Birlikte açı düzenleme yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
Birlikte açı düzenleme yardım
Bir dosyayı bir programla açmak isterken bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan işaretli kaldığı için dosya görüntüsü bu şekilde oldu :(
sistem geri yüklemeden eski haline nasıl alabilirim :hmmm

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva

Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
çok mu vahim arkadaşlar sistemi geri yükleyim mi :D

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
:ehe:eheanlamıyorumkı msne gel dur :D

Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
dur geliyom :ehe

• Beğen
brook_218

brook_218

Üye
geç oldu ama :hmmm basitmiş aslında yaptığım işlemlerin aynısı ama atladığım küçük bir yer varmış... şimdi bitti resimli anlatım yaptım... sen hallettn sistemi geri yükleyp ama hırs yaptydm öğrenmiş olduk hem çok basitmiş :ehe

• Beğen
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
geç oldu ama :hmmm basitmiş aslında yaptığım işlemlerin aynısı ama atladığım küçük bir yer varmış... şimdi bitti resimli anlatım yaptım... sen hallettn sistemi geri yükleyp ama hırs yaptydm öğrenmiş olduk hem çok basitmiş :ehe

şimdi resimlere bakıp uygulamaya çalışacam brook yapamadım sistem geri yükleyemiyorum ki hata veriyor 3 tane sistem geri yükleme noktası var hiç biri olmuyor
advanced system care ile oluşturdum ondada netice alamadıım neden nasıl silindi anlamadım somuru:

Ekli dosyalar

brook_218

brook_218

Üye

şimdi resimlere bakıp uygulamaya çalışacam brook yapamadım sistem geri yükleyemiyorum ki hata veriyor 3 tane sistem geri yükleme noktası var hiç biri olmuyor
advanced system care ile oluşturdum ondada netice alamadıım neden nasıl silindi anlamadım somuru:

güvenli modda denedi miydin abla , birde virüs programın varsa ondanda olabilir diyo hp'nin sitesi

bu resimli anlatm işe yarar ama 3 kere denedm kendi blgm de sorunsuzca oldu

• Beğen
Tepkiler: Tuba
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
brook_218 :D
yaptım oldu evet dosya düzeldi ama tek seferde yapamadım nedense 3 kerede oldu dosya uzantısı ve dosya türü farklı idi bende önce dosya uzantısını ile aradım sonuçlar çıktı ve sildim
yeniden başlattım olmadı düzelmedi tekrardan dosya türü ile aradım sildim yeniden başlattım yine olmadı tekrar arama yaptırdım yine sonuçlar çıktı sildim ikinci auto_file yazıp aradığımda sonuç çıkmadı umursamadan yeniden başlattım düzeldi teşekkür ederim sağol :D

ancak yanlış dosyaları sildiysem beni sorun ne bekler :hmmm

şimdide sistem geri yükleme ile ilgili verdiğin linke bakacağım önceden sistem geri yükledim hemde kaç kere hiç böyle bir sorun olmamışdı :(

• Beğen
Tepkiler: brook_218 ve Tuba.Erva
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
demıstım benım kardesım yapar dıye:ehe:ehe:d::d:

bıtanem o benım:ehe:sarıl:

• Beğen
Tepkiler: Tuba ve brook_218
brook_218

brook_218

Üye
brook_218 :D
yaptım oldu evet dosya düzeldi ama tek seferde yapamadım nedense 3 kerede oldu dosya uzantısı ve dosya türü farklı idi bende önce dosya uzantısını ile aradım sonuçlar çıktı ve sildim
yeniden başlattım olmadı düzelmedi tekrardan dosya türü ile aradım sildim yeniden başlattım yine olmadı tekrar arama yaptırdım yine sonuçlar çıktı sildim ikinci auto_file yazıp aradığımda sonuç çıkmadı umursamadan yeniden başlattım düzeldi teşekkür ederim sağol :D

ancak yanlış dosyaları sildiysem beni sorun ne bekler :hmmm

şimdide sistem geri yükleme ile ilgili verdiğin linke bakacağım önceden sistem geri yükledim hemde kaç kere hiç böyle bir sorun olmamışdı :(

Sevindim abla olduğuna :D dosya uzantılarını silmenden bir sorun çıkmaz ama dosya türünü silmenden emin değilim :( en fazla çıkacak sorun o uzantısı olan program word galiba , office'yi silip tekrar yüklemen olur daha büyük sorun olmaz :evet:

umarım işe yarar sistem geri yüklemede abla, acelesi yok ama onun de mi olmadı onu da kurcalarız :D

:ehe olmasaydı gece uyuyamazdım abla , biliyosun normalde uyku saatlerim ama uyumadım bak uğraştım :ehe

• Beğen
Tepkiler: Tuba ve Tuba.Erva
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
fedakar kardesım benım:ehe:ehe

• Beğen
Tepkiler: Tuba ve brook_218
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi

:oke:

Sevindim abla olduğuna :D dosya uzantılarını silmenden bir sorun çıkmaz ama dosya türünü silmenden emin değilim :( en fazla çıkacak sorun o uzantısı olan program word galiba , office'yi silip tekrar yüklemen olur daha büyük sorun olmaz :evet:

umarım işe yarar sistem geri yüklemede abla, acelesi yok ama onun de mi olmadı onu da kurcalarız :D

:ehe olmasaydı gece uyuyamazdım abla , biliyosun normalde uyku saatlerim ama uyumadım bak uğraştım :ehe

anladım Brook world e baktım çalışıyor sonra bi eksik çıkarssa ne yapalım artık kader :D

yok verdiğin linke bakar bi denerim :)

----------Eklendi @ 23:06:21 ---------- Yazıldı @ 23:04:23 ----------

benin pc toshiba ama deniycem :oke:

• Beğen
Tepkiler: brook_218
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
denetim masası kurtar sistem geri yükleme başarılı olmazsa gelişmiş kurtarma varmış onu başlattım ama sabah 11.30 dan beri hala sürüyor :(

----------Eklendi @ 15:10:35 ---------- Yazıldı @ 15:09:14 ----------

Keşke formatlasamıydım diye düşünüyorum şimdi :hmmm

• Beğen
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
dısarda :ehe:ehe

• Beğen
Tepkiler: brook_218
brook_218

brook_218

Üye
denetim masası kurtar sistem geri yükleme başarılı olmazsa gelişmiş kurtarma varmış onu başlattım ama sabah 11.30 dan beri hala sürüyor :(

Keşke formatlasamıydım diye düşünüyorum şimdi :hmmm

Gelişmiş kurtarma yöntemlerinden sonra 2 seçenek varya "Windows'u yeniden yükle" seçeneğini mi kullandıydın abla... 7 dvd si varsa onunla başlat bilgisayarı oradan onarmayı dene bir de bence... Bence de format atsaydın keşke ya... Ayrıca hiç ilerleme yoksa saatlerdir abla kurtarma için şunlara bakarsın bi;

Kurtarma işlemi çok uzun sürüyor Kurtarma programını kullandıktan sonra bilgisayar yanıt vermiyorsa, aşağıdakileri uygulayın:

NOT: Bir kurtarma sonrasında bilgisayarı başlatırken yanıt vermiyorsa, bekleyin; özellikle kurtarma işlemi kurtarma diskinden çalıştırılıyorsa ilk Windows 7 kurulum işleminin tamamlanması saatler sürebilir. Kullanıcı hesaplarında (Belgelerim klasöründeki gibi) ne kadar dosya depolandığına bağlı olarak standart kurtarma işlemi de uzun sürebilir.

1. Takılan kurtarma işleminden çıkmak için kapanana kadar bilgisayarın GÜÇ düğmesine takın; bilgisayarın kapanması yaklaşık beş saniye sürecektir.
  2. Kurtarma işleminden önce kişisel ortam sürücülerinin, yazıcıların, tarayıcıların, kameraların, kamera tipi hafıza kartlarının ve orijinal olarak bilgisayar ile birlikte gelmemiş olan tüm aygıtların bağlantısını kesin.
  3. Kurtarma diskleri kullanıyorsanız, aşağıdaki hususlara dikkat edin:
    • Kurtarma disklerini kurtarma CD'si Oluşturmayı kullanarak oluşturduysanız, kurtarma işlemini diskleri oluşturmak için kullandığınız sürücüden çalıştırın.
    • Diskleri yumuşak, temiz, tiftiksiz ve damıtılmış su ile nemlendirilmiş bir bezle silin. Diski ortasından dış kenarına doğru silin. Ayrıca bölgenizdeki bilgisayar mağazasından alabileceğiniz disk temizleme setlerini veya disk yenileme araçlarını da kullanabilirsiniz. Bu araçlar, bez ve sudan daha iyi sonuç verirler.
    • Ayrıca CD veya DVD sürücüsünün lazer okuyucu lenslerini temizlemek için piyasada bulunan CD/DVD sürücüsü temizleme setlerini de kullanabilirsiniz.
  4. Bilgisayarı açarak ve Kurtarma Ekranı görünene kadar F10 tuşuna basarak sabit sürücüden tekrar bir tam sistem kurtarma işlemi çalıştırmayı deneyin. Bu, sabit sürücüden kurtarma işlemi gerçekleştirecektir.
  5. Sabit sürücüden kurtarma sırasında kurtarma işlemi durursan sürücüdeki hataları ortadan kaldırmak için bölümünü kullanın. Disk hataları düzeltildikten sonra kurtarma işlemini tekrar çalıştırmayı deneyin.

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva ve Tuba
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
Yok daha önce oluşturulmuş bir yansımayı kullandım oldu tek geri alınabilecek tarihi gösterdi kabul ettim başladı ve bitti sonunda başarı ile yüklendi dedi
ama ben biraz saat ilerledikten sonra kontrol ettim sistem geri yükle dedim yapmadı silinmiş diskler diyor yani ya format atcam yada bir sorun olduğunda gelişmiş kurtarma ile kurtarcam :hmmm

• Beğen
brook_218

brook_218

Üye
Yok daha önce oluşturulmuş bir yansımayı kullandım oldu tek geri alınabilecek tarihi gösterdi kabul ettim başladı ve bitti sonunda başarı ile yüklendi dedi
ama ben biraz saat ilerledikten sonra kontrol ettim sistem geri yükle dedim yapmadı silinmiş diskler diyor yani ya format atcam yada bir sorun olduğunda gelişmiş kurtarma ile kurtarcam :hmmm

Bayağı uzun sürdü abla ya , bir daha sorun olursa uğraşmazsın ya format atarsın artık , o kadar saatte çoktan format atıp eski düzeni tutturmuş olursun ya... Son çare olarak bir daha bir sorun olursa önemli şeylerinde varsa içinde 7dvd si ile onarırsın... microsoft'un sitesi:

• Beğen
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
Bayağı uzun sürdü abla ya , bir daha sorun olursa uğraşmazsın ya format atarsın artık , o kadar saatte çoktan format atıp eski düzeni tutturmuş olursun ya... Son çare olarak bir daha bir sorun olursa önemli şeylerinde varsa içinde 7dvd si ile onarırsın... microsoft'un sitesi:

evet bayağı uzun sürdü yaklaşık 7 saat :( sanırım artık o dvd elimde mevcut şöyle ki gelişmiş kurtarmayı seçtiğimde açılan pencerelerde şu bilgiler vardı :

geri yükleme yarıda kesilirse yada tamamlanamazsa bilgisayarınız başlatılamaya bilir.

bu olursa bilgisayarı yeniden geri yüklemek için bir sistem onarım diski kullanabilir yada diğer sistem kurtarma seçeneklerini deneyebilirsiniz.

ben disk oluşturmayı seçtim :

Sistem onarım diski oluştur /dvd sürücüsü seçin ve boş disk takın

Bilgisayarınızı ön yüklemek için bir sistem onarım diski kullanılabilir.
Bu ayrıca windowsu ciddi bir hatadan kurtarmanıza veya bilgisayarınıza bir sistem görüntüsünden geri yüklemenize yardımcı olacak windows sistem kurtarma araçları içerir.

onayladım cd yi yazdı

Sistem onarım diski kullanılıyor

sistem onarım diskini bilgisayarınıza ciddi bir hatadan kurtarmaya yardımcı olabilecek sistem kurtarma seçeneklerine erişmek için kullanabilirsiniz.

lütfen diski 7 64 bit onarım diski olarak etiketleyin...

gelen seçenekleri onayladım son olarak

geri yüklenecek sürücülerdeki tüm veriler sistem görüntüsündeki veriler ile değiştirilecek devam değince cd sürücüdeyken geri yükleme işlemini başlattı

dediğim gibi uzunca sürdü bittikten sonra tekrar yükleme çubuğunu baştan alıp cd ile ilgili bilgiler yazdı ekranda tekrardan sora restart yaptı kurtarma işlemi tamamlandı dedi pc de değişiklikler yaptığım için görüntünün değiştiğinin kolaylıkla farkına vardım bide sormuştu bana yedek yapayım mı diye bende yedeğim var diye istememiştim resimler müzikler silinir dedi sadece masa üstündeki set-up vardı o silinmiş birde torrenttaki dosyalarım vardı onlar gitmiş herşey d diskinde olduğu için hiç birşey olmamış zaten onuda sormuştu geri yükleme yaparken diskiniz blünmüş ise tüm bölümleri silmek istermisiniz dedi ben onu seçmedim geri yüklemekte olduğum sürücülerin disklerini sürücülerini yükleyi seçtim....

çok uzun oldu ama :utandım:

ama sanırım bu diski sitem kurtarmada kullanacağım formatta değil :hmmm

format için pc kutusundan bir cd çıkmadı servis toshiba media creator den recovery cd si oluşturmamı söyledi pc açılırke f12 yi tuşlayıp cd den başlatı seçecekmişim :hmmm

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
bıttımı nurum :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Tuba

Üst Alt