Birlikte açı düzenleme yardım

• 6 Mayıs 2011
  • 5463 Okunma
  • 29 Cevap

1. Bir dosyayı bir programla açmak isterken bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan işaretli kaldığı için dosya görüntüsü bu şekilde oldu :(
    sistem geri yüklemeden eski haline nasıl alabilirim :hmmm

Yazan: Tuba

Birlikte açı düzenleme yardım İndir

Tuba.Erva bunu beğendi.
  2. çok mu vahim arkadaşlar sistemi geri yükleyim mi :D

3. :ehe:eheanlamıyorumkı msne gel dur :D

4. dur geliyom :ehe

Tuba.Erva bunu beğendi.
  5. şimdi resimlere bakıp uygulamaya çalışacam brook yapamadım sistem geri yükleyemiyorum ki hata veriyor 3 tane sistem geri yükleme noktası var hiç biri olmuyor
    advanced system care ile oluşturdum ondada netice alamadıım neden nasıl silindi anlamadım somuru:

Birlikte açı düzenleme yardım İndir

• sgy.PNG
      sgy.PNG
      Boyut:
      65,9 KB
      İndirilme:
      13

6. güvenli modda denedi miydin abla , birde virüs programın varsa ondanda olabilir diyo hp'nin sitesi
    Windows 7'de Microsoft Sistem Geri Yükleme'nin Kullanılması - HP Müşteri Desteği (Türkiye - Türkçe)

bu resimli anlatm işe yarar ama 3 kere denedm kendi blgm de sorunsuzca oldu

Tuba bunu beğendi.
  7. brook_218 :D
    yaptım oldu evet dosya düzeldi ama tek seferde yapamadım nedense 3 kerede oldu dosya uzantısı ve dosya türü farklı idi bende önce dosya uzantısını ile aradım sonuçlar çıktı ve sildim
    yeniden başlattım olmadı düzelmedi tekrardan dosya türü ile aradım sildim yeniden başlattım yine olmadı tekrar arama yaptırdım yine sonuçlar çıktı sildim ikinci auto_file yazıp aradığımda sonuç çıkmadı umursamadan yeniden başlattım düzeldi teşekkür ederim sağol :D

ancak yanlış dosyaları sildiysem beni sorun ne bekler :hmmm

şimdide sistem geri yükleme ile ilgili verdiğin linke bakacağım önceden sistem geri yükledim hemde kaç kere hiç böyle bir sorun olmamışdı :(

brook_218 ve Tuba.Erva bunu beğendi.
  8. demıstım benım kardesım yapar dıye:ehe:ehe:d::d:

bıtanem o benım:ehe:sarıl:

Tuba ve brook_218 bunu beğendi.
  9. Sevindim abla olduğuna :D dosya uzantılarını silmenden bir sorun çıkmaz ama dosya türünü silmenden emin değilim :( en fazla çıkacak sorun o uzantısı olan program word galiba , office'yi silip tekrar yüklemen olur daha büyük sorun olmaz :evet:

umarım işe yarar sistem geri yüklemede abla, acelesi yok ama onun de mi olmadı onu da kurcalarız :D

:ehe olmasaydı gece uyuyamazdım abla , biliyosun normalde uyku saatlerim ama uyumadım bak uğraştım :ehe

Tuba ve Tuba.Erva bunu beğendi.
  10. fedakar kardesım benım:ehe:ehe

Tuba ve brook_218 bunu beğendi.
  11. :oke:

anladım Brook world e baktım çalışıyor sonra bi eksik çıkarssa ne yapalım artık kader :D

yok verdiğin linke bakar bi denerim :)

----------Eklendi @ 23:06:21 ---------- Yazıldı @ 23:04:23 ----------

benin pc toshiba ama deniycem :oke:

brook_218 bunu beğendi.
  12. denetim masası kurtar sistem geri yükleme başarılı olmazsa gelişmiş kurtarma varmış onu başlattım ama sabah 11.30 dan beri hala sürüyor :(

----------Eklendi @ 15:10:35 ---------- Yazıldı @ 15:09:14 ----------

Keşke formatlasamıydım diye düşünüyorum şimdi :hmmm

13. dısarda :ehe:ehe

brook_218 bunu beğendi.

14. Gelişmiş kurtarma yöntemlerinden sonra 2 seçenek varya "Windows'u yeniden yükle" seçeneğini mi kullandıydın abla... 7 dvd si varsa onunla başlat bilgisayarı oradan onarmayı dene bir de bence... Bence de format atsaydın keşke ya... Ayrıca hiç ilerleme yoksa saatlerdir abla kurtarma için şunlara bakarsın bi;

Tuba.Erva ve Tuba bunu beğendi.
  15. Yok daha önce oluşturulmuş bir yansımayı kullandım oldu tek geri alınabilecek tarihi gösterdi kabul ettim başladı ve bitti sonunda başarı ile yüklendi dedi
    ama ben biraz saat ilerledikten sonra kontrol ettim sistem geri yükle dedim yapmadı silinmiş diskler diyor yani ya format atcam yada bir sorun olduğunda gelişmiş kurtarma ile kurtarcam :hmmm

16. Bayağı uzun sürdü abla ya , bir daha sorun olursa uğraşmazsın ya format atarsın artık , o kadar saatte çoktan format atıp eski düzeni tutturmuş olursun ya... Son çare olarak bir daha bir sorun olursa önemli şeylerinde varsa içinde 7dvd si ile onarırsın... microsoft'un sitesi: Windows 7 programında sistem kurtarma seçenekleri nelerdir?

Tuba.Erva bunu beğendi.
  17. evet bayağı uzun sürdü yaklaşık 7 saat :( sanırım artık o dvd elimde mevcut şöyle ki gelişmiş kurtarmayı seçtiğimde açılan pencerelerde şu bilgiler vardı :

geri yükleme yarıda kesilirse yada tamamlanamazsa bilgisayarınız başlatılamaya bilir.

bu olursa bilgisayarı yeniden geri yüklemek için bir sistem onarım diski kullanabilir yada diğer sistem kurtarma seçeneklerini deneyebilirsiniz.

ben disk oluşturmayı seçtim :

Sistem onarım diski oluştur /dvd sürücüsü seçin ve boş disk takın

Bilgisayarınızı ön yüklemek için bir sistem onarım diski kullanılabilir.
    Bu ayrıca windowsu ciddi bir hatadan kurtarmanıza veya bilgisayarınıza bir sistem görüntüsünden geri yüklemenize yardımcı olacak windows sistem kurtarma araçları içerir.

onayladım cd yi yazdı

Sistem onarım diski kullanılıyor

sistem onarım diskini bilgisayarınıza ciddi bir hatadan kurtarmaya yardımcı olabilecek sistem kurtarma seçeneklerine erişmek için kullanabilirsiniz.

lütfen diski 7 64 bit onarım diski olarak etiketleyin...

gelen seçenekleri onayladım son olarak

geri yüklenecek sürücülerdeki tüm veriler sistem görüntüsündeki veriler ile değiştirilecek devam değince cd sürücüdeyken geri yükleme işlemini başlattı

dediğim gibi uzunca sürdü bittikten sonra tekrar yükleme çubuğunu baştan alıp cd ile ilgili bilgiler yazdı ekranda tekrardan sora restart yaptı kurtarma işlemi tamamlandı dedi pc de değişiklikler yaptığım için görüntünün değiştiğinin kolaylıkla farkına vardım bide sormuştu bana yedek yapayım mı diye bende yedeğim var diye istememiştim resimler müzikler silinir dedi sadece masa üstündeki set-up vardı o silinmiş birde torrenttaki dosyalarım vardı onlar gitmiş herşey d diskinde olduğu için hiç birşey olmamış zaten onuda sormuştu geri yükleme yaparken diskiniz blünmüş ise tüm bölümleri silmek istermisiniz dedi ben onu seçmedim geri yüklemekte olduğum sürücülerin disklerini sürücülerini yükleyi seçtim....

çok uzun oldu ama :utandım:

ama sanırım bu diski sitem kurtarmada kullanacağım formatta değil :hmmm

format için pc kutusundan bir cd çıkmadı servis toshiba media creator den recovery cd si oluşturmamı söyledi pc açılırke f12 yi tuşlayıp cd den başlatı seçecekmişim :hmmm

18. bıttımı nurum :hmmm

Tuba bunu beğendi.
  19. bitti :ehe

Tuba.Erva bunu beğendi.
Yüklüyor...
16/11/2018 - 09:03