Yardım Boost Sorunu Var mı? Sıcaklık Nasıl?

Sponsorlu Bağlantılar

MaxipmaN

Üye
aynn ztn ısınmaması daha iyi bundan önceki laptopumda çok ısınıyordu nette gezerken bile ısınıyordu sinir oluyordum
kardeşimdeki dellin batarya bitmiş iki sene oldu deli gibi ısınıyo macunlatsam bir ayda kurutur gittiği yere kadar gitsin dedim

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
kardeşimdeki dellin batarya bitmiş iki sene oldu deli gibi ısınıyo macunlatsam bir ayda kurutur gittiği yere kadar gitsin dedim
hmm garip bnm şimdiye kadar en beğendiğim markalardan biri soğutma konusunda 2 tane dell aldım şimdiye kadar 2 si de çok ısınmıyordu kardeşininkinin marka ne
birde bn de bunu genelde kardeşime bırakırım :ehe:zong:

MaxipmaN

Üye
hmm garip bnm şimdiye kadar en beğendiğim markalardan biri soğutma konusunda 2 tane dell aldım şimdiye kadar 2 si de çok ısınmıyordu kardeşininkinin marka ne
birde bn de bunu genelde kardeşime bırakırım :ehe:zong:
eylülde kendime samsung aldım 3.nesil oh be dedim :ehe kardeşimdeki dell n5110 alındığında da ısınıyordu namussuz :D

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
eylülde kendime samsung aldım 3.nesil oh be dedim :ehe kardeşimdeki dell n5110 alındığında da ısınıyordu namussuz :D
bnmkiyle nerdeyse aynıymış kardeşler hep böyleleri mi kullanır :ehe
sn sırf laptop mu kullanıyon :hmmm

MaxipmaN

Üye
bnmkiyle nerdeyse aynıymış kardeşler hep böyleleri mi kullanır :ehe
sn sırf laptop mu kullanıyon :hmmm
zaten ayfon5i de var :D eskisi evin bilgisayarıydı ona kaldı samsungu ben aldım,daha çok masaüstündeyim laptopu babam eve geldikçe giriyo ben de değişiklik olsun 8.1 kullanayım diye 3günde bir açıyom :D yani daha çok masaüstüGDDR5 kusra kalma konuyu pert ettim :ehe

• Beğen
Tepkiler: GDDR5
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
zaten ayfon5i de var :D eskisi evin bilgisayarıydı ona kaldı samsungu ben aldım,daha çok masaüstündeyim laptopu babam eve geldikçe giriyo ben de değişiklik olsun 8.1 kullanayım diye 3günde bir açıyom :D yani daha çok masaüstüGDDR5 kusra kalma konuyu pert ettim :ehe
konuyu pert etmedin ya ztn çözüme ulaştı kimi laptoplarda olur böyle dedik ya bir de olmadı termal macun ile fanı temizle dedik yetmez mi :ehe

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
konuyu pert etmedin ya ztn çözüme ulaştı kimi laptoplarda olur böyle dedik ya bir de olmadı termal macun ile fanı temizle dedik yetmez mi :ehe
alacan altına bi tane zalman püfür püfür üfleyecek :ehe sonra şarjı da sabitledik mi oyuna oyun demezdim :D

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
alacan altına bi tane zalman püfür püfür üfleyecek :ehe sonra şarjı da sabitledik mi oyuna oyun demezdim :D
bnm masaüstüne yaptığım kasa kadar fan var içinde üstüne birde küçükler var :ehe birde soğuk su bağlasam :D :D

• Beğen
Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Boost sorunu olup olmadığını nasıl anlarım? 950MHz oluyır saat hızı.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
imzamdaki konudan sorabilirsin konu açman gerekmez :) Boost sorunun yok core clockun 950 mhz görmüş sıkıntı yok.

MaxipmaN

Üye
Sıcaklık nasıl seninki ne göre?
senin pcde bi sorun var galiba bak konudan aldım yazıyı ama soğutucu varmış

Turbo fan var ısınma sorun yok ama yinede soğutucu aldım ne kadar soğuk o kadar iyi. Far cry 3 gibi bir oyunu 70-72 derece arasında oynuyorum. Pes 13'teki sıcaklık değeri ise 48-50 derece arası, Run 55 derecelerde. Tabi soğutucununda bunda etkisi oluyor. Zaten laptop kullanıyorsanız ve oyun oynuyorsanız soğutucu illaki kullanın oyun bilgisayarıda olsa ne kadar soğuk o kadar iyi :oke: Oyun testlerine çok girmedim black ops2'de ultra ayarda 60 fps aldım. 59-60-61 değişiyordu. Ancak bunun fu.ll hd'de olduğunu unutmayın. Bu 1366x768'de değil 1920x1080'de alınmış fps değeridir. Diğer oyunlarda bakmadım ama kasmadığına göre sorun yok :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
senin sıcaklık fazla. Ben Gta 4, Ac serisi, Bf 3, Far cry 3, Cod serisi, ets pes fifa vs, bütün oyunları oynamışımdır makine de şuana kadar 84 üzeri görmedim. Pes 13'de 55-60 derece arası değişiyor. Diğerleri de genelde 75-80 arası. Ama bir de şöyle birşey var bende ki i7 yani 2 çekirdek fazla haliyle daha fazla ısınıyor. Ona rağmen seninkinden düşük. Sen en iyisi onu servise gönderip şu ssd olayını çözdür ayrıca ısındığını belirt temizlerler.

• Beğen

MaxipmaN

Üye
senin sıcaklık fazla. Ben Gta 4, Ac serisi, Bf 3, Far cry 3, Cod serisi, ets pes fifa vs, bütün oyunları oynamışımdır makine de şuana kadar 84 üzeri görmedim. Pes 13'de 55-60 derece arası değişiyor. Diğerleri de genelde 75-80 arası. Ama bir de şöyle birşey var bende ki i7 yani 2 çekirdek fazla haliyle daha fazla ısınıyor. Ona rağmen seninkinden düşük. Sen en iyisi onu servise gönderip şu ssd olayını çözdür ayrıca ısındığını belirt temizlerler.
hocam i7 4çekirdek diyecektin sanırım

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
  • Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve Invoke

Üst Alt