BM'den Twitter açıklaması

Sponsorlu Bağlantılar

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
    Konu Sahibi
BM'den Twitter açıklaması
Colville, BM Cenevre Ofisi'nde yaptığı basın toplantısında, Türkiye'de Twitter'a erişimin tedbir amaçlı engellenmesine ilişkin soru üzerine, 20 Mart'ta alınan kararın Türkiye'nin uluslararası insan hakları yükümlülüklerine uymayabileceğini ifade etti.

Kararın alınmasına 6518 sayılı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) herhangi bir mahkeme kararı olmadan web sitelerine erişimin engellenmesi yetkisi veren yasanın kaynaklık ettiğine işaret eden Colville, 14 Şubat tarihinde bu konuda yaptıkları açıklamayı hatırlattı.

BM Genel Kurulu'nun da geçen kasım ayında aldığı kararla insanların çevrimdışı sahip oldukları hakların çevrimiçi de korunması gerektiğini belirttiğini anımsatan Colville, "Yetkilileri, Twitter'a erişim yasağını kaldırmaya çağırıyoruz" dedi.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
İnsan haklarıymış, yürü git lan işine! Sen onu benim külahıma anlat. Sizler, işinize gelmeyince neler yapıyorsunuz herkes çok iyi biliyor. Öncelikle herkese eşit bir muamele için, adam gibi bir düstur edinin kendinize. Bu BM bizi salak filan mı sanıyor çok merak ediyorum doğrusu!:hmmm

Her neyse! Bence, BM'in insanlık adına konuşmaya hakkı yok. Çünkü hatırlarsanız daha geçtiğimiz pazartesi günü Mısır'da 529 kişiye idam cezası verildi. Mahkeme bu idam kararlarını, iki saniye gibi (hesap edildiğinde twitter'da bir tweet yazma süresi bile değil) kısacık bir zaman diliminde almıştır.

Peki! BM insan hakları adına bunu niçin görmezden gelipte, Türkiye'de twitter kapatıldı diye bu kadar yaygara çıkarıyor!
:sahan2:

Ayrıca biri şunlara, Suriye'de açlıktan ölen ve ölmek üzere olan çocuklar olduğunu hatırlatsın lütfen!

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar007 ve Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
İnsan haklarıymış, yürü git lan işine! Sen onu benim külahıma anlat. Sizler, işinize gelmeyince neler yapıyorsunuz herkes çok iyi biliyor. Öncelikle herkese eşit bir muamele için, adam gibi bir düstur edinin kendinize. Bu BM bizi salak filan mı sanıyor çok merak ediyorum doğrusu!:hmmm

Her neyse! Bence, BM'in insanlık adına konuşmaya hakkı yok. Çünkü hatırlarsanız daha geçtiğimiz pazartesi günü Mısır'da 529 kişiye idam cezası verildi. Mahkeme bu idam kararlarını, iki saniye gibi (hesap edildiğinde twitter'da bir tweet yazma süresi bile değil) kısacık bir zaman diliminde almıştır.

Peki! BM insan hakları adına bunu niçin görmezden gelipte, Türkiye'de twitter kapatıldı diye bu kadar yaygara çıkarıyor!

Ayrıca biri şunlara, Suriye'de açlıktan ölen ve ölmek üzere olan çocuklar olduğunu hatırlatsın lütfen!
Adamın son noktası...

• Beğen
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
    Konu Sahibi

Söyleyecek söz bırakmamışsın. :alkis

• Beğen