Porsche'lar da yarışıyor


SHS

SHS

Üye
    Konu Sahibi


FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası'nın ilk ayağına ev sahipliği yapan İstanbul Park pisti, aynı zamanda ilginç yarışlara da sahne oluyor. Bunlardan biri de Porsche'larla gerçekleşecek dünyanın en gözde spor otomobil yarışlarından VIZIO GT3 Challenge.


Porsche 997 GT3 Cup yarış araçlarıyla, 5 ülke, 14 yarış, 3 Formula 1 pisti ve ilk kez tamamı Türk bir ekip tarafından gerçekleştirilen VIZIO GT3 Challenge, GO Motor Sporları tarafından organize ediliyor. Türkiye, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan ve Slovakya'da gerçekleşecek yarışlar toplam 7 ayaktan oluşacak. Bu sene ilki gerçekleşecek olan uluslararası prestij projesi 2012 FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası'nı takiben başlayacak VIZIO GT3 Challenge, ödüllü pilotların kıyasıya rekabetine sahne olacak.


GO Motor Sporları ortakları ve ödüllü yarışçılar Cenk Ceyişakar, Yadel Oskan, Yücel Özbek, Arif Suyabatmaz, Cengiz Oğuzhan'ın da yarışacağı VIZIO GT3 Challenge'ta ayrıca ilk kupasını 1999'da Ege Rallisi'nde kazanan Mert Soley ile genç pilotlardan Emre Durmaz da yer alacak.


Bu arada, Türkiye bayanlar ralli şampiyonu Burcu Çetinkaya'nın da listede olduğu, ancak aracında yaşadığı teknik sorunlar nedeniyle henüz ekibe katılamadığı bildirildi.


GO Motor Sporları pilotu Cenk Ceyişakar, VIZIO GT3 Challenge'ın Türkiye merkezli organize edilen en geniş kapsamlı motor sporları organizasyonu olduğunu belirterek, her yarışmanın ruhunda olduğu gibi çok hızlı ve büyük bir rekabet ile projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.


Yıllardır Türkiye'de yarışan ve yarışmayı bir hayat tarzı olarak benimseyen yarışçıların bir araya gelerek kurdukları bir organizasyon olduklarını belirten Ceyişakar, şunları söyledi:


''GO Motor Sporları, uluslararası motor sporları organizasyonlarında yer almak için kurulan bir oluşum. 2012'deki ilk projemizi yine uluslararası bir organizasyonda gerçekleştiriyoruz. Bu organizasyonların 2 ayağı İstanbul Park, 2 ayağı Çek Cumhuriyeti, 1 ayağı Macaristan (bunların hepsi Formula 1 pisti) 1 ayağı Slovakya ve 1 ayağı da Hırvatistan olacak. Toplam 7 hafta sonu ve 14 yarış planlıyoruz. İlk etapta 8 katılımcımız var ancak ilerleyen dönemlerde gittiğimiz ülkelerden geleceklerle bu sayı artacak.''


Cenk Ceyişakar, organizasyondan sorumlu olan kişilerin eski yarış pilotları olduğunu ve bunun da büyük bir avantaj olduğunu kaydederek, ''Hepimiz yıllardır bu işin içindeyiz. Pilotken çektiğimiz sıkıntıları organizatör olarak çözmüş oluyoruz. Kurumsal sponsorlarımız var. Onlara da teşekkür ediyoruz. Türkiye'nin iyi markalarından partnerlerimiz var. Bu çerçevede bu hafta sonu ilk organizasyonumuz İstanbul Park'ta koşulacak Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası olacak. Bizim bütün ayaklarımız da uluslararası anlamda bilinilirliği olan organizasyonlar olacak. Dolayısıyla uluslararası bilinen ve takip edilen organizasyonlarda start alacağız. Hafta sonu gerçekleştirilecek kamyon yarışlarını da 200'ün üzerinde basın mensubu takip edecek. Bu bizim için önemli'' şeklinde konuştu.


Ceyişakar, ''Böyle bir organizasyonda tamamı Türk bir ekibin olmasından dolayı gurur duyuyoruz. İlk projemiz bu. Her yıl düzenli olmak üzere bunu devam ettirmek istiyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Sporx
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt