Ben Anlam Veremiyorum! Sizce Şunun Açıklaması, Sebebi Ne Olabilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ozan

Ozan

Admin
Nedeni tabiki Sevgi

Aşk gelip geçse de, gerçek sevgi daimidir bence.

Soneday

Soneday

Üye
O bahsettiğin şeye benzer bişey bende yazmıştım onu yazarkende aşıktım yani.... :oke:

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
war elbette onun ki biraz değişik bir sevgi hem nefret ettiğini söyleyip hem sevmek hem görmek istemediğini söyleyip görmeye calışmadı

o farklı bir alemdee:sopa::sopa::sopa::sopa:
Bende bu söylediğim şey asla olmaz. Nefret ediyor ve görmek istemiyorsam asla dönüp bir an olsun bir bakmam. Birisi bu şekilde olduğu için ben anlam veremiyordum. Acaba yanlış mı düşünüp, yorumluyorum diyordum bir de burdan sorayım dedim ve benim düşüncelerimi doğrulayan yorumlar geldi.
Nedeni tabiki Sevgi

Vayyy vayyy seni de kaybettik demek :naughty:

elmyra

Üye
Madem senin düşündüğün gibi ne mutlu sana :oke:

--------------- Ekleme ---------------

biz yanlış anlamısız Alperen aşık masık değilmiş benim tahminim vardı ama güme gitti :ehe:ehe:ehe:ehe

CEREN

CEREN

Üye
ne sacma bi konu bu...

CEREN

CEREN

Üye
o zaman girip bakma yazma kimse sana zorla yaz demiyoo git başka konuya sacma olmayan konuya yaz :@:@:@:@
sen niye bu kadar kızdın anlamadım ayrıca konuyu acan kışı anlicaktır neden öyle dediğimi sen merak etme;)

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
Bugün çok iyiyim :nargile:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Ben Anlam Veremiyorum! Sizce Şunun Açıklaması, Sebebi Ne Olabilir?
Bir insan daha önceden sevdiği birinden yada birşeyden sonraları nefret ettiğini asla duymak görmek istemediğini söylemesine rağmen hala bu sevmediğini nefret ettiği şeyi sürekli görmek istemesi, görmeye çalışması ne anlama geliyor? Bir tutarsızlık yok mudur sizce arkadaşlar?

Nedeni tabiki Sevgi

Bana aşka daha yakın geiyor... Sevgi tutarlı ve istikrarlı bir duygudur, bir kimseyi, bir şeyi bir gün sevip bir gün sevmiyorsanız "dissosiyatif kimlik bozukluğu"na sahip olabilirsiniz (çoklu kişilik bölünmesi) :) Aşk ise şiddetli konjonktürel dalgalanmalara potansiyel bir duygu olduğundan, nefrete ve kine kayması çok kolay bir duygu olduğundan bu tanım aşka daha uygun...

Aşıksınız kör kütük başkasıyla sarmaş dolaş gördünüz... Saniyesinde nefrete döner duygu, ama bir de baktınız ki o çocuk Almanya'dan gelen erkek kardeşiymiş, bir anda aşk geri gelir, sonra baktınız ki kız yalan söylüyormuş, yine anında nefret!..
Başkasıyla mutlu bir beraberlik yaşadığını öğrendiğinde içinde onun adına mutluluk oluşan insan türü vardır bir de ki onlar aşkı tamamen kaybetmiş sadece gerçekten "seven" insanlardır...

(İyi olmanıza sevindim bu arada :) )

omayra

Üye
Bana aşka daha yakın geiyor... Sevgi tutarlı ve istikrarlı bir duygudur, bir kimseyi, bir şeyi bir gün sevip bir gün sevmiyorsanız "dissosiyatif kimlik bozukluğu"na sahip olabilirsiniz (çoklu kişilik bölünmesi) :) Aşk ise şiddetli konjonktürel dalgalanmalara potansiyel bir duygu olduğundan, nefrete ve kine kayması çok kolay bir duygu olduğundan bu tanım aşka daha uygun...

hiç bu kadar bilimsel yaklaşım görmemiştim aşk ve sevgi tanımları hakkında :zong:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt