AveA Hakkında Bir Sorum Olacak AveA'cılar Yardım Bekliyorum!!!

Sponsorlu Bağlantılar

burak9400

burak9400

Üye
    Konu Sahibi
AveA Hakkında Bir Sorum Olacak AveA'cılar Yardım Bekliyorum!!!
ARkadaşlar ben 1 yıl önce avea kullanıyodum.Ben kullandıgım zaman şöyle bişey vardı avea da ama sadece benim hat için mi öyleydi yoksa bütün avea hattı kullananlar aynı sorunu mu yaşıyo bilmiyorum.

neyse soruma geliyorum

mesela bugün ayın 1'i ve ben bugün 150 veya üzeri kontör yükledim.ayın 30. veya 31. günü oldumu şuna benzer bi sms geliyodu """ en yakın zamanda kontör yükleyiniz hattınızdaki kontörler bitecektir"""" ve sonra o gün içinde bütün kontörlerim alınıyodu yani 150 yükledim ve 2 knt. kullandım diyelim.sonra da 148 kntr. kaldı diyelim onu 1 ay dolmadan elimden alıyolardı.sırf bu yüzden vodafone'a geçmiştim ondan da memnun değildim trkcll'e geçtim.avea da halen böyle mi??? acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler....

eğer öyle değilse yeniden avea'ya geçmeyi düşünüyorum da....

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Öncelikle şunu söyleyeyim. Hiçbir operatör haksız bir şekilde kontör alamaz. Alırsa mutlaka müşteri hizmetlerini veya şikayet var'ı yada diğer şekilde şikayetçi olun mutlaka geri alırsınız. Şu ana kadar bütün operatörleri kullandım. Turkcell kaliteli hereketli ve sürekli kampanya çıkartan bir operatör, avea ise iyi şeyler yapmaya çalışan alt yapısı zayıf olan bir operatör, vodafone ise çektiği halde görüşmede sorun yasadan bir operatör. Hemen hemen hepsinde haksız kontörüm alınmıştı ve hiçbir şekilde beşini bırakmadım ve geri aldım.

Sizde sırf bu yüzden operatörü değiştirmeyin. Müşerı memnuniyeti önemlidir yeterli hakkınızı arayın karşılığını mutlaka alırsınız. Hele bu numara taşımanın bulunduğu ve yakında gsm pazarını tekrar hareketlendirecek 3G nin çıkacağı bu dönemde. Saygılarımla.

burak9400

burak9400

Üye
    Konu Sahibi
ya recep abi cevap verdin sagol ama benim istediğim bu değildi.şimdi türkcell'de şölye bişi var :

mesela 150 kntr. yükledim ve aktif kullanım süremi 3 ay uzattım.bu 3 ay içerisinde hattımı aktif olarak kullanabiliyorum ya yani 3 ay boyunca kontörler bende kalıyo ya işte bu avea da öyle değildi.ben avea kullandıgımda knt. yükledikten 1 ay sonra kontörlerimi alıyolardı kontör yükle falan diyolardı.sonra 2 ay boyunca kontörsüz kalıyodum sonra arama yapmam yasaklanıyodu.falan filan ama trkcll'de öyle değil 3 ay kntr yüklemedimmi o kntrler bende kalıyo sonraki 3 ayda arama yapamıyodum ama kntörler yerinde duruyodu ve kontör yükledimmi onları kullanabiliyodum.

yani sorum şu ben aveadayken 1 ay sonunda geriye kalan kntrlerim alınıyodu bende sırf bu yüzden vodafone'a geçmiştim.ondan da memnun kalmadım ve trkcll'e geçtim.en uzun trkcll'i kullandım ve halen kullanıyorum.memnun sayılırım 1 şey hariç.şu çalarken dinlet olayı var ya orada sagopa kajmer'in şarkıları yok ben de çalarken dinlete üye olmayı düşünüyorum çünkü ben telefonu mp3 çalar-fot. mak.-sms makinası gibi kullanıyorum hiçbiyeri aramıyorum ama beni arayanlar çok oluyor.

ben de internette baktım vodafone'da sago'nun şarkıları var avea'da da var ben de vodafone'u sevmediğim için dedim ki avea'ya geçeyim.ama sonra aklıma eskiden yaşadıgım o olay geldi.dedim bi maxicep'e sorayım...umarım sorum anlaşılmıştır:)

burak9400

burak9400

Üye
    Konu Sahibi
yardım bekliyorum şu anda ama galiba maxicep eskisi gibi değil:agla:agla:agla

erfc20

erfc20

Üye
valla bunuda ilk defa duydum ama aveanın hediye kontorleri 1 ay sonra siliniyor o kesin

burak9400

burak9400

Üye
    Konu Sahibi
ya ölücem haaaa kimse yardım etmiyo mu yaaaa maxicep artık çok değişmiş.tamam yaaa istediğim cevap gelmiyo günlerdir.moderatörlerden ricam konuyu silsinler:@:@:@

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
ya ölücem haaaa kimse yardım etmiyo mu yaaaa maxicep artık çok değişmiş.tamam yaaa istediğim cevap gelmiyo günlerdir.moderatörlerden ricam konuyu silsinler:@:@:@

tam olarak derdini anlatamadığın için tam yardımcı olamıyoruz. Normal kontorler aboneliğin olmadığı takdirde hiçbir operatör alamaz. Senin bahsettiğin hediye kontör olabilir, bu cevap da üyelerimiz tarafından verildi. Daha geniş anlatsan daha rahat yardımcı oluruz.

burak9400

burak9400

Üye
    Konu Sahibi
tam olarak derdini anlatamadığın için tam yardımcı olamıyoruz. Normal kontorler aboneliğin olmadığı takdirde hiçbir operatör alamaz. Senin bahsettiğin hediye kontör olabilir, bu cevap da üyelerimiz tarafından verildi. Daha geniş anlatsan daha rahat yardımcı oluruz.
anlatacak bişey yok abicim şimdi kontörü yüklüyodum gelecek ay bugün kontörler alınıyodu.hediye kontör değil üyelik değil hiçbişi hatta bi ara hattımdan şüphelenip aveayı aradımdedim böle böle bişi var bi bakın üyeliğim var mı bi yere bana dediler hyr üyeliğiniz yok.ama benim kontörler 1 ay dolunca avea tarafından gönderilen bi sms sonrası alınıyodu ben bunu sana daha nasıl ayrıntılı anlatayım anlamıyorum ki.illa da her yaptıgımı mı anlatayım??yani önce telefonu elime aldım tuşkilidini açtım sonra şuşu tuşlara bastım cikan hanıma veya beye sorumu sorum diye mi anlatayım illa???*bu daha ayrıntılı nasıl anlatılır ki????:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@

trakyali1986

Üye
olmaz oyle şey ben aveaya geçiş ypatım kaça y geçti hiç gitmedi

burak9400

burak9400

Üye
    Konu Sahibi
olmaz oyle şey ben aveaya geçiş ypatım kaça y geçti hiç gitmedi
peki kaç ay oldu avealı olalı ve memnunmusun bunları yanıtlaman yeterli he bi de aveaya geçerken kaç para aldılar???

nvg_06

Üye
BEN SORUNA KISMEN DE OLSA CVP VERMEYE ÇALIŞIYIM;
KONTÖRLÜ BİR HATTA YÜKLEME YAPARSIN 3 AY BOYUNCA AKTİF OLARAK ARAMA YAPAR VE ALIRSIN,HATTINDA Kİ KONTÖRLERİ HİÇ KULLANMADIYSAN VE BUNLAR HEDİYE KONTÖR DEĞİLSE KALIR KESİNLİKLE SİLİNMEZ,BUNUN ÜZERİNDE 4 AY DAHA YÜKLEME YAPMASAN BİLE ARAMA ALIRSIN HATTINDAKİ KONTÖRLER DURUR SİLİNMEZ,İLK YÜKLEME DE TOTAL KONTÖRÜN HATTINDA OLUR,BUNU MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYARAK ÇÖZMELİSİN,MUHTEMELEN BİRYERE ÜYE OLMUŞSUNDUR ÇÜNKÜ ONLAR ÜYELİKLE ÇALIŞIYOR VE AYLIK ÜCRET DÜŞÜYOR HATTAN,YANİ YANLIŞ ANLAŞILAN BİR NOKTA VAR BENCE..BİRDE ŞÖYLE BİR ŞEY DAHA VAR SANA BU MESAJ HANGİ NUMARADAN GELİYOR Kİ SEN AVEANIN KONTÖRLERİNİ ÇEKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOSUN BUNU MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYARAK SORMALISIN..:allalla:

BİRDE BİR BİLGİ DAHA PAYLAŞMAK İSTİYORUM NUMARA TAŞIMAK ÜCRETSİZ BEN 1KRŞ VERMEDİM:yuru

Avea

Avea

Üye
ARkadaşlar ben 1 yıl önce avea kullanıyodum.Ben kullandıgım zaman şöyle bişey vardı avea da ama sadece benim hat için mi öyleydi yoksa bütün avea hattı kullananlar aynı sorunu mu yaşıyo bilmiyorum.

neyse soruma geliyorum

mesela bugün ayın 1'i ve ben bugün 150 veya üzeri kontör yükledim.ayın 30. veya 31. günü oldumu şuna benzer bi sms geliyodu """ en yakın zamanda kontör yükleyiniz hattınızdaki kontörler bitecektir"""" ve sonra o gün içinde bütün kontörlerim alınıyodu yani 150 yükledim ve 2 knt. kullandım diyelim.sonra da 148 kntr. kaldı diyelim onu 1 ay dolmadan elimden alıyolardı.sırf bu yüzden vodafone'a geçmiştim ondan da memnun değildim trkcll'e geçtim.avea da halen böyle mi??? acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler....

eğer öyle değilse yeniden avea'ya geçmeyi düşünüyorum da....

Mevcuttaki kontörleriniz asla geri alınmaz. Bir kez hesaplarınızda karışıklık olmuş olabilir. Ama üst üste defalarca böyle bir şey olması söz konusu değil. Anladığım kadarı ile hiçbir operatörden memnun olmamışsınız :)) Alacağınız hattın ve mevcut olan hattınızın tarife detaylarını iyi inceleyip karar vermenizi tavsiye ederim.

burak9400

burak9400

Üye
    Konu Sahibi
BEN SORUNA KISMEN DE OLSA CVP VERMEYE ÇALIŞIYIM;
KONTÖRLÜ BİR HATTA YÜKLEME YAPARSIN 3 AY BOYUNCA AKTİF OLARAK ARAMA YAPAR VE ALIRSIN,HATTINDA Kİ KONTÖRLERİ HİÇ KULLANMADIYSAN VE BUNLAR HEDİYE KONTÖR DEĞİLSE KALIR KESİNLİKLE SİLİNMEZ,BUNUN ÜZERİNDE 4 AY DAHA YÜKLEME YAPMASAN BİLE ARAMA ALIRSIN HATTINDAKİ KONTÖRLER DURUR SİLİNMEZ,İLK YÜKLEME DE TOTAL KONTÖRÜN HATTINDA OLUR,BUNU MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYARAK ÇÖZMELİSİN,MUHTEMELEN BİRYERE ÜYE OLMUŞSUNDUR ÇÜNKÜ ONLAR ÜYELİKLE ÇALIŞIYOR VE AYLIK ÜCRET DÜŞÜYOR HATTAN,YANİ YANLIŞ ANLAŞILAN BİR NOKTA VAR BENCE..BİRDE ŞÖYLE BİR ŞEY DAHA VAR SANA BU MESAJ HANGİ NUMARADAN GELİYOR Kİ SEN AVEANIN KONTÖRLERİNİ ÇEKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOSUN BUNU MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYARAK SORMALISIN..:allalla:

BİRDE BİR BİLGİ DAHA PAYLAŞMAK İSTİYORUM NUMARA TAŞIMAK ÜCRETSİZ BEN 1KRŞ VERMEDİM:yuru
bak arkadaşım avea dan ya da trkcll den mesaj gelince gönderen bölümümnde ne yazar?operatörün adı yazar dimi?bende de aynen öyle oluyodu yaklaşık 2 yıl önce falan dayımını bu hat bana vermişti ve bende hep böyle olurdu o zamanlar hatta ablamın bi arkadaşı da avealıymış onda da aynısı oluyomuş ben müşteri hizmetlerini 1 defa aradım bu durumdan dolayı ve bana dediler ki hiçbiryere üyeliğiniz yok ben de sinirlendim dedim ki madem avea bizi kazıklıyo o zaman ben de hat değiştiririm.ve şuan hattım kapandı tamamen.böyle yani diyecek bişi yok ben şimdi avealı olmayı düşünüyorum ama bakalım hayırlısı:op:

--------------- Ekleme ---------------

Mevcuttaki kontörleriniz asla geri alınmaz. Bir kez hesaplarınızda karışıklık olmuş olabilir. Ama üst üste defalarca böyle bir şey olması söz konusu değil. Anladığım kadarı ile hiçbir operatörden memnun olmamışsınız :)) Alacağınız hattın ve mevcut olan hattınızın tarife detaylarını iyi inceleyip karar vermenizi tavsiye ederim.
bana defalarca oldu bu olay 4-5 defa ben de hattı kullanmadım vodafone'a geçtim. şuan trkcll kullanıyorum çok memnunum ama 1 şey hariç o da çalarkendinlette sagopa kajmerin şarkıları yok:D okuduguma göre avea da varmış onun için avea'ya geçmeyi düşündüm ama aklıma yaşadıım bu sorun geldi dedim bi maxicep'e sorayım

metboy38

metboy38

Üye
yok kardes oyle olmadı hic avea kullanıcısıyım diyer hatlarıda kullandım hicbiri yaramaz telsim de türkcellde aveada kont yüklüyorum 3 ay gidiyor konustum halde telsimde konusmasanda durduk yere kont gidiyor türkcellde kont düsmanı eline düsme yeterki yer ALLAH ETMİYE SAYLILAR HERKESE

heyooo_xxx

heyooo_xxx

Üye
fARkında olmadan bir yere üye olmuşsundur bence ve o hattınıza en kısa zamanda kontur yükleyin tarzında msg kntr miktarı 15 in altına düşünce gelir. avea nın fiat açısından bir problemi yok tek problemi kapsama alanı ve ilerde turkcell in 3G sinin gerisinde kalcak olması

minutari

minutari

Üye

Canım kardeşim burada mesajına istediğin cevabı alamadın diye hemen sinirlenmiş, tepki göstermişsin.
Merak ettim ;
Peki Avea kullanırken onlarca kontörünü aldığını idda ettiğin bu operatöre neden bir telefon açıp tepki göstermedin "NEDEN KONTÖRÜMÜ ÇALIYORSUNUZ" diye????????????????????????????????????????????????????????

Ben 10 yıldır Avea kullanıyorum. Şimdiye kadar senin bu söylediğinle ne karşılaştım, ne gördüm, ne de duydum.

burak9400

burak9400

Üye
    Konu Sahibi
Canım kardeşim burada mesajına istediğin cevabı alamadın diye hemen sinirlenmiş, tepki göstermişsin.
Merak ettim ;
Peki Avea kullanırken onlarca kontörünü aldığını idda ettiğin bu operatöre neden bir telefon açıp tepki göstermedin "NEDEN KONTÖRÜMÜ ÇALIYORSUNUZ" diye????????????????????????????????????????????????????????

Ben 10 yıldır Avea kullanıyorum. Şimdiye kadar senin bu söylediğinle ne karşılaştım, ne gördüm, ne de duydum.
sorduuuuum bana ne dediler? sölim hemen dediler ki belki bi yere üye olmuşsunuzdur falan dedim üye değilim siz bakın bi bakim üyeligim var mı yok mu? dediler tmm onlar hattıma baktılar dediler ki yok üyeliğiniz falan.ben dededim ki o zaman niye kontörler gidiyo durduk yere bana dediler öle bişi olmaz bi yanlışlık olmuştur falan snra da lütfen bekleyin sizi bilmmem nere baglıcam dediler snra da kapatıodular bi daha arıyınca farklı biriyle konuşuyodum.2-3 defa böle oldu snra sinirlendim hattımı değiştirdim umarım anlamışsındır

Üst Alt