Youtube tekrar yasaklandı!

 • 3 Kasım 2010
 • 671 Okunma
 • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >  CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve Ankara Milletvekili Nesrin Batok'un yer aldığı iddia edilen videoları yayınladığı için Youtube'a karşı açılan dava sonucunda mahkeme siteye erişimin engellemesine karar verdi.
  Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yer aldığı video paylaşım sitesi ''Youtube''a erişimin engellenmesi kararı aldı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) ''Youtube''dan söz konusu görüntülerin kaldırılmasını isteyeceği, aksi halde siteye erişimi engelleyeceği kaydedildi.
  Baykal'ın avukatları, müvekkillerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin ''Youtube''da yayınlanması üzerine, bu görüntülere erişimin engellenmesi istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.
  Bu şikayet üzerine harekete geçen Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, söz konusu görüntülere erişimin engellenmesini talep etti.
  Mahkeme, Savcı Yücetürk'ün talebi doğrultusunda, ''Youtube''a erişimin engellenmesi kararı aldı.
  YASAK HENÜZ UYGULAMAYA KONMADI

  Karar, gereğinin yapılması için dün Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) gönderildi. TİB'in, ''Youtube''a yazı yazarak, söz konusu görüntülerin kaldırılmasını talep edeceği, aksi halde bu internet sitesine erişimi engelleyeceği kaydedildi.


   


  Yazan: Necmati
  H/\S/\N bunu beğendi.
 2. Aman yasaklanırsa yasaklansın herkes istediği zaman giriyo zaten :D
  Giremese bile youtubeden başa sitemi yok memlekette yükle videonu izlesene.com yükle akıllı tv ye bu kadar önemli deil youtube bin tane video paylaşım sitesi var zamanla youtube gibi onlarda popüler olur...
   
 3. memleket meselesi oldu saçma birşey zaten..
  dediğin yüzlerce video ditesi var sanki o videolar orda yok :)
   
 4. Bırakın yasaklansın şu site ya denetimsiz başıboş site gibi..
   
 5. bence iyi bir site ama yapılanlar öyle gösteriyor :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 02:03