Apple Kimliği Değiştirme (resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

kerem.krmoglu

kerem.krmoglu

Üye
    Konu Sahibi
Apple Kimliği Değiştirme (resimli Anlatım)
Herkese hayırlı günler arkadaşlar.

İphone ve ipad cihazlar için applestore veya İcloud vs işlemler için hepimizin bir apple kimliği ([email protected]) vardır.Fakat bazen aşağıdaki gibi durumlarda, bu email adresini değiştirme ihtiyacı olabiliyor.

Örneğin;

-Apple ID olarak girdiğimiz email adresimizi artık kullanamayacaksak. Örneğin çalıştığımız şirketin mail adresini girdiysek ve yakında şirketten ayrılıyorsak.

-Apple ID olarak girdiğimiz email adresimize artık erişemiyorsak. Örneğin email hesabımızın şifresini unuttuysak ya da email hesabımız başkası tarafından hack’lendiyse.

-Apple ID olarak girdiğimiz email adresini artık kullanmak istemiyorsak

AÇIKLAMA

-Bu değişim için aktif bir mail adresi gereklidir.

-Bu değişim işleminden sonra eski hesabımızda satın alınan uygulamalar sabit kalacaktır.

-Bu anlatımda değişecek olan sadece Apple kimliğidir (mail adresi)

-Aşağıdaki resimde de göreceksiniz bu menüden sadece mail adresi değil şifremizi ve adres bilgilerini v.s. değiştirebileceğimizi unutmayalım.

Şimdi işleme başlayalım ve aşağıdaki linkten değiştirmek istediğimiz hesap ile giriş yapalım ve resimde ki adımları uygulayalım

1)--------------------------------------------------------------------------

2)-------------------------------------------------------------------------

3)-------------------------------------------------------------------------

Bu işlemlerden sonra yeni adresimize onay maili gelecek onay verdikten sonra yeni hesab faaliyete geçecektir.

Son olarak telefon üzerinden eski apple hesabından çıkış yapıp yeni hesabı girersek işlem tamamlanmış olacaktır.

mhmtsysrt

mhmtsysrt

Üye
Paylaşım için teşekkürler