Başörtüsü serbest olmalımıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Basorusu serbest olmalimidir?

• Evet

Kullanılan: 33 73.3%
  • Hayir

Kullanılan: 11 24.4%
  • Kararsizim

Kullanılan: 1 2.2%

• Kullanılan toplam oy
    45
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
melis_sezener

melis_sezener

Üye
OHA! Yazık Türkiye'nin haline yazıklar olsun! Siz çarşafı, peçeyi savunun diye kuruldu bu ülke! Yazıklar olsun! Rezalet ki ne rezalet! Vah yazık!

Sizin gibilerle muhattap olmam ben daha! Kendinizden utanın! Türkiye Cumhuriyeti'nde çarşaf savunuluyor vay bee! Ülke hakkaten çok kötüye gidiyor!

Siz şeriatı da savunursunuz! Bizi kimse çarşafa sokamaz tamam mı!! Haddinizi bilin, hangi ülkede yaşadığınızı unutmuşsunuz! Burası iran değil, çarşafı savunan, şeriat isteyen irana defolur gider! Burası Türkiye!

Raid_IRON

Üye
Özgür bir ülkede isek, herşey özgür olmalı.

Soyunan bilmemneresine kadar soyunabiliyorsa, kapanan da istediği kadar kapanabilmeli.

Bunun dışında "özgürlük"den bahsedilebilir mi?

Bazı arkadaşlar Türkiye lafı felan ediyorlar. Cedd-i Osmanlı'nın nasıl olduğunu bilmiyorlar mı? ( Bilmeyenlere şaşmamalı aslında, dedesinin mezar taşını okuyamayan torunlar çoğaldı da aramızda. Varmı osmanlıca okuyabilen? ... ) O devirdeki kadınların nasıl giyindiklerini bilmiyorlar mı?

Devletlerin kanunları olabilir, birde Allah'ın kanunları vardır. Her seçiş bir vazgeçiştir. Birini seçtiğimiz zaman diğerinden vazgeçmek zorundayız. Seçimimizi iyi yapalım. 50 - 60 yıl yaşarız bu dünyada, sonrası sonsuz olan ahiret...

Birileri de Allah'ın mülkünde yaşadığını unutmuş, iran'a gitsin diyor. Allah'ın hükmüne uymayan, O'nun olmayan bir yerde yaşasın o zaman.

Çarşaf kuran'da geçiyor mu geçmiyor mu buyrun. ( Konuyu buraya atsaydım daha fazla uzayacaktı. )

melis_sezener

melis_sezener

Üye
eeee yeter be çok oldunuz artık! özgrlükmüş hep karafatmaların özgürlüğü! bizim gibilere maşallah özgürlük yok! senin kadar bende Müslümanım! çarşafmış! hadi ordan! birşey yazdık çileden çıkartmayın adamı! ahirete çok meraklıysanız sadece kendinizi düşünmeyin! çarşaflılara sonsuz özgürlük, şeriat gelsin, kadınlar zorla çarşafa sokulsun! din anlayışına bak! bravo!

evet irana gitsin şeriat isteyen! kimse benim ne kadar imanlı olduğuma karar veremez! o her seferinde inkar ettiğiniz Atatürk olmasaydı kaçınız şu an hayatta olacaktınız acaba! Türkiye laik bir ülke! Bende laik bir insanım, Kemalist im ben! Battı mı Kemalist olmam! Yeter be! Düşüncemizi söylemek de yasak!

Türkiyeye şeriatın gelmesine asla izin vermicez! Rüyanızda görmeye devam edin! o kadar meraklıysanız şeriata iran sizi bekliyor!

Raid_IRON

Üye
eeee yeter be çok oldunuz artık! özgrlükmüş hep karafatmaların özgürlüğü! bizim gibilere maşallah özgürlük yok! senin kadar bende Müslümanım! çarşafmış! hadi ordan! birşey yazdık çileden çıkartmayın adamı! ahirete çok meraklıysanız sadece kendinizi düşünmeyin! çarşaflılara sonsuz özgürlük, şeriat gelsin, kadınlar zorla çarşafa sokulsun! din anlayışına bak! bravo!

evet irana gitsin şeriat isteyen! kimse benim ne kadar imanlı olduğuma karar veremez! o her seferinde inkar ettiğiniz Atatürk olmasaydı kaçınız şu an hayatta olacaktınız acaba! Türkiye laik bir ülke! Bende laik bir insanım, Kemalist im ben! Battı mı Kemalist olmam! Yeter be! Düşüncemizi söylemek de yasak!

Türkiyeye şeriatın gelmesine asla izin vermicez! Rüyanızda görmeye devam edin! o kadar meraklıysanız şeriata iran sizi bekliyor!

Peygamberlerin eşlerinin örtüsü, karafatmaların özgürlüğü değildir. Ümmetin hanımlarının özgürlüğüdür. Tabi herkes o sınıfa giremeyebilir!

Bu işler laf ile olsaydı, mihr denen çatlak peygamber olurdu. Gidip okursan, anlarsın. Tabi okursan...
Görmek istemediğiniz için saçmalıyorsunuz, kendimizi düşünseydik paylaşmazdık zaten. Başkalarını da düşündüğümüz için doğrusunu aktarıyoruz.

Sen dini bilmiyorsan, peygamber efendimiz sav.'in eşlerinin nasıl örtündüğünü bilmiyorsan, eksikliği içinde aramalısın. Ama o tarafını göstermez tabi şeytan ve nefs, çünkü gösterirse, bu sefer işin içine kabullenmeler ve uygulamalar girebilir. Şeytanın başka ne işi var ki?

Allah karar verecek vakti geldiğinde, hiç merak etme sen.
Kimseyi inkar felan ettiğimiz yok, gerçekleri de tabi. Rıza Nur'u bilir misin? İlk devletin doktoru. Bazı kitapları var, satışı yasak, neden acaba... Ama araştırma sakın, doğrular saklanır bu memlekette... ;)

Bende Ümmet-i Muhammed'e mensub bir kulum. Ne mutlu kul'um diyebilenlere...
Sizin düşüncenizi söylemeniz yasak olmuyorsa bizim ki mi olacak... İşte özgürlük anlayışınız...

Mehdi gelmiyecek mi? Mehdi'yi inkar etmek Peygamber Efendimizin hadislerini inkar etmektir. Peygamber Efendimiz'in hadislerini inkar etmek, Allah'ı inkar etmektir. Aşşağıdaki ayete bakabilirsiniz.

Kim Peygambere itaat ederse, gerçekteAllah’a itaat etmiş olur. Çünkü Peygamber, ancak Allah’tan aldığı bilgiler doğrultusunda ve O’nun kontrol ve gözetiminde size emir veya tavsiyelerde bulunur. Kim de yüz çevirecek olursa, üzülme, sen onların inkârından sorumlu değilsin. Çünkü biz seni, onların başına bekçi olarak göndermedik.( Kalın kısımlar ayetin kendisidir, diğerleri tefsir kısmıdır. )

Sen Allah'ın olmayan bir yerde yaşasana o zaman. Bulabilirsen haber ver. Şeriati istemiyormuş, sanki kendi elinde.

Allah'ın dediği olur. Allah nurunu tamamlayacaktır. Bazıları istemese bile!!!

Cynical

Cynical

Üye
bizim gibilere maşallah özgürlük yok!

Evet yahu, nedir sizin bu çektiğiniz? Üniversitede bir bölümü kazanırsınız ama okutmazlar. Devlet kurumlarında işe giremezsiniz. Oğlunuzun mezuniyet törenine sokmazlar. Üniversite hastanesine devletin kendi verdiği sağlık karnesindeki resimden dolayı almazlar yaşlı olduğunuz halde. Acınacak durumdasınız vallahi.

Salihyet

Salihyet

Üye

arkadaşım bunu izle ve devam et.. :) sana denilecek söz yok, sen bir şeyi savunmuyorsun, sen dinden korkuyorsun.. Er yada geç bu ülkede facebook un yoksa burdan devam et bunu buldum..

Laflarına da dikkat edersen sevinirim, benim ailem ve sülalem başörtülüdür, onlara hakaret ettirmem.. Gel buluşmalara konuşalım, bunu da videoya kaydedelim, çarşaf veya başörtüsü bu bir özgürlüktür, sen kimseye ne dinen ne vicdanen müdahalede bulunamazsın..

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Melis hanım kendinize gelin !!! Isteyen çıplak da gezer çarşafla da ... Çok gelişmiş avrupa ülkelerine özendiğinız için çarşaflı kadınları cahil ve bedevi görüyorsunuz ... Ama asıl cahil sizlersiniz .. Çünkü kadınların edep yerine giriyor saçları ... Bunlar örtülmesi gereken yerler ... Ama gel de sizin gibi kalın kafalı insanlara bunu anlat ... Diğeri özgürlük ise bu da özgürlüğe girmiyormu sizce ?

! AhmeT !

! AhmeT !

Üye

Çarşafa bende karşıyım...Ama başı kapalı olanların okullara,askeri yemin törenlerine,kamusal alanlara alınmamasına da anlam veremiyorum...

Salihyet

Salihyet

Üye
Melis hanımın derdi belli, zorla çarşaf giydirileceğini düşünüyor, eğer başortülü gezen kamusal alana giremiyor, bütün halkın haklarından mahrum ediliyorsa vergi de alınmamalı, başortülü olduğu için foruma da almamalıyız aslında !

Sokağa bir bakın, eğer kendinizi zorla başortüye sokulacak bir konumda görüyorsanız siz zaten zorla açılmışsınızdır, melis hanım görende sizi zamanında kapalıydı da özgürlük gelip açıldı sanır, bu korku ne böyle canım :)

Tekrar sokağa bakın ve o insanların bir lafa bakıp kapanacağını düşünün, bu kadar koyun bir millete sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bütün sözlerimi geri alırım.. ( ayrım yapıyorsunuz, siz-biz siz derken açıkları kast ediyoruz, hatta biz aynı ülkede de yaşayamayız, kapalı bir aileye sahibim benim de devletin hiç bir hizmetinden yararlanmamam gerekir ! bende erkek kadın ayrımı da yok, hizmet herkese verilir, açığa kapalıya erkeğe kadına ! )

Raid_IRON

Üye
Çarşafa bende karşıyım...Ama başı kapalı olanların okullara,askeri yemin törenlerine,kamusal alanlara alınmamasına da anlam veremiyorum...

Siz hangi sahada alimsiniz?

Bu işi islam alimlerine bıraksak nasıl olur. Onlar ahzab suresi 59. ayetinde geçen "celabib" kelimesini çarşaf olarak açıklamışlardır.

Oğlunu askere gönderen başörtülü anneye, oğlunu askere alırlarken başı kapalı olduğu sorulmaz. Amaa hasret gidermek için çocuğunun yanına giden başörtülü anne içeri alınmaz. Çok garip bir durum... "Ya hu biz müslüman memleketinde yaşamıyor muyuz?" diye sorası geliyor insanın...

Sapphire_06

Sapphire_06

Üye
OHA! Yazık Türkiye'nin haline yazıklar olsun! Siz çarşafı, peçeyi savunun diye kuruldu bu ülke! Yazıklar olsun! Rezalet ki ne rezalet! Vah yazık!

Sizin gibilerle muhattap olmam ben daha! Kendinizden utanın! Türkiye Cumhuriyeti'nde çarşaf savunuluyor vay bee! Ülke hakkaten çok kötüye gidiyor!

Siz şeriatı da savunursunuz! Bizi kimse çarşafa sokamaz tamam mı!! Haddinizi bilin, hangi ülkede yaşadığınızı unutmuşsunuz! Burası iran değil, çarşafı savunan, şeriat isteyen irana defolur gider! Burası Türkiye!
Tebrik ederim.. Aydınlanma yolunda, başa yada vücuda bağlanan örümcek ağına karşı, şeriat dini yada dinsel olgularla, sahte basit önermelerle yönetilmeye çalışılan bizlerin, inadına, karşı çıkışına verdiğin destekten dolayı, ülkeyi kurtarma ileriye taşıyıp laikliği demokratikliği esas almayı kabul ettiğin için bu yolda yaptığın herşey için ayrıca teşekkür ederim..

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Laik çağdaş bir insanın dinle alakası olmayacak diye bir düşünce sizi etkisi altına almış ;) insanların özgürlüklerine karışamazsinız !!! Yeter artık yaa bir sinir var asmayın artık ...

Laz¥

Laz¥

Üye
Size çarşafa girin diyen yok girene karışmayın laik lik özgürlük değilmi bizde hakkımız olanı yapıyoruz...

EroL

EroL

Emekli Yönetici
pardon melis kara çarşaf nerden çıktı yahu ? :)
bunu büyütmeyin arkadaşlar. benim anamında baş örtüsü vardı, ablamınta, teyzeminde.
baş örtüsü türban hepsi aynı bunların bunun altına bir siyasi kimlik saklamak sizin beyin gücünüzün ürünü. Bu giyim tarzı bi yerde kiseye şunu giyme diyebilirmisin, bu demokrasi olurmu ? hayır zorbalık olur.
benim nişanlım baş örtüsü takmıyor, ama kaynanam dahil benşm ailemdeki tüm kadınlar eşarp takarlar, banane taksınlar. benim nişanlımda takar arada yemek yaparken saçları düşmesin sağa sola diye. sende takarsın arada melis cenazelerde, mevlütlerde.

korkma sana kimse başörtüsü tak yakarım yoksa seni demez. banada kimse kumaş giy yoksa yakarım seni diyemez. ne istersen onu giy arkadaşım, bunlar sizin paranoyak düşünceleriniz. kendinizi bu paranoyadan kurtarın derim yoksa laiklik ve demokrasiden uzak, zorba, yobaz, ilkel olan siz olursunuz.
bunun örnekleride mevcut: add'nin youtube yi bana yasaklaması, googleye yasaklanması için dava açması...
peki bu ne şimdi hani laiktin, hani atatürkün düşşüncelerini sen savunuyodun, hani çağdaştınız.

ArslanArif

ArslanArif

Üye
Kesinlikle serbest olmalı

Sidretül Münteha

Üye
Konuyu Açan Arkadaş !!!
Gereksızz Ankett Sorusu Sormuşun
Evet Hayır Olabilir.
Amaa Kararsızım Ne Demek ?
Bi Kendinee Gel !!

Tebrik ederim.. Aydınlanma yolunda, başa yada vücuda bağlanan örümcek ağına karşı, şeriat dini yada dinsel olgularla, sahte basit önermelerle yönetilmeye çalışılan bizlerin, inadına, karşı çıkışına verdiğin destekten dolayı, ülkeyi kurtarma ileriye taşıyıp laikliği demokratikliği esas almayı kabul ettiğin için bu yolda yaptığın herşey için ayrıca teşekkür ederim..

Sanaa Gelince Onur. Başkaa Konularaa Neden yorum Yapmıyosun ?
Tekk Genel İslam Dini Seni İlgilendiriyor.
Kim Neyee İnanıyorsa İnanırr
Bunu Sen Mi Değiştirceksin ?
Değiştirmeyee Çalışıyosan ....
Benden Sanaa Cvp Hiç Birr Zaman Değişmiyecek, Değiştiremeyeceksınde ....
Gidin Başkaa Şeyleri Eleştirin Neden Bunları Eleştiyorsunuz Ki ?
Senii Kınıyorum Bi Nevi Kötülüyosunuzz Yazıkk Çokk Yazık ...

Raid_IRON

Üye

Başı açmanın neresi aydınlanma. Osmanlı'dan sonra ne halde olduğumuzu gören yok mu? Bu kadar mı körüz?

Sorun başörtüsü takanlarda değil, başörtüsüne takanlarda!

Sizin gibiler uzaya seyahat firması kurmak istedilerde, mü'min bayanların tesettürüne mi takıldı? Sizin neyinizi engelledi, anamızın bacımızın örtüsü?

Allah'ı peygamberi olan örtünmeyi kabul eder. Örtünemiyordur o ayrı mevzu, nedenlerine bakılır. "İstiyorum ama örtünemiyorum." demek ayrıdır, "Örtünmeye - bu örümcek ağına karşıyım." demek ayrıdır! İlkinde Allah'ın emrini yerine getiremediğinden dolayı bir iç huzursuzluk, üzülme vardır. İkincisinde Allah'ın emrini ve Resulullah sav.'in eşlerinin örtüsünü inkar etmek, reddetmek vardır.

Salihyet

Salihyet

Üye
Gerekli cevapları almış arkadaşlar :) bundan rahatsız olan başörtüsünün yasak olduğu bir ülkeye gidebilir ( tabiki bulabilirse ) burası ensest ilişkilerin döndüğü, insanların edebinin namusunun kaybolduğu ve en basit küfürün anneye edildiği ülke haline gelmeyecektir, buna sizin gibiler laik ve ilericilik diyor fakat ne yazıkki eğitim ile değil, insnlar ile uğraşarak eğitim almalarını engelliyor bilim ve teknolojide gelişmeyi engelliyorsunuz..

Pure Life

Pure Life

Üye

Sana ne gibi haklar tanınmıyor bana söylermisin eğitim öğretim hakkınmı elinden alındı?Kıyafetin farklı diye coplandınmı sen?Nerede özgür değilsin arkadaşım.Ana yasada hangi hakkın elinden alınmış? Ayrıca kadınlar nerede zorla çarşafa sokuluyor?Nerede çarşafsız girmek yasak?Ayrıca sen kimin ülkesinden kimi kovuyorsun haddi bil !!! Osmanlıyı benim atalarım kurdu atalarım yücelti istanbulu atalarım aldı.Düşman işgalindeyken ülkemide atam kurtardı.Sen kimi kimin ülkesinden kovuyorsun.İşte senin özgürlük kavramın bu elinde olsa böyle düşünen herkesi sınır dışı edersin.Ayrıca sahsi fikrim asla ama asla şeriat istemem.Ben özgürlükden yanayım kadın haklarından yanayım herkes istediği gibi dolaşsın kime kardeşim istersem bikini giyerim istersem çarşafa girerim KİME NE

Salihyet

Salihyet

Üye
Başörtüsünün kısıtlandığı ülkede yaşamalarından başka bir tavsiye veremeyeceğim, terbiye kurallari içerisinde konuşursanız sevinirim, yoksa ceza alacaksınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt