Bilgisayarında Android İşletim Sistemi Kurmak İsteyenler Gelsin

Sponsorlu Bağlantılar

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Hepsimi calisiyor :)

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
F1 - Uyku çalıştı (ama geri uyandıramadım yeniden başlatmak gerekti)
F2 - wireless çalıştı
F3 - boş
F4 - boş
F5 - ekran parlaklığı kısma çalıştı
F6 - ekran parlaklığı açma çalıştı
F7 - ekranı kapatma çalıştı
F8 - ekran değiştirme (projeksiyon için sanırım) windows ta bile çalışmıyor ikincil ekranım yok :D
F9 - touchpad açma/kapatma denemedim
F10 - ses kapatma çalıştı
F11 - ses kısma çalıştı
F12 - ses açma çalıştı

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Vay be :D fat 32 olarak formatladin dimi

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
evet fat32 olarak formatladım

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Peki :)

KayraBey

KayraBey

Üye
Güzel konu.Eline sağlık.

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
Faydalı olabildiysem ne mutlu. Vidyolu anlatmak istedim çünkü bu tarz işlemler yapılırken detaylı bilgisi olmayan kullanıcılar çekinerek yapıyor veya yapamıyor veya hata yapıp sorun yaşıyor. Bu yüzden resimli anlatımlardan yana değilim. Çocukluğum yabancı forumlardan bilgi edinmekle geçti. O yıllarda yerli forumlarda pek bilgi yoktu. Bari şimdi bizim forumlarımızda bu anlatımlar detaylı bir şekilde bulunsun. Tam forumlarımız yaygınlaşırken de facebook çıktı ve herkesi hapsetti..
Bu konuyu resimli anlatan arkadaşlar var fakat alıntı konuyla veya dediğim gibi resimli anlatımla uğraşmaktansa detaylarıyla ele alıp bilmeyen arkadaşlarımızı bilgilendirmek gerekir diye düşünüyorum. Paylaşalım çoğalsın bilgimiz. İyi forumlar.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Flasi fat 32 olarak formatladim sonra flasa kurdur flastan baslatrim yine wifi hata verdi :hmmm

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Flasi fat 32 olarak formatladim sonra flasa kurdur flastan baslatrim yine wifi a verdi :hmmm

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim açıkçası flash ı hazırlarken ben önce fat32 olarak formatlıyorum sonra unetbootin ile "4.2" sürümünü flash a atıyorum. işlem tamamlandıktan sonra aynı dosyaları bir de elimle atıyorum ve üzerine yaz diyorum. Çünkü 4.0 sürümünü linuxlive programı ile flash a atarken problem olmuştu. bende hem programa bootable oluştursun diye yükletiyorum hem de elimle yüklüyorum nolur nolmaz diye. Bir arkadaşım lenovo laptop kullanıyor 4.2 sürümünü live olarak denemiş wifi kamera çalıştı dedi bluetooth çalışmamış bendeki gibi. Onun laptopta (lenovo) 4.0 sürümleri hiç çalışmamıştı. 4.2 sürümü sanırım tüm bilgisayarlara uyumlu

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Evet ama benim pc tamamen ext4 aceba ondanmi bide senin dedigin gibi denicem

_RYUK_

_RYUK_

Üye
başka bir rom deneyince hersey düzeldi :) yakında dokunmatik bir laptopda deneyecegim :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Iste o baya sarar :D

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
bende bu rom olsun oyunlar filan olsun android de bunları pek bilmiyorum. Bilgisayardaki android de nfs shift gibi asphalt gibi real racing gibi grafikleri sağlam oyunları açabilen var mı ? Şahsen nfs shift i denediğimde "maalesef nfs shift durdu" diye bir hata alıyorum.

HEISENBERG.

HEISENBERG.

Üye
Hali hazırda donanımları nasıl tanıtacaksınız? tamam kernel'e gömülü sürücüler sayesinde klavye masue-ses hatta bluetooth bile tanıtabilirsiniz ama normal linux dağıtımlarında bile sürücü sorunu yaşanılan ekran kartlarını tanıtmayı başarabildin mi?

- - - Eklendi - - -

dediğim gibi ekran kartı tanıtılamadıgından oyun ve grafik gerektiren işlemlerde sorun yaşarsınız

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Ati ekran kartlarında sorun oluyor dediğin doğru ama kapalı kaynsk sürücü yükleyerek düzeliyor bide wifi de sorun çıkıyor

smh60

smh60

Üye
Saol notebooka kurarım belki

semihguney

semihguney

Üye
programcı olsam bunu geliştirirdim ve pc için bi işletim sistemi yapardım :naughty: Eğer gerçekten hızlıysa bunu denemek istiyorum ? yeni harddisk alınca linux tabanlı bir işletim sistemi kurucam tüm ihtiyaçlarımı karşılar mı acaba ? Eğer bunun eksikleri giderilip Arama ve mesajlaşma gibi gereksiz progragramlar kaldırılırsa mükemmel olur. :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Ati ekran kartlarında sorun oluyor dediğin doğru ama kapalı kaynsk sürücü yükleyerek düzeliyor bide wifi de sorun çıkıyor

asus'un eee pc modellerinden kullanan varsa bana ulaşsın android'i denemek isterse bilgisayarında ona driverları hazır android 4.0 sürümünü gönderebilirim. dediğim gibi yalnız asus eee pc kullananlar için.

kapakli511

kapakli511

Üye
windows üzerine kurulmazmı kardeş

Üst Alt