Bilgisayari hizlandirmanin altin yollari

Sponsorlu Bağlantılar

NextWorld

NextWorld

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayari hizlandirmanin altin yollari
Speed
Bilgisayarı Hızlandırma Yolları :

Bir sürü para verdiniz ve yeni bir bilgisayar aldınız.Bilgisayarınız hızdan uçuyor ama kullanmaya başladıktan sonra bilgisayarınız zamanla yavaşlamaya başlar.Bilgisayarınızda işlem yaptıkça,internette dolaştıkça,resim,müzik,video indirdikçe,programları kurup kaldırdıkça vs. bilgisayarınız yavaş yavaş eski performansını kaybetmeye başlar.Eğer gerekli önlemleri almazsanız bu sizi çilekeş bir hale sokabilir.Peki bu durumda ne yapmanız gerekir ? Yapmanız gerekenler basit..Bir kaç adımda bilgisayarınız ilk haline dönmese bile gözle görünür bir hızlanma yaşayabilirsiniz.

Gelelim neler yapabileceğinize :

-İlk önce kaliteli bir antivirüs ile bilgisayarınızı detaylı bir şekilde taramadan geçirin çünkü mevcut yavaşlamaya bir zararlı yol açıyor olabilir.

ANTİ-VİRÜS PROGRAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

-İkinci olarak BAŞLAT>>DENETİM MASASI>>>PROGRAM EKLE/KALDIR a gidin.Şöyle bir bakın kullanmadığınız,işinize yaramayan programları ortadan kaldırın.Boşuna sermayeden yemesinler.Bu iş için alternatif olarak REVO UNİNSTALLER kullanabilirsiniz.
REVO UNİNSTALLER PROGRAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

-Üçüncü adımda bilgisayarımızdakia artık dosyaları,çerezleri vs. temizlemeniz gerekir.Bu iş içinse CCLEANER biçilmiş kaftandır.Bu işlemi aralıklarla yapmanız faydalı olacaktır.
CCLEANER PROGRAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

-Temizlik işini de bitirdiyseniz diğer işleme geçelim.Sağ alttaki sistem saatinin yanına bakın.Orada simge sayısı fazlaysa arkaplanda bir çok program çalışıyor demektir.O kısımdaki kullanmadıklarınızı kapatın.

-Daha sonra masaüstünüze şöyle bir bakın.Orada çok fazla dosya,klasör,kısayol varsa onları ortadan kaldırmaya bakın.Masaüstü ne kadar temizse o kadar iyidir.En iyisi temel kısayolların orda durması(Bilgisayarım,Geri dönüşüm kutusu,belgelerim,ağ bağlantılarım) Bunların dışındakiler sık kullandıklarınız olabilir.

-Masaüstünüzde bir duvar kağıdı kullanıyorsanız bu da olumsuz bir durumdur.Hemen kaldırın gözünüz görmesin

-Yapmamız gereken diğer işlem ise disk birleştirme işlemidir.Bu işlemi ise DEFRAGGLER programıyla hızlı bir şekilde yapmanız mümkün.Ve bu işlemi de belirli aralıklarla yapmak performansınızı arttıracaktır.
DEFRAGGER(AUSLOGİC) PROGRAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hepsi bu kadar.Bütün bunlara rağmen hala kağnı gibi bir bilgisayarınız varsa yapılacak en iyi işlem cüzdanınıza uygun bir şekilde donanımınızın seviyesini yükseltmek...

Benden söylemesi...
EĞER DAHA FAZLA YARDIM İSTİYORSANIZ,
HEMEN YARDIMCI OLMAMIZ İÇİN MESAJ ATIN ------> BURADAN

2013 PC HEALTH DOCTOR.

Reklam olmasın fakat kaynak belirtmek zorundayım web site sahiplerinden bir tek böyle izin alabildim. :)
pchealthdoctor.tr.gg

Mobilden ayarladığım için resimler gözükmeyebilir. Moderatör arkadaşlar
Pchealthdoctor.tr.gg/speed.htm adresinden yazının tamamını alıp yayınlayabilirler.
BİR TEŞEKKÜR YETERLİ

- - - Eklendi - - -

Maalesef resimler ve linkler gözükmüyor
Dileyen arkadaşlar:
http://pchealthdoctor.tr.gg/Speed.htm
adresinden girip işlerini halledebilirler.

- - - Eklendi - - -

Yine söylüyorum aman die.
Kesinlikle reklam amacım yoktur.
Bir kusurum varsa moderatörler kaldırabilirler.

Nedensiz-Sebebsiz

Nedensiz-Sebebsiz

Üye
çok yararlı :)

NextWorld

NextWorld

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim

Akıncı

Akıncı

Üye
:tşk:

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
teşekkürler :alkis:

Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
teşekkürler siyah arkaplan en iyisi

Uhops

Uhops

Üye
Ben arka planda 1920*1080 manzara fotosu kullanıyorum:D

Cann Karyağdı

Cann Karyağdı

Üye
Alıntı yapmışsın kardeşim ama yine de sağol :)

Üst Alt