Asus p535 pdavıet wm 6.1 wıth 6.5 style buıld 21018(rom)

Sponsorlu Bağlantılar

Şehriyar

Şehriyar

Üye
sen bi denesene rapidden indirmeyi

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
dur buldum vereyim..tamamdır alttan indir..

Ekli dosyalar

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Allah razı olsun kardeşim

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
sonucu bekliyorum...

Şehriyar

Şehriyar

Üye
başladım şimdi okuyor diyor yüklensin son durumu soler resimlerde koyarım

--------------- Ekleme ---------------

oldu kardeşim ama ingilizce olması i dezavantaş ama çok güzl

hayalletx

hayalletx

Üye
ben kullanıyorum 6,1 i genel manada kullanışlı 6.5 gibi işlemciyi kasmyor.Burada ki link turkce mi??

Şehriyar

Şehriyar

Üye
hyr türkçe deil
ama windows messenger açılmıyor ben kurdum şimdi geri dönücem

korsantv94

korsantv94

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Konuyu Paylaştığım Tarihten Beri Kullanıyorum Hiçbir Sorun Yok.....

naugref

Üye
teşekkürler

Şehriyar

Şehriyar

Üye
msn e girebilio musun arkdaşım :blink::blink:

ahmet192

Üye
teşekkürler

engin652

Üye
Arkadaşlar Ben Bi Aptallık Yaptım WM 6.5 Yükledim Ve Türkçede Olmuyor Ve TR Romda Bulunmuyor Ayrıca Geriye Kaldıramıyorsunda Ben Bi Care Buldum Bi Program Sayesinde Spb Menu Shell Diye Bunu İndirin Kurun bİLGSAYRNIZA Dikkat Edin ****** Muakkak Bulun Programa Yoksa İlerde Sorun Olur Ben Şuan İyi vE Güzel Birşekilde Kullanıyorum Bu 6.5 Beşi Sitelerde Paylaşanlarada .... Diyorum Hepsine TR yÖNTEMİNİ Anlatmıyorlar.....

erk_sezen

Üye
korsantv94, yardımınm için teşşekürler, biraz daha rom ile ilgili bilgi verseydin açıklamalarda daha iyi olurdu. Bi de tavsiye edeceğin güncel bir gps programı varmı acaba ben i go kulanıyorum yalovada bağzı yerleri göstermiyor ( konutlar v.s ) emeğine sağlık

kardeş sen asusun kendi sitesindeki 6.1 tr yi yükel alt kısımlarında ülke olarak veriyor turkey yazan rom u yukle problem çözülür.

z.nonLinear

Üye
tesekkur

720p

Üye
Merhaba korsanTV arkadaşım, iyi bayramlar. Bana Asus P5B'ye ait ROM dosyalarını okutacağım program lazım ama ben bulamadım kendi sitesinden. Bana yardımcı olabilir misin acaba ?

Burası yeri değil ama yine de yazayım. Ben bilgisayarı açtıktan (genellikle USB'yi kullandıktan sonra bilgisayarı kapatıp-açarken ) hemen sonra bana USB noktalarına çok yük bindiğini ve bilgisayarın 15 saniye kapanacağını söylüyor ve bilgisayar 15 saniye sonra kapanıyor. Ben bu sorunu Bios'u Default yaparak geçebiliyorum ama bir çözüm bulmak istiyorum. O yüzden Bios update yapacağım (Pek fazla da anlamam aslında). USB için ASUS'un sitesinden iki tane update buldum ama ROM dosyası çıktı içinden. Bunları nasıl, hangi programla okutacağım bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misin?

Tüm işletim sistemlerini kurdum, denedim ama sorunum düzelmedi. Şu anda Win7 64bit yüklü bilgisayarda. Sanırım problem yazılımsal değil.

korsantv94

korsantv94

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba korsanTV arkadaşım, iyi bayramlar. Bana Asus P5B'ye ait ROM dosyalarını okutacağım program lazım ama ben bulamadım kendi sitesinden. Bana yardımcı olabilir misin acaba ?

Burası yeri değil ama yine de yazayım. Ben bilgisayarı açtıktan (genellikle USB'yi kullandıktan sonra bilgisayarı kapatıp-açarken ) hemen sonra bana USB noktalarına çok yük bindiğini ve bilgisayarın 15 saniye kapanacağını söylüyor ve bilgisayar 15 saniye sonra kapanıyor. Ben bu sorunu Bios'u Default yaparak geçebiliyorum ama bir çözüm bulmak istiyorum. O yüzden Bios update yapacağım (Pek fazla da anlamam aslında). USB için ASUS'un sitesinden iki tane update buldum ama ROM dosyası çıktı içinden. Bunları nasıl, hangi programla okutacağım bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misin?

Tüm işletim sistemlerini kurdum, denedim ama sorunum düzelmedi. Şu anda Win7 64bit yüklü bilgisayarda. Sanırım problem yazılımsal değil.

Rom update bildiğiniz gibi iki şekilde oluyor;

- Hafıza kartı ile
- Bilgisayar yardımı ile

Bunlardan ilk seçenek olan Hafıza kartı ile olanı yüzeysel olarak anlatıp kendimin de uyguladığı bilgisayar yardımı ile yüklemeyi detaylı ve resimli olarak anlatacağım.

İlk olarak dikkat etmeniz gereken şey; yükleyeceğiniz Rom' un cihazınıza uygun olup olmadığıdır. Anlatımımı kendim de kullandığımdan Asus P535 modeli baz alarak anlatacağım için altını çizmek isterim ki son çıkan romların büyük bir bölümü 128 mb. ram bulunan cihazlara uygun olarak yapılmaktadır. Standart olarak 64 mb. ram ve 256 mb. rom ile gelen Asus P535' lere bir çok kullanıcı harici 64 mb. ram daha alıp (30usd) taktırarak cihazını 128 mb. olarak kullanabiliyor ki son çıkan romlar da bu tür cihazlara uygun olarak tasarlanıyor. Neyse konumuzu fazla dağıtmadan anlatımımıza devam edelim.
Pda' nızın şarjının olmasına ve usb ile bilgisayara bağladığınıza emin olun. ( Bu arada sisteminizin de yedeğini (Spb Backup) almayı unutmayın ) Kurulumu bilgisayar ile yapacaksanız bilgisayarınızı kesintisiz güç kaynağına bağlamanızı, Laptop kullanıyorsanız ise şebeke cereyanına bağlamanızı öneririm.
Hafıza kartınıza "Fat Format" atın.

1- Hafıza kartından kurulum.
- Cihazın pili tam dolu olmalı ve kartınız fat formatında biçimlenmeli.
- "ASUS.UnlockLangID.exe" ve "GalaxyII.nb0" dosyalarını formatladığınız hafıza kartına atın ve "ASUS.UnlockLangID.exe" dosyasını çift tıklayarak çalıştırın.
- Cihazınızı bilgisayara USB ile bağlayın v activsync i kapatın. Ya da cihazınızı normal şarja takın.
- Yuklenecek rom hafıza kartına atılıp GÜÇ+KAMERA+KAYIT+RESET tuslarına aynı anda basılıp rom yuklenmeye baslanması beklenilmeli ( 2 -3 saniye)
- Rom kuruluma geçecek, bekleyin( 10 numaralı resim).. Yükleme bittiğinde ekranda kırmızı mesaj ile birlikte soft reset yazısı belirince (11 numaralı resim) Soft reset attın.
- Hayırlı olsun. Rom ükseltme işini başarı ile yaptınız. Cihazınıza Hard Reset atın ve güle güle kullanın.
(kart ile yükleme bilgisi için "cengizcoskun" arkadaşımıza teşekkürler.

2- Bilgisayar Yardımı ile Kurulum
- "ASUS.UnlockLangID.exe" Dosyasını hafıza kartına atın ve çalıştırın.
- Bilgisayarda Ctrl+Alt+Del tuşlarına aynı anda basarak task manager menüsünü çalıştırın ve Activesync (Wcescomm.exe) programını kapatın
Activesync Kapatma

- Cihazınızı bilgisayara USB ile bağlayın.
- Kayıt, Güç ve Reset tuşlarına aynı anda basın(1) ve beyaz boot ekranı çıkana kadar (2) basılı tutun.

- Şimdi Bilgisayarınızdaki Rom klasörü içinde bulunan "Update ROM" dosyasına(3) çift tıklayın ve önergeleri(4-5-6-7) takip ettikten sonra Yazılımın Pda' nıza yüklenmesini (3-5 dk. sürer) bekleyin(8-9-10).

- Yükleme bittiğinde ekrana kırmızı yazı eşliğinde "Soft Reset" atmanızı beliten bir not gelecektir(11).

- Bazı cihazlar "Soft Reset" i kendisi atabiliyor. Bu bakımdan 5-10 saniye bekledlğiniz de atmazsa kendiniz elle "Soft Reset" atabilirsiniz.

- Yüklememiz bitti, hayırlı olsun. Artık son bir kez daha Hard Reset atarak (12) yeni Rom' unuzu kulanmaya başlayabilirsiniz.

Resimler PDAMOBIZ sitesinden alıntı, anlatım şahsıma aittir.

Yukarıdaki Dosyalarda Burada.Umarım Yardmcı Olmuştur.

asx_42

Üye
SeLam Öncelikle Cok Tşk Ederimm bu konuyuu Eklediginn içinn Fakat Şu an bende wm6.1 yukluu fakat yarı eng yarı TüRKCE onunnn Bunuuu yukleyecegimm her hangi Bİr Sorunn cıkarmıı

mehmetfatihgs

Üye
türkçe yapamıyomuyuz yaaa. bi dünya siteyi araştırdım yok arkadaş bilen varsa bi paylaşı versin ya. WM6.1 türkçe yama lazım :D

Üst Alt