Bilgisayarım Çok mu kötü ?

Sponsorlu Bağlantılar

xx11xx11

xx11xx11

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarım Çok mu kötü ?
Merhaba arkadaşlar bilgisayar araştırması yapıyorum fiyatlara bakıyorum haliyle yüksek . Ama baktığım gamıng PC ler hep benim PC özelliklerine yakın gözüküyor . Bu arada marka modelleri farklı bu konuda bilgim olmadığı için anlayamıyorum.

Benim PC de gameloop açıp bir pubg mobile bile oynayamiyorum ne yapmam gerekiyor güncellemeler vs hepsi güncel

Benim PC özellikleri şu şekilde kabaca

1 TB HDD

4x2 8 GB DDR3 1300 MHz RAM

2 GB GTX 720 M ekran kartı

amd a10 7800 radeon r7 işlemci

Win 10 yüklü

Sanırım genel olarak bunlar gerekli . Bu bilgisayarı ne yapmam lazım gameloopta pubg oynarsın yeter SSD cozermi yada ram mi yukseltmem gerekir yada bu çöp mü

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Merhaba arkadaşlar bilgisayar araştırması yapıyorum fiyatlara bakıyorum haliyle yüksek . Ama baktığım gamıng PC ler hep benim PC özelliklerine yakın gözüküyor . Bu arada marka modelleri farklı bu konuda bilgim olmadığı için anlayamıyorum.

Benim PC de gameloop açıp bir pubg mobile bile oynayamiyorum ne yapmam gerekiyor güncellemeler vs hepsi güncel

1 TB HDD

Win 10 yüklü

Sanırım genel olarak bunlar gerekli . Bu bilgisayarı ne yapmam lazım gameloopta pubg oynarsın yeter SSD cozermi yada ram mi yukseltmem gerekir yada bu çöp mü
Aslında fena değil . Bilemiyorum . Pugb optimizasyonuyla alakalıdır

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Kötü değil kesinlikle. Şu ayarda bir PC şu an 5.000 liradan fazla. Kıymetini bil bence. Çoğu oyunu orta alt ayarlarda oynayacak kadar iyi bir kart.

M.F.E

Üye
Ekran kartından kaybediyorsunuz diğer parçalar fena değil

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
PUBG Mobile oldukça güçlü bir işlemciye gereksinim duyar. Bilgisayarın kötü değil fakat daha iyi bir işlemci alırsan pubg mobile'i daha iyi bir biçimde oynayabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
xx11xx11

xx11xx11

Üye
    Konu Sahibi
Kardesım bende suan mining yapıyorum yeniden yatırımla hızlanma şansı varmı

Kötü değil kesinlikle. Şu ayarda bir PC şu an 5.000 liradan fazla. Kıymetini bil bence. Çoğu oyunu orta alt ayarlarda oynayacak kadar iyi bir kart.
Evet PC fiyatlarına bakıyorum uçuk sekilde
Ekran kartından kaybediyorsunuz diğer parçalar fena değil
Ekran kartlarında uçuk fiyatta
PUBG Mobile oldukça güçlü bir işlemciye gereksinim duyar. Bilgisayarın kötü değil fakat daha iyi bir işlemci alırsan pubg mobile'i daha iyi bir biçimde oynayabilirsin.
İşlemci olarak aklıma şua geldi acayip ısınıyor bilgisayar acaba termal macunu yenilesem faydası dokunur mu aldığından beri 4 sene oldu hiç ellemedim macununa

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bir Tane Ekran Kartı Birde SSD Alırsan Tadından Yenmez

• Beğen

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap

1 TB HDD

Win 10 yüklü

Çöp değil. SSD açılış süresini bayağı kısaltır. Termal macunu yenileyip cihazı temizlersen bunun da etkisi olacaktır elbet. RAM takviyesi yaparsan oyunlardaki takılma azalır.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2643147 ve MAERKEK
xx11xx11

xx11xx11

Üye
    Konu Sahibi
Bir Tane Ekran Kartı Birde SSD Alırsan Tadından Yenmez
400 GB ssd yeterli olurmu ? Fiyatı uygun geldi. Ekran kartı öneriniz var mı ?
Çöp değil. SSD açılış süresini bayağı kısaltır. Termal macunu yenileyip cihazı temizlersen bunun da etkisi olacaktır elbet. RAM takviyesi yaparsan oyunlardaki takılma azalır.
Ram 4x2 demiştim 2x8 mi yapmalıyım yoksa 8+ 4 DDR3 olarak yakabilir miyim acaba ?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
8 gb ram işini görür hem oyun hem internette gezineyim demezsen yeter.ona boşa masraf yapma. ddr4 takılmaz diye biliyorum anakart ve işlemcinin desteği yoktur bakmadım

sdd ise m2 olursa iyi olur ama anakartın destekliyor mu?
Trabzondakı pc de 60 gb ssd var.kington ssd now serisi. sistem ona kurulu bi tanede 2 tb diski D olarak kullanıyorum işimi görüyor.
ankaradakı cihazda ise samsung 850 pro var 128 gb aralarında uçurum var desem yeridir.2 3 katı hız farkı var.

eğer alacaksan kapasitesi sana bağlı c kullanıyorsan yüksek kullanmayorsan zaten hdd varmiş sende 200 kusur gb lik bi tane al tak geç D yede oyunları kurarsın hdd ye yani öyle kullanırsın.

ekran kartı önerim nvidia olur fakat senin ihtiyacın hangisi? gtx serisi var orta seviye oynarsın. rtx serisi var yüksek seviye oynarsın. başlangıç olarak gtx 1050 ti veya 1650 den aşağiya düşmeni önermem.onun haricinde hangi oyunu oynayacaksan ona göre ekran kartı lazım.çünkü ilk ekran kartı yüke biner oyunda

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Fark eden olmamış ve ekran kartı tavsiyesi olmuş fakat bu PC bir laptop öncelikle ekran kartının anakarta tümleşik mi çıkarılabilir mi buna bakılması gerekir.
Siz ne kadar ram taksanız ne kadar işlemci değiştirseniz sizin alacağınız toplam performans yine ekran kartının izin verdiği kadar olacaktır, o yüzden para biriktirip daha iyisini almak için beklemek en mantıklı çözüm olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: PALA., Silinen Üye 777448 ve MAERKEK
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Dolar Kuru

• Beğen
xx11xx11

xx11xx11

Üye
    Konu Sahibi
8 gb ram işini görür hem oyun hem internette gezineyim demezsen yeter.ona boşa masraf yapma. ddr4 takılmaz diye biliyorum anakart ve işlemcinin desteği yoktur bakmadım

sdd ise m2 olursa iyi olur ama anakartın destekliyor mu?
Trabzondakı pc de 60 gb ssd var.kington ssd now serisi. sistem ona kurulu bi tanede 2 tb diski D olarak kullanıyorum işimi görüyor.
ankaradakı cihazda ise samsung 850 pro var 128 gb aralarında uçurum var desem yeridir.2 3 katı hız farkı var.

eğer alacaksan kapasitesi sana bağlı c kullanıyorsan yüksek kullanmayorsan zaten hdd varmiş sende 200 kusur gb lik bi tane al tak geç D yede oyunları kurarsın hdd ye yani öyle kullanırsın.

ekran kartı önerim nvidia olur fakat senin ihtiyacın hangisi? gtx serisi var orta seviye oynarsın. rtx serisi var yüksek seviye oynarsın. başlangıç olarak gtx 1050 ti veya 1650 den aşağiya düşmeni önermem.onun haricinde hangi oyunu oynayacaksan ona göre ekran kartı lazım.çünkü ilk ekran kartı yüke biner oyunda
Sağolun hocam
Fark eden olmamış ve ekran kartı tavsiyesi olmuş fakat bu PC bir laptop öncelikle ekran kartının anakarta tümleşik mi çıkarılabilir mi buna bakılması gerekir.
Siz ne kadar ram taksanız ne kadar işlemci değiştirseniz sizin alacağınız toplam performans yine ekran kartının izin verdiği kadar olacaktır, o yüzden para biriktirip daha iyisini almak için beklemek en mantıklı çözüm olacaktır.
Merhaba hocam PC laptop demişsiniz ama değil masaüstü PC

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
720m sonu m ile bitenler mobil ekran kartı olması gerekir.
SSD sistemi daha akıcı hale getirir ama oyun performansı doğrudan cpu ve gpu ile alakalıdır, diski fazla kullanan oyunlarada tepki süresini kısaltır.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
GTX 720m laptop ekran kartı olması lazım. :hmmm
Evet öyle olması gerekiyor ama bazı üreticiler . Laptop GPU'sunu masaüstünde kullanabiliyorlar .

Örnek benim ekran kartı 4850 hd atı mobility readon olarak geçiyor. Laptop gpusu aslında ama masaüstüne uyarlanmış kart.

• Düşünceli
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Evet öyle olması gerekiyor ama bazı üreticiler . Laptop GPU'sunu masaüstünde kullanabiliyorlar .

Örnek benim ekran kartı 4850 hd atı mobility readon olarak geçiyor. Laptop gpusu aslında ama masaüstüne uyarlanmış kart.
Öyle ise performans açısından daha da sıkıntı, mobil işlemcilerin performansını ısınmaması için iyice makaslıyorlar.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Öyle ise performans açısından daha da sıkıntı, mobil işlemcilerin performansını ısınmaması için iyice makaslıyorlar.
Yok yahu bir sıkıntı olmuyor. Üstüne ben overclock yapıyorum

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
katılmıyorum artık soğutması iyi olan laptoplar masaüstü kadar performans gösterebiliyor.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Isınma olayı üretimde kullanılan nanometreye bakıyor. 55 nm 'lık bir kart 110 watt tdp ihtiyacı olurken 32 nm'lik bir kartın 85 watt tdp ihtiyacı oluyor.

Üstelik 32 nm'lık kart daha güçlü kart.

Nanometre düştükçe ısınma azalıyor.

Üst Alt