Ati 5650 Overclock

Sponsorlu Bağlantılar

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Ati 5650 Overclock
Merhaba dostlar. Benim 6 yıl önce almış olduğum notebook Toshiba L655-181 baya eskidi. Bende bir yerlerden overclock kelimesi duydum. Grafik kartım ATI 5650 yanlış hatırlamıyorsam. Muhtemelen doğru. Bu grafik kartı overclock destekliyor mu? Destekliyorsa nasıl yapabilirim? Bios hakkında en ufak bir fikrim yok. Sadece yeni bir windows sürümü çıktığında bios'a girer usb den yüklerim. Yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler... :)

Son düzenleme:

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Benim l650 vardı ati 5650 kartlı ve desteklemiyordu. Desteklese bile çok bir şey değişmiyor. Tam olarak niye yapmak istiyorsun? Oyun falan içinse hiç heveslenme sadece 1-2 fps artar ama aynı zamanda çok fazla ısınır.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Benim l650 vardı ati 5650 kartlı ve desteklemiyordu. Desteklese bile çok bir şey değişmiyor. Tam olarak niye yapmak istiyorsun? Oyun falan içinse hiç heveslenme sadece 1-2 fps artar ama aynı zamanda çok fazla ısınır.
Benim kide 5650 ydi şimdi sen diyince hatırladım. Tam olarak yeni nesil gta 5 için istiyorum. İntel core i5 işlemcisi var ve 4gb ram ısınması önemli değil. Zaten bataryam öldü. :)
Peki nasıl yapılır? Bilgin var mı?

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Benim kide 5650 ydi şimdi sen diyince hatırladım. Tam olarak yeni nesil gta 5 için istiyorum. İntel core i5 işlemcisi var ve 4gb ram ısınması önemli değil. Zaten bataryam öldü. :)
Peki nasıl yapılır? Bilgin var mı?
Önce amd gpu clock tool'u indireceksin. Sonra ati catalyst center'den power play optionunu kapatacaksın. clock tool'u açınca bir grafik işlemcinin birde onun hafızasının mhz değerlerini göreceksin. Onları değiştirip "set clock'a" basınca yeni değerleri kullanmaya başlıyor.
Mhz değerlerini çok yükseltme yoksa bilgisayarın yanar :)
Ben zamanında denediğimde otomatik olarak benim yazdığım değerleri değil kendi standart değerleri kullanıyordu. Belki sende çalışır.

• Beğen
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Bu linkteki video'ya bakarak yapabilirsin
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Herşey için çok teşekkür ederim. Boş zamanım bugün veya yarın deneyeceğim. Bir umut belki gta 5'i oynayabilirim fakat bu esko sistemle nolur bilemiyorum. Kapanır oyundan atar heralde. Aslında yeni bir bilgisayar almak aklımdaydı. Bu sefer notebook olmayacağı kesindi fakat bu ithalatçılara zamdan dolayı işler iyice kötüye sardı. :) Deneyip buraya tekrar yazacağım. Teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: wpfurkan
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Baktım da gta 4 orta seviye ayarlarda 40fps falan oluyormuş. Düşük ayarlarda gta 5'de oynayabilirsin gibi geliyor bana.
Bu arada gta 5 pc için ne zaman çıkacak? 1-2 senedir pek oyun oynayacak zamanım yok ama gta 5 için gerekirse kendim zaman üretirim;)

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Baktım da gta 4 orta seviye ayarlarda 40fps falan oluyormuş. Düşük ayarlarda gta 5'de oynayabilirsin gibi geliyor bana.
Bu arada gta 5 pc için ne zaman çıkacak? 1-2 senedir pek oyun oynayacak zamanım yok ama gta 5 için gerekirse kendim zaman üretirim;)
Playstation 4 ve Xbox One için satışta. Henüz haberim yok. Pc yede gelmiş olabilir bayadır takip etmedim oyun camiasını.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Playstation 4 ve Xbox One için satışta. Henüz haberim yok. Pc yede gelmiş olabilir bayadır takip etmedim oyun camiasını.
Bu ay çıkıyormuş. Çok sevindim çünkü bu ay sonu baya zamanım olacak. Gta 5 ile bu zamanı iyi değerlendirmiş olurum herhâlde. :-)

• Beğen
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Evet kardeş senin iş ne oldu? Yapabildin mi?

Darqos

Darqos

Üye
Kardeşim Overlock göze alman birşeydir Ayrı zamanda Ekran kartın yanabilir ve Oyunde sen ileri tuşa basarsın pc 1 saniye sonra ileri gider Gecikme olur

OVERLOCK programın adı : Ati tools

• Beğen

Üst Alt