Arkadaşlar yardım Nokıa 701 imei sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

polattt47

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar yardım Nokıa 701 imei sorunu
dün telefonumun sim kart kaydı yapılamadı uyarısını aldıktan sonra araştırdım .imei numaramı sorguladım kopyalandıgını baska birdeyişle klonlandıgını fark ettim.telefoncuya gittim imei atılmıyormuş. Bildiginiz bu telelefona imei atma yolu varmı?....

• Beğen
Tepkiler: MrClaude

SeLFISH

SeLFISH

Üye
Başka telefonculara sor bence kardeşim

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bencede birinden biri yapıyordur.

polattt47

Üye
    Konu Sahibi
bir yerde okuduğum yazı: .DCT 3 denilen eski Nokia telefonlarda (ör. 3310 - 8210) IMEI değişimi zor değildi. Sadece programlayıcı cihaz ile (ör. Griffin box) IMEI değişimi mümkün olabiliyordu.

Daha sonra üretilen (ilk renkli ekran telefonlar) DCT 4 serisi telefonlardan itibaren (ör. 7210 - 7250) IMEI numarasını değiştirmek çok zordur. Sadece yazılımsal bir müdahale ile yapılamaz. Cihazın içinde parça değişimi gerekiyor. IMEI numarası değişimi UEM denilen bir entegrenin değişmesi ve boş olan UEM nin Griffin box adı verilen donanımla yeniden programlanırken yeni IMEI nin yazılmasıyla mümkün olabiliyordu. UEM nin değiştirlmeden IMEI numarasının değiştirilmesi mümkün değildi. Çünkü UEM adı verilen parça sadece bir kez programlanabilir bir entegreydi.

Ancak daha sonra Nokia ürettiği modellerde (2006 yılı ve sonrası) UEM entegresini daha komplike olan başka bir entegrenin içine aldı ve yeni modellerde IMEI numarası değişimi için daha fazla donanımsal müdahale gerekiyor. Yapılacak işlem telefonunuzun kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir veya çok masraflı olabilir.
Kısaca söylemek gerekirse, Nokia telefonları için IMEI numarası değişimi çok ama çok zor. Hatta son aldığım duyumlara göre artık yapılmasının mümkün olmadığı söyleniyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Nette Yazıyordu Bişeyler Ama Olurmu Acaba Öyle Video Filanda Var Araştir İstersen Belki Olur

polattt47

Üye
    Konu Sahibi
Nette Yazıyordu Bişeyler Ama Olurmu Acaba Öyle Video Filanda Var Araştir İstersen Belki Olur
araştırdım ama nokıa 701 icin imei ile ile ilgili hic bişey bulamadım ithalatcı firma oldugu icin sadece microsoftun bu konuyla iligili destek sitesi var belgelerle birlikte ona başvurdum acılırsa tek bir numara üzerine acılacakmış inşallah olur yoksa telefon bir köşede cöp olur

SeLFISH

SeLFISH

Üye
Sen telefoncuları gez olmazsa yapacak bişey yok nokia telefonları zaten para etmiyor artık ( Lumia serisi veya x lerden bahsetmiyorum ) yeni telefon zamanı gelmiş demekki. Bir N8 kullanıcısı olarak idare ediyorum . Bi sorun çıkarsa artık android yolu gözükür. İyi forumlar iyi geceler.

Murat.Demir

Murat.Demir

Üye
dün telefonumun sim kart kaydı yapılamadı uyarısını aldıktan sonra araştırdım .imei numaramı sorguladım kopyalandıgını baska birdeyişle klonlandıgını fark ettim.telefoncuya gittim imei atılmıyormuş. Bildiginiz bu telelefona imei atma yolu varmı?....

ben yeni hat aldığımda da böyle yazıyordu hat daha açılmadığı zaman hat açılınca böyle bir sorun vermedi tıpatıp aynı yazı "sim kart kaydı yapılamadı" imei olduğunu düşünmüyorum ama bilmiyorumda :D

Hasand.

Hasand.

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
bunu dene istersen

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye

NOKIA cihazların hiçbirine IMEI atamazsın

asigsasi

asigsasi

Üye
öyle imei mi atılır :ehe sadece görsel bir şov dan ibaret :kıskıs:

- S.O.U.L.F.L.Y -

- S.O.U.L.F.L.Y -

Üye
bendede öle oldu rest attım düzeldi 701 :)

polattt47

Üye
    Konu Sahibi
Sen telefoncuları gez olmazsa yapacak bişey yok nokia telefonları zaten para etmiyor artık ( Lumia serisi veya x lerden bahsetmiyorum ) yeni telefon zamanı gelmiş demekki. Bir N8 kullanıcısı olarak idare ediyorum . Bi sorun çıkarsa artık android yolu gözükür. İyi forumlar iyi geceler.
btk yı aradım ithalatcı firma yani microsoft onlara başvurmuş pazartesiye acılr dediler
ben yeni hat aldığımda da böyle yazıyordu hat daha açılmadığı zaman hat açılınca böyle bir sorun vermedi tıpatıp aynı yazı "sim kart kaydı yapılamadı" imei olduğunu düşünmüyorum ama bilmiyorumda :D
arkadaşım dedigin seyle alakası yok cihazın imei klonlanmış hep bu kacak ve kolayca imei atılabilen telefonlar (samsung general mobile vb)yüzünden imei numarasını sallıyorlar bazen benim gibileri magdur oluyor
bendede öle oldu rest attım düzeldi 701 :)
bende düzelmedi

polattt47

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 701 için bu kadar uğraş değer bence.Cihazı iyi kurtarmışsın.
Daha kurtaramadım btk nın operatör şirketi ile görüşmeleri vs daha bitmedi imei numarasını kullandıgım hatla eşleştirmeleri gerekir bir sıkıntı daha cıkarsa ne yazıkki selfısh arkadasın dedigi gibi androidli cihaz yolu gözüküyor gibi

Üst Alt