#8216;Oğlum ben bak gidiyorum, aile sana emanet&#8217; demişti. Davetiyelerini dağıtmıştık. Düğün için gelecekti ama gelemedi&#8221; diye konuştu.

Öğretmendi, polis oldu

29 yaşındaki Muharrem Ünlü&#8217;nün şehit haberi, memleketi Çorum&#8217;un Mecitözü İlçesi Kuzören Köyü&#8217;ndeki ailesini yasa boğdu. 5 yıl önce annesini kaybeden Ünlü&#8217;nün 60 yaşında babası Abdullah Ünlü gözyaşlarına boğuldu. Balıkesir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden 7 yıl önce mezun olan ve bazı dershanelerde öğretmenlik de yapan Muharrem Ünlü, KPSS&#8217;ye girip öğretmen olmak istemesine rağmen atanamadığı için polis olmuştu. Ünlü, 6 ay öncede Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü&#8217;ne atandı. Uçakla
    Ankara&#8217;ya ardından karayoluyla Çorum&#8217;a gönderilen şehidin cenazesi, memleketi Mecitözü İlçesi Kuzören Köyü&#8217;nde toprağa verildi.

Terörist konuştu, vurdu

HAİN saldırının detayları ise dün ortaya çıktı. Teröristlerden birinin saldırı öncesi iki polisin yanına yaklaşarak, bir süre konuştuğu belirlendi. Bu teröristin uzaklaşmasının ardından gizlenen 4 terörist, polislere uzun namlulu silahla ateş açtı. Ünlü ile Şimşek, ağır yaralandı. Silopi Devlet Hastanesi&#8217;ne götürülen Muharrem Ünlü, kurtarılamayarak şehit oldu. Durumu ağır olan Gökmen Şimşek ise sevkedildiği Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi&#8217;nde sabaha karşı şehit oldu.

:ağlarım:

Yazan: DiaBLoS
  2. Meleküt(Melekler âlemi) aleminde
    Destan olan can bizim
    Dalgalansın bayrağım
    Üstündeki kan bizim

Dört aylık bebeklere
    Kursun sıkan nerdesin
    Nereye gidersen git
    GEBERECEĞİN yerdesin!.. (Sefai)

Bu toprağın üzerinde size 1 milim yer yok ama toprakların altı tamamen sizin olacak merak etmeyin....

arslansem ve Mehmet bunu beğendi.
  3. Dün haberini izledim.Kader işte.. Allah sabır versin yakınlarına..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
14/12/2018 - 15:09