Bitkisel Yağlar ve Cilt Bakımı | Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı

 • 30 Nisan 2011
 • 1265 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. bitki yağları ve cilt bakımı, karanfil yağının faydaları, badem yağının cilde faydası, lavanta yağı ile cilt bakımı, buğday tohumu yağı ile cilt bakımı, bitki yağları ve faydaları, bitki yağlarının faydaları, bitki yağlarıyla cilt bakımı

  Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Bitkisel yağların cilt bakımına faydası büyüktür. Cildinizin daha canlı ve daha sağlıklı olmasını sağlayarak, cildinizin nem ihtiyacını giderir ve gözeneklerin açılmasını sağlayıp cildin nefes almasında etkilidir. Bitkisel yağlar ile cilt bakımı yapmanın püf noktalarını yazının devamında bulabilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Karanfil Yağı
  Cildinizin sıkılaşması, gözeneklerin açılması ve beslenmesi için karanfil yağı ile hazırlanan doğal bakım kürünü tercih edebilirsiniz. Haftada 1 kez uygulamanız; iyi sonuç almanız için yeterli olacaktır. 2 damla karanfil yağı, 1 damla papatya yağı ve 1 damla okaliptüs yağını karıştırın. Karışımı pamuk yardımıyla cildinize uygulayıp 10 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık durulayıp kurulayın.

  Buğday Tohumu Yağı
  Aktarlar ve doğal ürün satışı yapan dükkânlardan temin edebileceğiniz buğday tohumu yağı; cildinizin esneklik kazanmasını ve nemlendirilmesini sağlar. Özellikle hamilelik döneminde karın ve göğüs bölgelerinde kullanmanız; çatlak oluşumunu önleyecektir. Buğday tohumu yağını; pamuk yardımıyla cildinize uygulayıp 10 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık durulayıp kurulayın.

  Tatlı Badem Yağı
  Cildinizdeki kaşıntı, kızarıklık gibi sorunları ortadan kaldırmak, pürüzsüz bir dokunuş kazandırmak için tatlı badem yağı en etkili doğal yağlardan biridir. Kuru cilde sahipseniz tatlı badem yağını; günlük nemlendirici olarak pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Tatlı badem yağı; kirpiklerinizin çoğalması için de uygulayabileceğiniz etkili bir kürdür. Kulak temizleme çubuğunu badem yağına batırıp kirpiklerinize dikkatlice uygulayın. Her gün sürmeniz gerekmektedir.

  Lavanta Yağı
  Güzel kokusuyla dinlendirici etkisi bulunan lavanta; cildinizi canlandırıp beslenmesini sağlayan etkili doğal ürünlerden biridir. 1 yemek kaşığı süzme bal ile 3 damla lavanta yağını iyice karıştırın. Karışımı yüz ve boyun bölgenize masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın ve kurulayın.

   


  Yazan: EroL
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 13:01