Bilim insanları: ‘Bana beyin taramanızı gösterin, size gerçek arkadaşınız kim söyleyelim’

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
    Konu Sahibi


Bilim insanları farklı insanlardan oluşan
beyinleri tarayarak, kimlerin bir grubun içinde yakın arkadaş grubunuzda olduğunu kimlerin ise arkadaşlarınızın arkadaşları statüsünde kaldığını tahmin edebiliyorlar.

Dailymail’de yer alan habere göre, araştırmacılar, “gerçekten arkadaş olanların” beyin etkinliklerinin -özellikle de dikkat duygu ve dil ile ilgili alanlarda- birbirlerini tanımayan insanlarınkinden çok daha fazla olduğunu keşfettiler.

Araştırmanın lideri Dr Carolyn Parkinson,
‘Videolarda karşılaşıldığı gibi dinamik, doğal
uyarımlardaki sinirsel tepkiler, insanların kısıtsız, kendiliğinden gerçekleşen düşünce süreçlerine açıldıkça bir pencere açabiliyor.” diyor: Araştırma sonuçlarımız, arkadaşlarının çevrelerindeki dünyayı son derece benzer yollarla zihinlerinde işlediğini gösteriyor!

Ekip, araştırma sırasında New Hampshire’daki Dartmouth College’da bulunan ekip, yaklaşık 279 lisansüstü öğrencinin arkadaşlık ve sosyal
bağlarını inceledi. Karşılıklı olarak bildirilen sosyal bağlara dayalı olarak birey çiftleri arasındaki toplumsal mesafeyi tahmin ettiler.
 
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Çok saçma bilimle alakası yok, sırf lisedeki denediğim hocaya benzediği için konuşmadığım birini düşünürasek benzerlik gösteren nep in dalagaları hiç bir işe yaramaz.
 
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Her zaman sağlar mı acaba doğruluğu ? Çok yakın oluşta aslında bir uzak olmak istediğim kişileri bilebilirler mi ?
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt