Arkadaşlar smbyian emulatörleri için yardım edermisiniz

Sponsorlu Bağlantılar

şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar smbyian emulatörleri için yardım edermisiniz
N97 s60 v5 sdk yı ve smbyian belle sdk yı indirdim ikisinde de emulaötr exe ye tıkladığımda tepki vermiyor yönetici modunda da denedim uyumluluğu windows 7 den xpye kadar denedim sonuç olumsuz uyuyumluktan dolayı mı oluyor acaba java yı da hem eski sürüm hemde son sürüm yüklü internette de döküman bulamadım yardım ederseniz sevinirim

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
  • Beğen
Tepkiler: şerefli ve arslan3332
şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
Emülatörü Carbide.ui içerisinden bir proje oluşturarak çıkabiliyor.
Sana tavsiyem Qt indirip onu kullanmak daha iyi olur ama son sürümü değil Symbian ile olan paketi kurman gerekir.
Bu konuda vardı.
Symbian Tüm Sürümler Emulatör ve Tüm Geliştirici Araçları
carbide değilde eclipse var içinde o da açılmıyor ben kendim buldum eclipse pulsar edition u ordan da bulamadım new project mi açmam lazım acaba
hocam carbide ı yükledim yeni proje oluşturdum ama çalıştıramadım emulatörü
carbide değilde eclipse var içinde o da açılmıyor ben kendim buldum eclipse pulsar edition u ordan da bulamadım new project mi açmam lazım acaba
Emülatörü Carbide.ui içerisinden bir proje oluşturarak çıkabiliyor.
Sana tavsiyem Qt indirip onu kullanmak daha iyi olur ama son sürümü değil Symbian ile olan paketi kurman gerekir.
Bu konuda vardı.
Symbian Tüm Sürümler Emulatör ve Tüm Geliştirici Araçları
biraz daha kurcaladım
C:\Nokia\devices\Nokia_Symbian_Belle_SDK_v1.0\epoc32\release\winscw\udeb\assadasd_0xE7FBC162.exe not found
şeklinde bir hata verdi

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bende kullanmayalı baya oluyor ama eğer sdk ve diğer gerekenleri yüklediyseniz Qt içerisinden Symbian projesi oluşturarak sol tarafda emülatör işaretini görebilirsiniz.
Carbide içerisinde de derleme aşamasında emülatör seçilmiş olur eğer projeyi derlemişseniz emulator uygulama ile açılacaktır.

şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
qt yi yükledim basit bi program vardı ekranda sadece hello world yazıyodu onu derlemeye filan çalıştım emulatör e dair bir simge göremedim smbyian device not connected yazıyor onda da cihaz gerekiyor sanırım biz android te öyle yapıyorduk

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
qt yi yükledim basit bi program vardı ekranda sadece hello world yazıyodu onu derlemeye filan çalıştım emulatör e dair bir simge göremedim smbyian device not connected yazıyor onda da cihaz gerekiyor sanırım biz android te öyle yapıyorduk
Ayarlar Sdk kısmında eğer yüklediğiniz Belle veya s60v5 sdk sı gözüküyorsa sol derleme tuşunun üstünde yada altında symbian cihaza bağlama yada emulator seçebilme mevcut.
Elimde bilgisayar olsa yükleyip deneyeceğim sadece sizin için ama maalesef yok ve kullanmayalı çok oluyor.

• Beğen
Tepkiler: şerefli
şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlar Sdk kısmında eğer yüklediğiniz Belle veya s60v5 sdk sı gözüküyorsa sol derleme tuşunun üstünde yada altında symbian cihaza bağlama yada emulator seçebilme mevcut.
Elimde bilgisayar olsa yükleyip deneyeceğim sadece sizin için ama maalesef yok ve kullanmayalı çok oluyor.
çok teşekkür ederim hiç gerek yok o kadar uğraşmanıza :) dediğiniz kısma da bir bakayım olmadı ss atarım buraya

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Uygulama geliştirirken çalışmayan emülatör sorununu bende yaşadım . Java sdk indirdim , eclipse ve gereken J2ME emülatör dosyalarını . Eclipse çalıştı fakat emülatör çalışmadı. Bir çözüm bulamadım . Win 7 mi desteklemiyor anlamadım. En sonunda boşladım . Bunu konu hakkında @NuruTaşDemir adlı üyemiz yardımcı olabilir .

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
çok teşekkür ederim hiç gerek yok o kadar uğraşmanıza :) dediğiniz kısma da bir bakayım olmadı ss atarım buraya
Sorun olmaz evet buraya ekran görüntüsü atın oradan daha rahat gösterebilirim. 2 yıl emülatör kullanarak çalıştım symbian için Qt içerisinde.

şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
hocam sonunda çalıştırdım:biggrin: ama hiç bir şey yok emulatörde resimdeki gibi kara ekran var hiç bir şey olmuyor [/url][/IMG]

resim ekleyemedim de direk link koyuyorum

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
hocam sonunda çalıştırdım:biggrin: ama hiç bir şey yok emulatörde resimdeki gibi kara ekran var hiç bir şey olmuyor [/url][/IMG]

Hocam resim eklemek için forumlar için bb kod kısmınndaki linki kopyalayıp normal link olarak eklemeniz gerekiyor.
Çalıştırmanıza sevindim .

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin

Dediğim gibi emulator öylece kendi kendine çalışmaz, yazdığın uygulamaya buton ekle menü ekle ve yeşil ok dan önce "Build" yapmayı unutma. Her zaman önce "Build" yapıp sonra yeşil ok olarak kullan.

Üst Alt