Böle aile düşman başına yandım ben ne yapcm şmdi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
'İbrahim'

'İbrahim'

Üye
    Konu Sahibi
ne kadar acigin varmaxide takilmak yerine calisp brazni tamamlayablrsn.ben inanmiyorum okumak isteyen elinden geleni yapar.belediye bile basvurablrsn harc parami yatiramiyorum dyebi kismi icin yardmci olurum sana istersenama sonrasini da dusunmen gerek kitap baska mssraflar varburs ayarlayabilirsn netten takp edeblrsn bu konuda pcde olsam bkac kaynakta atardm sana mobilim ama----------Eklendi @ 19:53:58 ---------- Yazıldı @ 19:52:52 ----------aileni de yadirgama hc bi zaman.herkes cocugunun iyi bir yere gelmesini ister.sadece dusunce yapisi farkli:)
Çalışıp bulursun diyosun da 5 gnlük nere grcem belediyeye gtsem ailen var şu var bu var dese ne dycm burs başvurusu yaptm üniye kayıt olsam gerisı kolay okumak isteyen her trlù okur lafı artık çok saçma geliyo

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
Çalışıp bulursun diyosun da 5 gnlük nere grcem belediyeye gtsem ailen var şu var bu var dese ne dycm burs başvurusu yaptm üniye kayıt olsam gerisı kolay okumak isteyen her trlù okur lafı artık çok saçma geliyo
hc sacma degilgdp derdini burda anlattgn gbi anlatrsan ailem istemyo ben okumak istiyorumbukadar birikimim varyaa sen cozum uretmedkten sonra ama agzina dusmez armut:)

'İbrahim'

'İbrahim'

Üye
    Konu Sahibi
hc sacma degilgdp derdini burda anlattgn gbi anlatrsan ailem istemyo ben okumak istiyorumbukadar birikimim varyaa sen cozum uretmedkten sonra ama agzina dusmez armut:)
Deniycem yarın hem akrblara hem belediyeye gdp syliyim borç ala ala tamamlıycam başka yolu yok

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
İbrahim kardeş,öncelikle kazandığın bölümü gerçekten okumayı istiyor musun bunu anlamalısın.Şans eseri puanın o bölüme mi yetti yoksa b,lerek mi seçtin diyeceğim de gerçi 2.öğret,m çıktığına göre puanın anca yetmiş.Açıkçası gerçekçi konuşmak gerekirse gideceğin bölüm turizm otelcilik biraz boş bir bölüm.Birçok arkadaşım okudu oraları,gider 2 yıl okur harç parası okul parası yeme içme derken hem kendini hem aileni zora sokarsın.İş imkanları bu bölümde tamamen kendinle alakalı.Bölümü bitirince okulun bir otelde sana iş ayarlar ve bedavadan staj görür elalemin ağız kokusunu çekersin.Otel işlerinde komi falan olmak da zordur ha bilesin.Gecen gündüzüne karışır..Bu alanda uzmanlaşman için bir dilinin artı komilik ve garsonlukla ilgili refarans mahiyetinde tecrübelerinin olması lazım.Yoksa elin adamı okumuş mu okumamış mı bakmıyor bu alanda.Okuyan adam da komi olur okumayan adam da..Şevkini biraz kırdıktan sonra asıl sormak istediğim,ailenin okumanı istememesi durumunuzun kötü olmasından mı kaynaklanıyor ? Yoksa okuyup ne yapacaksın gibi saçma bir düşünce mi mevcut ? Açıkçası ben de fakir bir ailenin çocuğuyum;ama sonuna kadar arkamdalar.Fakat benim kazandığım bölüm edebiyattı ve önü açık sayılırdı.Belki ailen senin kazandığın bölümün pek de iç açıcı bir bölüm olmadığını düşündükleri için seni desteklemiyorlardır.Yani sonuçta senin de tek hayalin turzım otelcılik okumak değildir ki onlar da seni kamçılasınlar.Asıl mesele maddiyat mı İbrahim ?

'İbrahim'

'İbrahim'

Üye
    Konu Sahibi
istedğm uluslarası ilişkilerdi ama matım zayıftı dersaneye gdmdm mllt dersaneye gdrken ben ddğn gbi milletin ağız kokusunu çektim 9 ay restaourantta komilik yaptım izinli olduğum günlerde sınav çalıştım puan anca buna yetti 1 sene dha çalış deşen gene aynı maddi imkansızlık yanında birazda geri kalmışlık isteseler okuturlar ama istemiyolar turizmi herkes kötülüyo ama ben 2 dil ögrensem lisans diplomamı alsam stajımda varken gene mi boş en iyisi aileminde dediği gbi bosver okumayı komiliğe devam

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
istedğm uluslarası ilişkilerdi ama matım zayıftı dersaneye gdmdm mllt dersaneye gdrken ben ddğn gbi milletin ağız kokusunu çektim 9 ay restaourantta komilik yaptım izinli olduğum günlerde sınav çalıştım puan anca buna yetti 1 sene dha çalış deşen gene aynı maddi imkansızlık yanında birazda geri kalmışlık isteseler okuturlar ama istemiyolar turizmi herkes kötülüyo ama ben 2 dil ögrensem lisans diplomamı alsam stajımda varken gene mi boş en iyisi aileminde dediği gbi bosver okumayı komiliğe devam
Gözüm vallahi birçok arkadaşım okudu bitirdiler ve iş tecrübeleri de vardı hepsinin ve şu an hepsi birer otelde asgari ücretle çalışıyorlar.Ama genç adamsın tabi ki üniversite görmen yaşaman gerekli.Vakit dar,yoksa senin için tabi sen de kabul edersen yardım eden birkaç üye bulabilirdik belki.Ne diyeyim eğer çok istiyorsan peşinden git isteklerinin.Hakkında hayırlısı olsun

'İbrahim'

'İbrahim'

Üye
    Konu Sahibi
Gözüm vallahi birçok arkadaşım okudu bitirdiler ve iş tecrübeleri de vardı hepsinin ve şu an hepsi birer otelde asgari ücretle çalışıyorlar.Ama genç adamsın tabi ki üniversite görmen yaşaman gerekli.Vakit dar,yoksa senin için tabi sen de kabul edersen yardım eden birkaç üye bulabilirdik belki.Ne diyeyim eğer çok istiyorsan peşinden git isteklerinin.Hakkında hayırlısı olsun
Turizm bu kadar boş muydu ya ne yapam ki valla arada kaldım bitirsemde iş bulamıycğmı diyen olmuştu ama o kadarda ciddiye almamıştım puanında düsük olmasından işletme gbi lojistik gbi olduğu belli asgari ùcretle çlşmk bna göre dğl zten 1 mlyr alıyodum komi olarak çlşrken 4 yıl harç yurt yeme içme valla değmez gbi geldi şimdi

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Hayat bu belli olmaz,bakarsın çalıştığın bir otelde yer edinip şefliğe müdürlüğe kadar bile yükselebilirsin de..Hepsi senin azmine ve gayretine bakıyor kardeş.

'İbrahim'

'İbrahim'

Üye
    Konu Sahibi
4 günüm var kardeş iyice araştırıyım şu mesleği gerçekten işe yaramayablr üni okumam zaten çlştgm yerde sef olanlar ya patronu tanıyodur yada 15 yıl garsonlukta çalışıp yükselmiştir turizm iyi önü açık diyenler olduğu kadar senin gbi geleceği yok diyenlerde oldu ing ögren heryerde iş bulursun dyolr ama tandğm her 3 okumamış garsondn 1 i zaten biliyo ing yi.seneye hazırlansam aobp yüzünden 30 puan eksğm olucak valla arada kaldım ha internettede turizm hakkındaa adam gbi blgı yok sadece sôzlüklrde var bi kç yazıa diplomalı amele, türkiyede turizm okumk bos , puanı düsük olanların terch ettği bölüm faln yazıyo

enkazcı

Üye
şimdi bn bi çözüm buldum..
arkadaş bize bi hesap nosu wersin para yollayalım dicem ama bndede yok vallahi billahi

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
4 günüm var kardeş iyice araştırıyım şu mesleği gerçekten işe yaramayablr üni okumam zaten çlştgm yerde sef olanlar ya patronu tanıyodur yada 15 yıl garsonlukta çalışıp yükselmiştir turizm iyi önü açık diyenler olduğu kadar senin gbi geleceği yok diyenlerde oldu ing ögren heryerde iş bulursun dyolr ama tandğm her 3 okumamış garsondn 1 i zaten biliyo ing yi.seneye hazırlansam aobp yüzünden 30 puan eksğm olucak valla arada kaldım ha internettede turizm hakkındaa adam gbi blgı yok sadece sôzlüklrde var bi kç yazıa diplomalı amele, türkiyede turizm okumk bos , puanı düsük olanların terch ettği bölüm faln yazıyo
Büyük otellerde çalışıp yükselmelisin;ama çok ezerler,yaşın henüz küçükmüş 2 yıllık bitirip sonra dikey geçiş yapıp 4 yıl tamamlayıp polisliğe de gidebilirsin.Havada alırlar.Tabi vücudunda bi sorun yoksa renk körlüğü falan

'İbrahim'

'İbrahim'

Üye
    Konu Sahibi
Büyük otellerde çalışıp yükselmelisin;ama çok ezerler,yaşın henüz küçükmüş 2 yıllık bitirip sonra dikey geçiş yapıp 4 yıl tamamlayıp polisliğe de gidebilirsin.Havada alırlar.Tabi vücudunda bi sorun yoksa renk körlüğü falan
Sorun yk ama kararsız kaldım şuan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt