Bilim insanları: Kedi popülasyonunun bir kısmı yok edilmeli


Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
    Konu Sahibi


Nesli tükenmekte olan türleri avladıkları ya da yaşam alanlarına zarar verdikleri gerekçesiyle yaban kedileri, köpekler, domuzlar, keçiler ve farelerden oluşan bir grup hayvan türünün adalardan elimine edilmesi gerektiği belirtiliyor.

Bir grup bilim insanının yaptığı son çalışmaya göre çoğunlukla insanlar tarafından getirilen ve doğal olarak adaların bir parçası olmayan hayvanlar bu bölgelerdeki vahşi yaşamı tehdit
altına sokuyor.

107 adada yapılacak eradikasyonun, türleri
tehdit altında bulunan ada hayvanlarının yüzde 9.4'ü için yarar sağlayabileceği öngörülmekte.

Birdlife International'ın baş bilimcisi Stuart
Butchart, eylemin "izolasyonda koşullarında
evrim geçiren ve yalnızca uzak adalarda
yaşayan olağanüstü türleri" kurtarabileceğini
belirtiyor.

Bazı türlerin adalardan itlaf edilmesi yeni bir
öneri ya da uygulama değil. Dünyanın en geniş çaplı kemirgen yok etme projesi kısa bir süre önce başarılı olmuş ve İngiltere'nin Güney Georgia bölgesi 200 yıldan fazla bir sürenin ardından ilk kez farelerden tamamen arındırılmıştı.
 
sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
Hamsi azalınca palamut artıyor. Çünkü hamsiyi yiyor. Ama hiç bitmedi... O vakit hamsi azalmasın diye palamutları yok et...
Dünya da kaç bin yıldır bu hayvanlar birbirini avlıyor tükenmedi de şimdi mi tükeneceği tuttu.
Bunların hepsi komplo teorisi :D
 

Benzer Konular

Eren Değerli
Cevap
1
Görüntüleme
43
DarkredBlue61
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
498
Doğuş Pertez
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
437
Doğuş Pertez
X-LifeHard
Cevap
2
Görüntüleme
5K
X-LifeHard


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt