Aynı Cihazda Birden Fazla Rom Yükleme/Çalıştırma

Sponsorlu Bağlantılar

ukranian

Üye
    Konu Sahibi
Aynı Cihazda Birden Fazla Rom Yükleme/Çalıştırma
Arkadaslar bugun sizlere ayni cihaza birden fazla rom kurma ve calistirmayi anlaticam konuyu xda da buldum sizlerle paylasmak istedim alintidir. @chenxiaolong

Oncelikle cihaziniz S4 (modeli farketmez) modeli icin hepsinde calisiyor ve bazi ayri cihazlar da da calisiyor listesine burdan ulasabilirsiniz.

Not: Egerki Tw rom kuracaksaniz bunu 1.olarak Yani (primary) e kurun.(tavsiye)

Simdi Anlatima Gecelim.

1-Verecegim Apk yi kurun (root gereklidir)

2-Daha sonra acin ve roms kismina gelin orada zaten sizin suanki halihazirda kullandiginiz rom var.
3-Romu kurmadan once patch rom kisminda kuracaginiz romu secip patch yapmaniz bu kisimda "dual boot" icin romu modifiye ediyor.
4-Hazirladiginiz romu roms kisminda sag alttaki butona tiklayip "Add zip" e tiklayin ve patch lediginiz romu koyun.
5-Karsiniza secenekler gelicek "change location" kismina tiklayin ve Secondary e tiklayin eger ki 2. Romunuz buysa
6-Daha sonra tik isaretine basip uygulama ici yuklemeyi bekleyin(ayni recoveryde oldugu gibi)
7-İslemler tamam ise yesil ise romunuz kuruldu demektir.Roms kismindan uzerine tiklayin (succesfully changed) yazar sonra reboot yapip bekleyin romunuz kuruldu demektir.

Not:Tekrar onceki roma gecmek isterseniz yeni romda ayni uygulamayi kurup sadece bastaki primary roma tiklayip reboot yapmak tek gereken bu oldukca basit.

Arkadaslar rom yüklerken "This device is t03g veya farklı kod hatasi alanlar varsa aşağıdaki adımları izlesin.

İlk önce build prop editor den ro.product.name den kendi orjinal cihaz kodunu girsin Eğer olmuyorsa;
Patch yaptığınız dosyayi Zarchiver ile acin içerisindeki multiboot dosyasındaki device.json u cihaza kopyalasin daha sonra o kopyalanmis json dosyasını düzenleyici ile açıp en altta uyumlu cihaz listesi var ordan herhangi birini silip hangi cihaz kodu hatasini Size verdiyse(mesela yukaridaki gibi t03g) oraya ekleyip kaydedin daha sonra zip içerisindeki device.json ile değiştirin kesin çözümdür.
Not:Zip içerisinde açıp duzenlemeyin kaydetmiyor!!

**Yardimim olduysa bi tesekkuru cok gormeyin iyi forumlar...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: KacakMazot ve goldmobile

Silinen Üye 566228

Silinen Üye 566228

Kapalı Hesap
Anlatım google translate mi?

goldmobile

goldmobile

Üye
Tesekurler cok aradiqim ama gec bulduqum bir sey .
Desteklenen cihazlar listesinde xperia z1 var ama benimki z1 compact olurmu?
Bide ben rom hazirlamak icin patch zip fileden yeni zip romu secerken zip dosyasini aciyor secmiyor icindeki hangi dosyayi secmem lazim ?

Silinen Üye 566228

Silinen Üye 566228

Kapalı Hesap
Konu tamamdır belki ama xda dan olduğu söylenince yeterli anlatım gibi gelmedi bana.

ukranian

Üye
    Konu Sahibi
Tesekurler cok aradiqim ama gec bulduqum bir sey .
Desteklenen cihazlar listesinde xperia z1 var ama benimki z1 compact olurmu?
Bide ben rom hazirlamak icin patch zip fileden yeni zip romu secerken zip dosyasini aciyor secmiyor icindeki hangi dosyayi secmem lazim ?

Cihaz listesinde yoksa olmaz Sony z1 compact ve z1 device Code name aynıysa sorun çıkmaz
2.soruna gelicek olursak zip dosyasını seciuorsunuz (rom dosyasini) ve sağ üstteki tik işaretine basıp bekleyin adımları doğru yapın
Tesekkurler ..

ukranian

Üye
    Konu Sahibi
Konu tamamdır belki ama xda dan olduğu söylenince yeterli anlatım gibi gelmedi bana.
Sadece xda da gördüm denedim ve kendi deneyimimle anlattim ve paylaştım APK nin gelistiricileri Xda üyeleri.

goldmobile

goldmobile

Üye
Patch zip file dedikden sonra yeni zip dosyasi ekle diyorum zip romu buluyorum tiklayinca secmiyor direk zipi aciyor icindenmi sececeyiz neyi?
Patch zip file dedikden sonra yeni zip dosyasi ekle diyorum zip romu buluyorum tiklayinca secmiyor direk zipi aciyor icindenmi sececeyiz neyi?
Tamam buldum zip dosyadini secmek icin zipin uzerinde basarak ac diyoruz romu seciyor

KacakMazot

KacakMazot

Üye
Teşekkürler anlatım için şuan değil ama yakın zamanda kesin deneyecegim :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ukranian
bilal72

bilal72

Üye

Bu hatayı alıyorum?

ukranian

Üye
    Konu Sahibi

Bu hatayı alıyorum?

Hafızanin dolu olup olmadığını kontrol edebilirmisiniz?

bilal72

bilal72

Üye
Hafızanin dolu olup olmadığını kontrol edebilirmisiniz?

Telefonun hafızası 32gb boş alan 8gb hocam

goldmobile

goldmobile

Üye
Telefonun hafızası 32gb boş alan 8gb hocam

Cihazin destekli olup olmadiqina bak

AIS

AIS

Üye
Teşekkürler. Lg g4 dual cihazını destekliyor mu?

ukranian

Üye
    Konu Sahibi
G4 ile g4 dual farklı değil mi? G4 dual root yapılmıyor o yüzden sordum.
Kardeşim çok merakliysan dene istersen cihazı zaten uyumlu bulmayinca Yükleme yapmıyor bi zararı yok

snapdroid

snapdroid

Üye
Birşey soracağım.
Tw 6.0.1 kurulu ve yanına cm 14.1 kurmak istiyorum. Eğer ben bu iki romu bu yöntemle kurarsan bu iki aynı uygulama ve dosyaları mi kullanacak.
Yoksa cihaz c:/ ve e:/ diye mi ayrılcak.

Yani ben mesela facebook u tw deyken kurarsam cm de bunu kullanabilecekmi? Cm de çektiğim resimler tw de gözükecek mi?

Üst Alt