Bis paketi

Sponsorlu Bağlantılar

bilal72

bilal72

Üye
Follow this forum
with BT App for Android

FREE - on Google Play
VIEW
Giriş Yap Üye Ol
BBTurk.com | BlackBerry Türkiye
BBM Market Son Yorumlar Arama
BBTurk.com | BlackBerry Türkiye > Genel BlackBerry Konuları > BlackBerry Haberleri > Vodafone BIS Hizmetini Sonlandırıyor!
Yeni Yorum Gönder
Vodafone BIS Hizmetini Sonlandırıyor!
(05-08-2017 04:36 PM) Erkan KARACAOĞLU [18]
[Resim: ZEq0jz.jpg]

Bildiğimiz üzere BİS (BlackBerry Internet Service) 7.1 ve öncesi işletim sistemindeki tüm BlackBerry akıllı telefonlar üzerindeki etkin bir internet hizmetidir. Bireysel kullanıma yönelik bu hizmet ile kullanıcılar, 10 adet POP3/IMAP e-posta hesabını BIS ile BlackBerry cihazına entegre edebilir. Bis servisi ile kullanıcının mevcut e-posta hesabına yollanan mesajların kopyaları, yine "push" yöntemiyle BlackBerry cihazına yollanmaktadır. Bis paketi e-posta alımı, gönderimi ve cihazın üzerindeki internet tarayıcı ile yapılan internet kullanımından kaynaklanan GPRS trafiğini kapsıyor. Ses görüşmesi, SMS ve Wap gibi diğer tüm servisler ise mevcut abonelik tarifesi üzerinden ücretlendiriliyor. Bis paketi aldıktan sonra; BBM, Tarayıcı, BlackBerry World, E-Posta, BlackBerry Facebook ve Twitter, BlackBerry haritalar vs, gibi tüm uygulamaları kullanabilirsiniz. Bis paketi olmadan bu uygulamaları sadece Wi-Fi üzerinden kullanmanıza imkan vardır.
Kanadalı firma BİS servisini, BlackBerry 10 işletim sistemi ile emekli etti. Fakat hala operatörler Bis paketleri sunmaya devam ediyor. Ne yazık ki dünyanın önde gelen operatörlerinden Vodafone da BİS paketini emekli ediyor. Vodafone; İtalyadaki Bis kullanıcılarına bir bilgilendirme mesajı gönderdi.

Gönderilen Mesaj;
"BlackBerry SmartPhones cihazları kullanan müşterilerimizin BIS servisi, 17 Eylül 2017 tarihinde resmen sonlandırılacaktır. 17 Eylül 2017'den itibaren opsiyonları ve BlackBerry hizmetleri artık kullanılamaz. Mobile.vodafone.it APN ile uyumlu bir akıllı telefonla internette gezinmeye devam edebilirsiniz. Vodafone mağazalarından en yeni model akıllı telefon fırsatlarını keşfet!"

Hala BlackBerry 7.1 sürümüne kadar olan işletim sistemine sahip akıllı telefon kullananlar, eğer Vodafone ağı üzerinde APN blackberry.net üzerinden internete bağlanmaya devam edebilirler. Açıkçası bu üzücü bir kayıp. BlackBerry 10 işletim sisteminin piyasaya sunulmasıyla birlikte, BİS zorunluluğuna veda etmesi bu nedenle Vodafone'un İtalya'da BlackBerry OS 7.1 işletim sistemine sahip cihazların kullanım oranının çok düşmesi sebebi ile bunu yapması makul görünüyor. Bunlar dikkate alındığında, BlackBerry OS 7.1 ve öncesi işletim sistemine sahip cihazların ülkemizde de kullanım oranı çok düşük. Büyük ihtimal yakında, Vodafone ülkemizde de BİS servisini sonlandıracaktır.
İtalyanlara gönderilmiş bi e posta o da doğruluğu hala tartışılır. Tr de böyle bir uygulama olup olmayacağı henüz belli de değil sen 17 eylülde burda da kapanacağını iddia ediyorsun

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
1 ay sonra kapanacak diyor intenertim yok söylesen ölcenmi

Nkurt

Nkurt

Üye
Arkadaşlar bilen varsa paylaşın bizimle bizde yararlanalım

bilal72

bilal72

Üye
Bis paketi alıma tamamen kapandı. Büyük bir fırsatı kaçırdınız. Geçmiş olsun

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Burda kötü kokular var hiç güvenilir değil

bilal72

bilal72

Üye
Ben en az 90 kişiye yaptım. Sadece BlackBerry paketi 6.9tl yenileniyor o kadar ve sınırsız kotasız oluyor internet...
Bu saatten sonra ister güven ister güvenme. Alıma kapandı kimse yapamıyor artık.

• Beğen
Tepkiler: magellann
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Blackberry kullanmıyorum zaten

friendly63

Üye
Arkadaşlar Merhaba Herkese ;

Bis Paketini Kullanıyorum biliyorsunuz Bis+250 mb paketi yaklaşık 19 tlye yenileniyor aylık.

Bu ay 250 mb bakiye yetersizliğinden dolayı almadım sadece 6.90 lık bis paketim yenilendi.

Müşteri hizmetlerini aradım baktım kullanabiliyorum bu paketi 250mb paketini yani iptal ederseniz kullanamassınız cis paketini bu ne kadar doğru aynı paketi kullanan var mı ?

ercan145333

Üye
Arkadaşlar Merhaba Herkese ;

Bis Paketini Kullanıyorum biliyorsunuz Bis+250 mb paketi yaklaşık 19 tlye yenileniyor aylık.

Bu ay 250 mb bakiye yetersizliğinden dolayı almadım sadece 6.90 lık bis paketim yenilendi.

Müşteri hizmetlerini aradım baktım kullanabiliyorum bu paketi 250mb paketini yani iptal ederseniz kullanamassınız cis paketini bu ne kadar doğru aynı paketi kullanan var mı ?
senin kadar akıllısını daha önce hiç görmedim hem bedava net kullanıyosun hemde müsteri hizmetlerini arıyosun bis paketini iptal etseler bidaha 19tl 1gb net anca alırsın

bilal72

bilal72

Üye
Resmen müşteri hizmetlerine ben kaçak internet kullanıyorum demişsin bakalım artık hayırlısı.

friendly63

Üye
kaçak kullanmıyorum kardeşim bizzat mt aracılıyla yapılan işlem...bi ara bir arkadaşım iptal edin dedi iptal etme abone etme ekranımız kapandı.hattınızı iptal ederseniz iptal edirsiniz ancak dedi ne kadar doğru bilmiyorm.. :)

bilal72

bilal72

Üye
Yalnız iyi birşey yapmamışsın bununla övünme. Bu mh. çalışanları bi üstlerine rapor etseler hepimiz hapı yutacagiz. Hepimize yazık yani sadece kendinizi düşünmeyin

friendly63

Üye
Yalnız iyi birşey yapmamışsın bununla övünme. Bu mh. çalışanları bi üstlerine rapor etseler hepimiz hapı yutacagiz. Hepimize yazık yani sadece kendinizi düşünmeyin

Sen bu paketi kullanıyormusun ?

bilal72

bilal72

Üye
Tabiki

blastx

blastx

Üye
İsler karisiyor bence :D

• Beğen