Bilgisayarında Android İşletim Sistemi Kurmak İsteyenler Gelsin

Sponsorlu Bağlantılar

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarında Android İşletim Sistemi Kurmak İsteyenler Gelsin
Arkadaşlar emülatörlerden bahsetmiyorum. Bildiğiniz üzere android sistemi linux çekirdeği üzerinden geliştirilmiş bir sistemdir. Bir nevi diğer linux dağıtımları gibi düşünebiliriz. Ve android işletim sistemini ücretsiz olarak bilgisayarımıza indirmek için:

Adreste bir çok sürüm var ve hepsi de farklı farklı gruplandırılmış. Sistemi kurmak için LinuxLive programına ihtiyacımız var bu programla boot edilebilir android usb bellek oluşturacağız. Programı indirmek için:

NOT:Program(linuxlive) sadece android 4 sürümünü boot edilebilir olarak çeviriyor !
Farklı bir program denemedim. Farklı bir programla 2.3.6 veya 3.2 gibi sürümleri de kurabilirsiniz belki.
Bootable usb oluşturmak çok basit arkadaşlar öncelikle diskimizi programda seçiyoruz sonra yukardaki linkten indirdiğiniz iso dosyasını seçiyoruz. Flash belleği "fat" olarak biçimlendirmeyi unutmayın !
Boot için bios ayarlarını usb disk olarak ayarlamanız yeterli olacaktır. Bu noktadan sonrası için buyrun vidyo:

NOT:Ben vidyo çekebilmek için VMWare programını kullandım arkadaşlar. Programda sanal makine oluştururken verdiğim değerleri açıkçası rastgele verdim. Şu an android i bilgisayarıma kurma imkanım yok; fakat 2 hafta sonra yükleyip bizzat deneyeceğim. Ancak; burda oluşturduğumuz usb disk aynı zamanda livedisk olduğu için android sistemi kurmadan da bilgisayarda çalıştırabilirsiniz. Bunun için yazılı anlatımı uygulayıp bilgisayarınızı usb den boot edince karşınıza çıkan ekrandan "live usb" yi seçmeniz yeterli olacaktır.

Kurulum Yapacaklar: Arkadaşlar disk bölümleme ekranına lütfen dikkat edin orda "bootable" seçtikten sonra "write" kısmına geliyoruz ve ekrana "yes" yazıp enter a basıyoruz. Sonra işlem tamamlanınca "quit" diyoruz ve diskimiz oluşmuş oluyor.

İzlenimlerimi aktaracak olursam çok memnun kaldım açıkçası eve gittiğimde evdeki masaüstü bilgisayarıma kurmayı kesinlikle deneyeceğim. Çünkü xp de bile kasıyor sistem. Ve android bilgisayarda çok aşırı sade ve çok hızlı ayrıca görsellik on numara. Live usb den kullanırken interneti wireless ile sorunsuz kullandım gayet iyiydi. Bir kaç basit oyun kurdum çalıştırdı. Ayrıca kendi içerisindeki her şey çalışıyor. Tabi mesaj ve telefon özelliği hariç :D Kolay gelsin arkadaşlar mümkün mertebe sorularınızı yanıtlayacağım. Fakat şunu belirteyim android den pek anlamam; ben bilgisayara meraklıyım daha çok. Telefonum android değil.

Anlatımın tamamı vidyo dahil bana aittir alıntı değildir. Emeğe saygı lütfen.

Ayrıca aşağıdaki fotoğrafa bakmayı unutmayın ! Asus K53SJ Kullanıyorum ve kutu içine aldığım sürümü indirdim. Masaüstü bilgisayarına kuran olursa burdan yazmasını rica ediyorum hangi sürümü kullandığını. Çünkü şu an deneme şansım yok fakat 2 hafta sonra bunu masaüstü bilgisayarımda denemek istiyorum. Kolay gelsin arkadaşlar.

[video=youtube;ZN-E3Ht7__8]http://www.youtube.com/watch?v=ZN-E3Ht7__8[/video]

• Beğen
Tepkiler: Dede

saynesim

saynesim

Üye
Eyvallah eline sağlık

paradox07

paradox07

Üye
sistemin artilari eksileri ne onlari bilmek gerekir ve ondan sonra indirmek gerek

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
Ne gibi artı eksileri merak ettiğinizi sorarsanız cevaplayabildiğim kadar cevaplayabilirim. Ayrıca kurulum yapmadan "liveusb" olarak deneme imkanınız var

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Konuyu linux bolumune acmistim zaten

- - - Eklendi - - -

Ayrica o site adresi eski proje tasindi

- - - Eklendi - - -

http://www.maxicep.com/linux-tabanli-isletim-sistemleri/android-kurulumu-807238-yeni-mesaj.html

- - - Eklendi - - -

Bu bolum telefonlar icin eger pc icin paylasim yapacaksaniz pc bolumune yapin

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
Konuna şimdi baktım resimli anlatım ve resimlerin sana ait olmadığını söylemişsin kardeşim. Ben de vidyolu anlatımını ekledim daha faydalı olacağını düşünüyorum kurulum yapanların aklında soru işareti kalmaz ? Forumda arama yapmıştım fakat senin konuna denk gelmedim kusura bakma ;)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Sorun degilde konunu linux bolumune tasirsan daha iyi olur kurulumu denedim 2 gun once hersey ayni 4.2.2 son surumu ama bende wifi calismiyor

Astrosman

Astrosman

Üye
Helal olsun

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
Sorun degilde konunu linux bolumune tasirsan daha iyi olur kurulumu denedim 2 gun once hersey ayni 4.2.2 son surumu ama bende wifi calismiyor
Sanırım konuyu yöneticilerin taşıma yetkisi var.
4.2 sürümünü senin konudaki linkten indirdim şimdi deneyeceğim sonuçları yazarım burdan.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Yltamam bekliyorum

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
4.2 sürümü asus k53sj notebook ta olmadı. Siyah ekran geliyor ve kalıyor.

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
4.2 sürümü asus k53sj notebook ta çalışmadı. Siyah geliyor ve kalıyor öylece

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
usb olustururken fat olarak bicimlendirmeyi unutmusum o yuzden olmus hata. simdi duzelttim wifi sorunsuzca calisiyor su an android den yaziyorum live usb olarak actim ve wifi ile baglandim. kamera ses karti vs ne varsa her sey calisiyor ve baya hosuma gitti 4.2 daha guzel olmus

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
usb olustururken fat olarak bicimlendirmeyi unutmusum o yuzden olmus hata. simdi duzelttim wifi sorunsuzca calisiyor su an android den yaziyorum live usb olarak actim ve wifi ile baglandim. kamera ses karti vs ne varsa her sey calisiyor ve baya hosuma gitti 4.2 daha guzel olmus
denicem bakalım :) umarım düzelir

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
4.0 surumunde facebook uygulamasi calismamisti. 4.2 de su ana kadar bi terslik gormedim her sey tikir tikir isliyo sevdim bunu baya

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
bende sevmiştim ama wifi de bu sorun vardı :) bluetooth nasıl? bende açamıyodum

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
wifi sorunsuz ama bluetooth acilmadi malesef.. sahsen bnm icin bluetooth lazim degil

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
bana arada lazım oluyor fn tuş kombinasyonları çoğunlukla çalışmıyor ses aç kapa çalışıyor

- - - Eklendi - - -

indirme linkini değiştirirsen iyi olur

VolBlood

Üye
    Konu Sahibi
senin linki de ekledim konuya. fn tuş kombinasyonları ben de çalışıyor. Fakat uyku moduna alınca geri açamadım :D Yeniden başlatmak gerekiyor uyku moduna alınca

Üst Alt