Uygulama arka planda çalışan uygulamaları engelleme programı lazım

Sponsorlu Bağlantılar

calypso16

calypso16

Üye
    Konu Sahibi
arka planda çalışan uygulamaları engelleme programı lazım
böyle bir program arıyorum var mı böyle birşey nokialarda netqin vardı burdan engelleniyordu,androidte işe yarar bir program bulamadım

ags2002

ags2002

Üye
netqin benzeri bir program var dün markette karsılastım

calypso16

calypso16

Üye
    Konu Sahibi
yükledim pek bir faydası yok yinede çalışıyor programlar android'in genel durumu böyle galiba

KELGER

KELGER

Üye
banada lazım ama kapatmak için değil hiç açılmasınlar

xpity

Üye
Starup manager programını kurun, istediğiniz herşeyi başlangıçtan kaldırın daha az ram ve pil harcasın.

mancukya

Üye
Market ac Startup menager yaz kur rootlu tellerde istedigin program yada sistem dosyasini engelleme yaparsin

calypso16

calypso16

Üye
    Konu Sahibi
root'lu değil nasıl yapacağım

serif55

serif55

Üye
Google amcaya Telefonun modelinin yazıp root yazarsan işine yarayacak bilgilere ulaşabilirsin kardeşim, ama telefonunu root etmek cihazı garanti dışı bırakıyor bilgin olsun ;)

tahsn85

Üye
Advanced Task Killer kullanabilirsiniz:

PriZm

PriZm

Üye
engelleyipte napacaksın? sonucta kapatsan dahi 5-10 saniye sonra yine calismaya basliyorlar.birak oldugu gibi kalsin

barisclermont

barisclermont

Üye
Telefonun stabilitesi için o programlarin çalismasi lazim. Durdurursaniz telefondan istediginiz verimi alamayabilirsiniz.

calypso16

calypso16

Üye
    Konu Sahibi
telefona root işlemi yaptım, değişik programlar yükledim hiçbiri bir işe yaramıyor,dediğiniz gibi çalışmak zorunda symbiandan sıkılmıştım yavaş diye bu androidte aynı çok yüklenirse,bence galaxy s,s2 vb yüksek telefon hafızası ve ram'i olan telefonlar alınmalı o zaman, daha aşağısı kurtarmıyor,ace almakla hata yaptım,30mb'lık bir hafıza kalıyor ama telefon kasılıyor sildim programları 50mb kaldı hızlandı yine kartatası diye bişey atmıştım sd'ye kuruyordu programları ama yine de telefon hafızasına da dosyalar kuruluyor

dj-61

dj-61

Üye
herkes kendince bir yorum yapmış ama bazıları gereksiz görerek sacma bir fikirde bulunmuşlar gördümki, cünkü android sistemde tüm uygulamaları sonlantırmak sistemem zarar vermez sadece yedekleme uygulaması kapatırsan android sistem yeniden başlar yani resetlemiş gibi yeniden pin şifresi istediğini yerden aktifleşir bunun için o uygulama hariç birde sanırım varsayılan giriş uygulaması bunu uygulama sonlandırma programı ile göremzsiniz ama sistemin kendi ayarlar bölümünde görebilirsiniz.. şimdi olay şu ki sistemde calışan bir iki uygulama haric tüm görünen calışan uygulamaları kapatabilirsini sorun olmaz. ayrıca ram boşalır ve daha rahat calışır telefon, ama sorunumuz şu ki sürekli bazı uygulamalrın çalışmasından da kaynaklanan bir cok uygulamanın calışmasını normal pc üzerinde yaptığımız gibi tamamen engellemek nasıl mümkün. bazı programlar öne sürüldü denediğimde yeterli olmadığını gördüm bunlardan sürekli kullandığım Aadvenced task killer bununla sürekli uygulama sonlandırma yaparak ram da boş alan kazanıyorum ama isteiğimiz bu değil sistem acıldığında uygulamalaın calışmaması bunun için neler yapıla bilir bunu araştırıyorum. cünkü şöylede bir sorunumuz varki market gibi internet desdekli uygulamalrda sistemde internet aktif olduğunda yada kendi kendilerini sürekli calışan uygulamalar vardır bunlar bazı durumda aorun yaratır , şöyleki internet bağlantısı başladığında bütün bu uygulamaalr veri akışı yapacaktır bu durumda sistem yavaşlayacak diğer bir yandan ücretsiz kullanacağım uygulama var bunu kullanmak icin interneti actığımda diğer uygulamalarında devreye girmesi benim bağlantı ücretinin gitmesine neden olacaktır bu gibi durumları ve sistemi rahatlatmak adına sitemde gereksiz istek dışı calışan uygulamaalrı tamamen sonlandırmak tabiki son derece önemli ve faydalı.. buna göre kesin cözümlerini bilgili arkadaşlardan bekliyoruz..

turker10

turker10

Üye
titanium bacup yapıyor sanırsam tam emin değilim ama dondurma olayı var dondurunca açılmıyor bir daha galiba kesin bilgisi olan yazarsa sevinirim. ve engeller mi engellemez mi onu da yazalım dondurunca sisteme zarar veriyormudur ....

PriZm

PriZm

Üye
gingerbread kullanırken rom manager programı ile sistem harici bütün programları freeze demiştim birşey olmamıştı.

mancukya

Üye
Kesin cözümü zamaninda yazdik bu isi yapabilen programlar
1 Lbe privacy guard v3 XDA sitesinde mevcut sadece ingilizce versiyonu sistem baslangicinda basliyan oyun, program vs vs kaldiriyor ve ise yariyor
2 Android tool
3 Startup menager fazla etkili degil.

Ayrica ne kadar ugrasirsaniz ugrasin Android programlari ramde tutma hastaligi ile yazilmis buna tel sirketlerinin sahtakarligida dahil GPU ve hafiza icin Ramdan aliyorlar 512 mb yada 256 mb ram ilan ediyorlar gercekte size kalan alan 50 ila 160 arasini gecemiyor.
Bunun tek yolu var düsük cihazlarda Ext4 icin 1 gb bir alan birakmak sd kartta ve adb komutlari bazi dosyalari oraya sallamak birde apklerin direk ext4 icine gitmesini sagliyacak yazilimlar mevcut ama bu olayda her telde malesef degisiyor.
Ayni 1001 cesit Linux gibi her android üreticiside icine etmekte lider bu konuda.

Foruma upload etme sansi varsa Lbe privacy v3 ingilizce olani upload ederim.

cncsenol

cncsenol

Üye
Kesin cözümü zamaninda yazdik bu isi yapabilen programlar
1 Lbe privacy guard v3 XDA sitesinde mevcut sadece ingilizce versiyonu sistem baslangicinda basliyan oyun, program vs vs kaldiriyor ve ise yariyor
2 Android tool
3 Startup menager fazla etkili degil.

Ayrica ne kadar ugrasirsaniz ugrasin Android programlari ramde tutma hastaligi ile yazilmis buna tel sirketlerinin sahtakarligida dahil GPU ve hafiza icin Ramdan aliyorlar 512 mb yada 256 mb ram ilan ediyorlar gercekte size kalan alan 50 ila 160 arasini gecemiyor.
Bunun tek yolu var düsük cihazlarda Ext4 icin 1 gb bir alan birakmak sd kartta ve adb komutlari bazi dosyalari oraya sallamak birde apklerin direk ext4 icine gitmesini sagliyacak yazilimlar mevcut ama bu olayda her telde malesef degisiyor.
Ayni 1001 cesit Linux gibi her android üreticiside icine etmekte lider bu konuda.

Foruma upload etme sansi varsa Lbe privacy v3 ingilizce olani upload ederim.

teşekkürler bilgi için, benim merak ettiğim android 4 yapıyorsun arka planda çalışan uygulama sayısı sınırı koyuyorsun ama yinede symbian veya ios tarzı uygulama sonlandırma yok! Android geliştiricilerin bildiği birşey mi var yoksa bu işi beceremiyorlar mı?

place3461

place3461

Üye
bunun tek çaresi arka planda çalışan uygulamalardan uzak dur ben öyle yapıyorum launcer taslk killer gibi gereksiz uygulamalar kullanma. Pilin ömrünü arttırmak için jui defenden ultimate kullan. Ben kullanıyorum çok yararlı bir uygulama .

KayraBey

KayraBey

Üye
link2sd ile kullanmadigim tüm programlari dondurdum hatta birkaç tanesini kaldırdım.kafam rahat :)

Üst Alt