Bimcell geliyor!!!

Sponsorlu Bağlantılar

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Bimcell'in diğer operatörlerle rekabet edebilecek seviyeye gelmesinden en çok bizler karlı çıkarız buna emin olun.

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Bimcell'in diğer operatörlerle rekabet edebilecek seviyeye gelmesinden en çok bizler karlı çıkarız buna emin olun.

Aynen arkadaşım :oke:
hatta keşke Türkiye'de 5 operatör olsaydı da o zaman çok daha ucuza konuşurduk :)

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
rusya mı burası ne yapacaksınız 5 operatörü..o kadar geniş coğrafyamız yok bizim 3 operatör yeterli bence :)

kimse sormamış ama bu 6 saniyesi 1 kuruş ''her yöne'' olacak sanırım..o zaman turkcell de azbuçuk fiyat kırar gibime geliyor

aysevergen

aysevergen

Üye
rusya mı burası ne yapacaksınız 5 operatörü..o kadar geniş coğrafyamız yok bizim 3 operatör yeterli bence :)

kimse sormamış ama bu 6 saniyesi 1 kuruş ''her yöne'' olacak sanırım..o zaman turkcell de azbuçuk fiyat kırar gibime geliyor

Evet her yöne 6 saniye 1 kuruş...

Arkadaşlar bu olayı yeni bir operatör olarak düşünmeyin , SANAL OPERATÖRLÜK bunun adı, Avrupa'da çok yaygındır...

Hatta bizde FenerCell, KartalCell falan yok mu, aynen onlar gibi işte...

İnternet paketi de fena değil...

Kaynak:

gölgee_65

gölgee_65

Üye

Ucuza konuşmak için rekabet lazım bu da yeni gelecek operatörler ile olur ancak. Başka operatör gelmesi için illa Rusya kadar büyük ülke mi olmak lazım. Biz de küçük bir ülke değiliz yani hem de nüfus olarak hiç mi hiç küçük değiliz. Bu ülkeye rekabet şart :oke:

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye

Ucuza konuşmak için rekabet lazım bu da yeni gelecek operatörler ile olur ancak. Başka operatör gelmesi için illa Rusya kadar büyük ülke mi olmak lazım. Biz de küçük bir ülke değiliz yani hem de nüfus olarak hiç mi hiç küçük değiliz. Bu ülkeye rekabet şart :oke:

Arkadaşlar ben Vodafone gelmeden önce Orange gelmesini beklemiştim ama Vodafone 'nun gelmesi bu yönden kötü oldu kolay kolay hiç bir operatör artık Türkiye'ye gelip yatırım yapmaya kalkmaz. Şahsen Vodafone gibi güçlü bir şirket Turkcell ile baş etmekte çok zorlanıyor o yüzden başka bir şirketin gelmesi bana çok zor görünüyor. Bir piyasaya girerken öncelikle hangi kitleyi çekeceğini düşüneceklerdir. Öğrenci kesiminin büyük bir kısmı Avea sonrasında Vodafone parçalamış durumda. Parası olupta kaliteli hizmet isteyenleri Turkcell ele geçirmiş durumda. Turkcell üst kademeyi Vodafone iki tarafa da oynadığı oluyor Avea da alt tabana hitap ediyor.

Ve kısaca şunu söyleyeyim hayal ama 2 tane GSM operatörü daha gelse Türkiye'ye fiyatlar yine çok oynamaz nedeni ise hiç bir şirket böyle bir rekabet ortamında birbirleriyle rakip olmak yerine ortaklığı oynarlar aksi halde kendilerinin zararlı çıkacaklarını bilirler. Yani fiyatları yine belirli sınırda tutacaklardır bize pekte faydası olmayacaktır. Yakın geçmişe dönersek kontörler TL ye geçtiğinde kontörlerimiz 1 kontör 20 Krş olarak hesaplanırken kafadan atıyorum tarifelerdeki 5DK 2 kontör olan tarifeler hep 5DK 50 Krş'a çevrildi. Bu bir tek kampanya yada tarifede yapılmadı hepsinde yapıldı ve 3 operatörde aynısını aynı anda yaptı tamamen içlerindeki bir anlaşmayla oldu bu aksi halde böyle bir tesadüf imkansız. Dediğim gibi rekabet ortamı gerekli fakat bize çok faydası olmuyor.

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Bakalım Bimcell neler yapacak? Eğer beklediği rağbeti görürse adamlar yavaş yavaş kendi baz istasyonlarını kurarlar artık ve kendi operatörlerini kurarlar diye düşünüyorum.

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Bakalım Bimcell neler yapacak? Eğer beklediği rağbeti görürse adamlar yavaş yavaş kendi baz istasyonlarını kurarlar artık ve kendi operatörlerini kurarlar diye düşünüyorum.
Kesin bir bilgim yok ama bende öyle bir bilgi okumuştum. Başlangıç için Avea ile anlaşıldı gibi bir durum sezdim.

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Kesin bir bilgim yok ama bende öyle bir bilgi okumuştum. Başlangıç için Avea ile anlaşıldı gibi bir durum sezdim.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz :)
inşallah gelir de çünkü Bimcell'in felsefesinde hep en ucuzu olacaktır, bu da az da olsa fiyatları aşağı çeker diye düşünüyorum en azından ümit ediyorum :D
ben de geçenlerde bir yerde okudum gsm operatörlerinden artık özel iletişim vergisi alınmayacakmış yakında(!)

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz :)
inşallah gelir de çünkü Bimcell'in felsefesinde hep en ucuzu olacaktır, bu da az da olsa fiyatları aşağı çeker diye düşünüyorum en azından ümit ediyorum :D
ben de geçenlerde bir yerde okudum gsm operatörlerinden artık özel iletişim vergisi alınmayacakmış yakında(!)

Daha çok yeni fakat bana pek ucuz gelmedi bimcell. Hatta 4TL ye 100SMS i gördüğümde gülmüştüm :D

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Daha çok yeni fakat bana pek ucuz gelmedi bimcell. Hatta 4TL ye 100SMS i gördüğümde gülmüştüm :D

Şu an tek dikkat çeken yanı heryöne 6 saniyesi 1 kuruş olması. Bence kısa konuşanlar için çok makul bir fiyat :oke:

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Uzun konuşan biri olduğumdan hiç ilgimi çekmedi :)

Ne yalan söyleyeyim benim de pek ilgimi çekmedi. Ben sadece dolaylı yoldan bize dokunacak menfaatlerini düşünüyorum :)
ileri görüşlü olmak lazım biraz :D

• Beğen
Tepkiler: S.c.k.N
Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye

söylediğim net anlaşılmamış..ben sadece coğrafik bakımdan konuya değindim..örnek olarak

bunlar rusya da bölgesel olarak kullanılan operatörler..sayılarının fazla olması nedeni de ülkenin devasa olması..her operatörün her bölgeye sinyal gönderememesi..o zaman milyonlarca baz istasyonu dikmeleri gerekir..söylemek istediğim buydu..bizde durum farklı..3 operatör yeterli diyorum çünkü insanların ilk etapta aklına turkcell geliyor..zihne kazınmış bir kere..diğer operatörlerin de durumu ortada..ikisini toplasan 1 turkcell etmiyor..abone bakımından..durum böyle olunca da kimse bu sektöre kolay kolay girmeye cesaret edemez..

----------Eklendi @ 19:33:10 ---------- Yazıldı @ 19:03:23 ----------

Evet her yöne 6 saniye 1 kuruş...

Arkadaşlar bu olayı yeni bir operatör olarak düşünmeyin , SANAL OPERATÖRLÜK bunun adı, Avrupa'da çok yaygındır...

Hatta bizde FenerCell, KartalCell falan yok mu, aynen onlar gibi işte...

İnternet paketi de fena değil...

Kaynak:

aslında 6 saniyesi 1 kuruş her açıdan avantajlı.. bizim operatörlerin de diğer tarifeler için fiyat kırmasını bekleyeceğiz artık.

hasanlive

Üye
Dakikasi 10 kurusmu oluyor

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
evet aynen öyle

hasanlive

Üye
kontorlu hatlar icin en uygunu bimcell yukleme sarti yok 5tl bile yuklesen dakikasi 10 kurus ben telekoma sabit hatlarla 100 dk konusmak icin 25 tl veriyorum sabit telefonuda iptal ettiremiyoruz adsl var

konyarapp

Üye
alsak mi acaba bir bimcell xD

Üst Alt