Aveada Pasif Uyarı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Aveada Pasif Uyarı
Kısa bir süre önce göreve gelen Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, 'çaldırıp geri arattırma' dönemine son verdi. Bundan sonra Avea'da kontör yüklemeyen abonenin numarası bloke olacak

10.02.2006

Görev yaptığı kurumlarda abone sayısını ve ciroyu katlamasıyla tanınan Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan'm ilk kârlılık operasyonu pasif kart kullanıcılarına yönelik oldu. Türktan, sayısı 1 milyonu bulan Avea kontörlü kart kullanıcılarına düzenli olarak kontör yükleme zorunluluğu getirdi. Daha önce bir yıl boyunca kontör yüklemeden hattı kullanan abonelerin, bundan böyle üç ayda bir kontör yüklemeleri gerekecek. Türktan, böylece 'çaldırıp geri arattıran' ve bu nedenle Avea'nın başım ağrıtan pasif kullanıcıları aktif hale getirecek. Avea'daki yeni uygulama Turkcell ile aynı özellikleri taşıyor.

Kontör yoksa iptal
Yeni uygulama ile ilgili bilgiler kontörlü kart kullanıcılarının cep telefonuna mesajla iletildi. Uygulamaya göre bundan sonra Avea kontörlü kart kullanıcılarının numaraları bloke olmasın diye düzenli olarak kontör yüklemesi gerekecek. Daha önce kontör yükleme süresi l yıl iken şimdi bu süre 3 aya çekildi. Kontörü olsun olmasın bütün aboneler, numaralarının bloke olmaması için üç ayda bir kontör yüklemek zorunda. Üç ay boyunca hiç kontör yüklemeyen abonelerin bu sürenin sonunda önce arama yapmaları engellenecek, sadece dışarıdan aramalar kabul edilebilecek. Bir ay sonunda hâlâ kontör yüklemediyseler telefon dışarıdan gelen aramalara da kapatılacak. Yeni uygulamanın 8 Şubat itibarıyla başlatıldığım belirten Avea yetkilileri, "Eski abonelerin en son 8 Şubat 2006 tarihinde yükleme yaptıkları farz edilecek. Buna göre tüm eski abonelerin Mayıs ayma kadar mutlaka kontör yüklemesi yapması gerekiyor" diye konuştu.

10.02.2006 - 09:19

<div align="center"></div>

night990

Üye
herkeste bayılıyordu avea kullanmaya,avea kaybeder bence tabi bu benim fikrim.....

spook

spook

Üye
bana bu msj olarak geldi.en iyisi bgole bence.

CaqLaR

Üye
Aslında pişman oldum şu aveayı aldığıma bir de bana tarife yenilendi diyor.Allah&#39;ım çıldırmamak elde değil.Hadi ben alıyorum ama alamayan da var.Neyse kendileri kaybeder.Allah hepimizin yardımcısı olsun

troublesome

Üye
eh, ama kâr etmek için de başka şansları yok..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Turkcell zaten böyleydi bişey değişmedi benim için..

cepix

cepix

Üye
Yaw zaten ayda 1 kez kontör yüklüoz problem ne ki ??

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Avea Faturalı hat kullandığım için beni de etkileyen bir durum değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt