bilgisayarım iyimi değiştirmemmi lazım?

Sponsorlu Bağlantılar

MrAkif

MrAkif

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayarım iyimi değiştirmemmi lazım?
Arkadaşlar öncelikle herkese selam.Yeni bir notebook veya gaming notebook almak istiyorum.Arkadaşlarım senin bilgisayarın iyi almana gerek yok diyorlar.Ama ben GHz hızından şikayetçi olduğum için değiştirmek istiyorum.GHz Hızı ne işe yarıyor arkadaşlar?Arkadaşımın ekran kartı ram benden düşük GHz si yüksek bende kasan oyun onda kasmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @2.20 GHz 2.20 GHz
8,00 GB RAM
64 Bit İşletim Sistemi
4 GB Ekran Kartı

By_Casparov

By_Casparov

Üye
ekran kartı modelini yazsaydın daha verimli yardım alırsın

Ahmet_ALKAN

Ahmet_ALKAN

Üye
ekran kartın ddr ve veri yolu genişliği kaç
genel olarak iyi ama

furyzer0

furyzer0

Üye
Salt ghz hızı pek bir şey ifade etmez. 2000 lerdeki pc ler de 3 ghz hızındaydı ama şu ankilerle arasında dağlar kadar fark var. Çünkü mimari önemli. Arkadaşın hangi çözünürlükte oyun oynuyor sen hangi çözünürlükte oynuyorsun? En önemlisi de ekran kartı modelin ne?

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall ve teknolojibaronu
MrAkif

MrAkif

Üye
    Konu Sahibi
Ekran Kartım=AMD Radeon™ HD6490
Bütün oyunları 1366x768 de oynuyorum

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese selam.Yeni bir notebook veya gaming notebook almak istiyorum.Arkadaşlarım senin bilgisayarın iyi almana gerek yok diyorlar.Ama ben GHz hızından şikayetçi olduğum için değiştirmek istiyorum.GHz Hızı ne işe yarıyor arkadaşlar?Arkadaşımın ekran kartı ram benden düşük GHz si yüksek bende kasan oyun onda kasmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @2.20 GHz 2.20 GHz
8,00 GB RAM
64 Bit İşletim Sistemi
4 GB Ekran Kartı

Öncelikle AleykümSelam..
GHz hızının ne işine yaradığını bilmeyip şikayetçi olmak da ayrı bir sorun :) (burada yanlış anlaşılma olmasın, demek istediğim; bilmediğin şey hakkında şikayetçi olman tuhafıma geldi)

Şimdi sistemin günümüzdeki oyunlar için gayet yeterli, (son çıkan oyunları low/costum da oynarsın)

2.20 GHz hızına da o kadar takılma, tamam diğer bileşenler de önemli ama mühim olan işlemci ve ekran kartıdır.

He de ki bize, ''xxx oyunda nasıl performans alırım?'' bizde sana gereğini söyleriz, gereksiz/boş yere masraf yapma bence.. :)

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
işlemci biraz daha iyi olabilirdi oyun bilgisayarımı düşünüyorsun?

MrAkif

MrAkif

Üye
    Konu Sahibi
Evet

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
o zaman işlemcisi biraz daha iyi olan bir pc alman lazım gerçi bu da idare eder ama rahatça oynamak istiyorsan daha yükseği iyidir

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Ben gereğini söyledim ama tınlamamış.
Neyse, iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bu Ürünler Maalesef Yerli Üretim Değil O Yüzden Mümkün Olduğunca Bozulana Kadar Kullanın Arkadaşlar.

seyyid70

Üye
Diğer özellikler ne olursa olsun isterse en üstünü olsun yine de GHZ benim için önemlidir. İ7 2ghz yerine i5 2.7 seçerim ayni mimaridense. Tabiki diger ozellikler de onemli ama diyorum ya 1.5, 1.7 ghz pc almam aldirmam. Sorunuza gelincepc masaustumu ve diger ozellikleri ne tam bilgi verirseniz yardim edilme orani artar

orkunn006

orkunn006

Üye
Eğer bu yetmyiorsa ve oyun için arıyorsan yeni nesil işlemcili bilgisayarlara bakabilrsin.

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
casper excalibur yeni çıktı mesela

Üst Alt